Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Favorité Barum rally, jak obstáli?
Posláno Čtvrtek, 31 Srpen 2006 @ 09:57:45  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Před startem Barum rally si pro vás Zdeněk Vladyka připravil rozbor prvních třiceti jezdců ze startovní listiny. Nyní, když máme po soutěži, přišel čas zhodnotit jejich působení na zlínské rally. Zdeněk dokonce s investigativností sobě vlastní vypátral příčiny neúčasti jezdců, kteří do Zlína nedorazili. Kdo zklamal, kdo překvapil? Čtěte dál.

1. ROMAN KRESTA- MITSUBISHI LANCER EVO IX
Roman nám ukázal jak se jezdí s produkčním vozem ve světě. Absolutní soustředěnost, absolutně efektivní a rychlá jízda. Až mě trochu mrzí že nenastoupil Basso, protože s Romanem by měl moc práce. A i kdyby Ital vyhrál, moc by se zapotil. Roman je opravdu skvělý pilot, který zaslouženě vyhrál2. GIANDOMENICO BASSO – FIAT PUNTO ABARTH 2000
Je opravdu škoda že Basso do Zlína nepřijel. Všude kde letos Basso startoval se utkal víceméně s piloty kteří jsou hvězdy v národních šampionátech, ale ve Zlíně proti němu stál jezdec světové třídy. Můžeme jenom hádat, jak by souboj dopadl. Pro Romana by hrála znalost tratí a pro Giandomenica skvělý vůz kitové třídy. Podle neověřených informací se ale Basso v době konání Barum rally nacházel v České republice. Byl viděn se svou půvabnou přítelkyní na Brněnské přehradě na dovolené v kempu pod stanem.

3. VÁCLAV PECH – MITSUBISHI LANCER EVO IX
Vašek byl jediný chlap, který Romanovi jakž takž stačil. Vše se rozhodlo defektem na Trojáku. V českém mistrovství, ale Vašek nebude mít v produkčním voze konkurenta. O titulu už je asi rozhodnuto.

4. JOZEF BÉREŠ – SUZUKI IGNIS S1600
Abych byl upřímný, Jožka Bereš mě zklamal. Když si vzpomenu na jeho výkon snů na púchovských Zlatníkách, kdy byl i přes déšť a vytahané bláto přímým konkurentem Pecha, tak na Barumce nestíhal ani na ostatní dvoukolky. Ano, páteční déšť a tím pádem sobotní bláto pohřbilo naděje na přední umístění pro všechny dvoukolkáře, ale Jožku a Prokopa jsem tipoval nejvýše z nich.

5. MICHAL SOLOWOW – MITSUBISHI LANCER EVO IX
Michal se stal hrdinou díky situaci, kdy přežil a dokonce pokračoval po obrovské krizovce v cíli Trojáku. Jeho neovladatelné auto vlétlo v rychlosti do lesa a minulo všechny velké stromy. Když Solowow jel, tak jeho časy byly velmi dobré, ale jako před dvěma lety ho ze slušného výsledku sesadily vlastní jezdecké chyby.

6. JOSEF PETÁK – RENAULT CLIO S 1600
Pepík projel akorát prolog a ze zdravotních důvodů vzdal. Hold zdraví je přednější.

7. GEORGE TANEV – SUBARU IMPREZA STI
Pro mě velké překvapení závodu. Mladý Tanev zvládl všechny nástrahy přetěžké Barumky s velkým přehledem a v cíli mu patří pozice druhého nejlepšího cizího "pévéčkáře". Skvělý a mazácký výkon. Když si vzpomenu na minulý rok, tak mladý Bulhar jezdecky opravdu hodně vyrostl. Vše samozřejmě umocňuje jeho Subaru Impreza STI N12, které je opravdu letadlem

8. VÁCLAV ARAZIM – MISTUBISHI LANCER EVO IX
Vašek prožil smolnou soutěž. Defekt na Pindule, který museli Vašek a Julda měnit přímo na erzetě. Poté přišla technická závada, která jim zabránila v soutěži pokračovat.

9. MARCO CAVIGIOLI – RENAULT CLIO S1600
Kluci z Itálie začali jízdou na jistotu, ale postupně se dostávali do tempa. Konec všem nadějím jim udělala dvě atraktivní blonďatá děvčata, která se vracela ze sobotního  nákupu z Intersparu. Holky nakoupily pečivo, jablka, prášek do pečiva a vracely se pešky domů. Když je Italští závodníci uviděli, zapomněli zastavit na stopce a způsobili nehodu v civilním provozu s velkou škodou na svém voze. Tím pádem pro ně letošní Barumka skončila.


10. VOJTĚCH ŠTAJF – SUBARU IMPREZA CPEC. „C“
Vojta se mě už líbil na shakedownu. Jura Černoch hnal svého řidiče, nejlépe jak jen to dovedl. Proti byla jedna zatáčka na Pindule, kterou nedokázalo bílé Subaru Spec "C" projet.

11. MARTIN PROKOP – CITROEN C2 S1600
Martin táhl třetí soutěž v řadě. Tři víkendy a tři rally. Podle jeho slov byl unavený a já věřím, že byl, ale přesto náklep od Bouffiera asi nepředpokládal. Podle jízdy z minulého roku jsem ho počítal výše, ale i tak nezklamal.

12. PAVEL VALOUŠEK - CITROEN C2 S1600
Co říci k Pavlovi. Byli jsme strašně rádi, že se podařilo týmu zajistit finance a vhodné auto na start při domácí Barumce. Dopadlo to, jak to dopadlo. Škoda pro posádku a hlavně škoda pro diváky, protože jízda v podání mladého Otrokovičana a mladého Telčána by lidi určitě zdvihala z pomyslných sedadel. Jak ale jeden můj kamarád řekl k urvanému kolu na prologu: "u Valdy mě to vůbec nepřekvapilo, to je prostě Valda, ale takového ho máme rádi."

14. VLADIMÍR BARVÍK – MITSUBISHI LANCER EVO IX
"Máme o Laďu Barvíka strach," toto jsem avizoval už před soutěží. Dopadlo to ještě hůř než jsme předpokládali. Naštěstí se klukům nic vážného nestalo, ale nově postavená evo devítka v lesíku nad Želechovickými pasekami umřela. Snad tato mega havárka neponechá v Laďově psychice trhlinu, to by u tak skvělého soutěžáka byla věčná škoda.

15. ACHIM MORTL – SUBARU IMPREZA SPEC „C“
Po zveřejnění oficiální zprávy, že Achim na Barumce startovat nebude, jsem se ihned telefonicky spojil s Innsbruckou univerzitní nemocnicí. Jeho ošetřující lékař Profesor Ernst Bodner potvrdil, že záděr u nehtu prsteníčku na pravé ruce se rakouskému jezdci opravdu zle zanítil. Jak oznámil profesor Ernst Bodner na tiskové konferenci, záděr by se mohl ve upocených závodnických rukavicích nadále zhoršovat a proto jsme odvolali Achimovu účast na Barum rally.

16. KAREL TROJAN – MITSUBISHI LANCE EVO IIV
Karel jede co to jde. Z jeho jízdy čiší agrese, cit pro vůz a jezdecká vyzrálost. Spojení se skvělým spolujezdcem Petrem Řihákem také šlape, ale sedmičková evoluce prostě proti devítkám a N12 už nestačí. Karel bude asi muset sáhnout po čísle 9.


17. KRUM DONCHEV - SUBARU IMPREZA N12
Bulhar Donchev se pořadatelům omluvil, že nemůže přijet, protože jeho prarodiče slaví ve stejném termínu jako Barumka zlatou svatbu. Svatebčany tímto zdravíme a blahopřejeme.

18. MIROSLAV JANDÍK - MITSUBISHI LANCE EVO VII
Mira Jandík začínal nenápadně bez chyb z pozic ve druhé desítce absolutního pořadí. Přesně věděl, že Barumka je dlouhá a těžká. Zatáhl v pravý čas a vyjel si překrásné čtvrté místo absolutně. Blahopřejeme. V samém závěru se pak nemělo cenu honit s rozzuřeným francouzským lvem Bouffierem.

19. DIMITAR ILIEV - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Dimitar udělal chybu hned v úvodu soutěže, když jel o jedno kolo na prologu více. Vše má ale kuriózní příchuť. Když si byl před startem prologu Dimitar koupit v trafice žvýkačky (prý Huba Buba), nabízela mu prodavačka z výběru několika příchutí a on se s ní nemohl dohodnout. Vysvětlení: v Bulharsku se při souhlasu pokývne hlavou zprava do leva a při nesouhlasu se kývne hlavou dolu, prostě úplně naopak jak u nás. Nakonec mu musela prodavačka ukázat naši gestikulaci a Dimitar v pohodě žvýkačky koupil (prý jahodové). Jenže celého to jaksi popletlo a tak když vjížděli do posledního kola městské erzety, zeptal se Sivoka jestli má už vyjet ven a ten mu normálně po bulharsky zakýval hlavou ze strany na stranu, jako že jo, ale v tu chvíli si Dimitar vzpomněl na prodavačku z trafiky a po česky rozuměl, že ještě ne a už měli na svém kontě několika minutové manko. Nakonec nedokončili pro technickou závadu.

20. ROMAN ODLOŽILÍK - RENAULT CLIO S 1600
Roman asi po pátečním dešti věděl, že dvojkolky nebudou mít proti čtyřkolkám šanci, ale že hned v první Pindule spadne do příkopu, to jistě netušil. Manko z úvodu se stahovalo špatně, ale dvanácté místo absolutně není špatné. Jezdec se ale zřejmě viděl o pořádný kus ve výsledkové listině výše.

21. ENRIQUE GARCIA OJEDA – PEUGEOT 206 S1600
Španělský reprezentant nezklamal. Držel se jako záloha rychlejšího týmového kolegy Bouffiera. Škoda zmoklého závěru, jinak by figuroval ještě výše. Já si myslím že Enrique odvedl pěknou a atraktivní práci.

22. MIROSLAV CAIS - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Když jsme minulý rok stopovali mezičasy uprostřed Pinduly, tak měl Mirek druhý nejrychlejší čas hned po Prokopovi. Letos se ale držel trochu zpátky. Přeci jenom ublížit nové, krásné evo devítce by bylo věčná škoda. Mirek jel na jistotu, škoda technické závady, která ho stála solidní umístění v cíli.

23. MICHAL BEBENEK - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Bráši Bebenci šli do Barumky více v klidu, než tomu bylo na Matadoru, kde hned v první mokré erzetě šli do stromu. Musím se ale přiznat, že jsem čekal od nich trochu více, přeci jenom disponují verzí evo 9, ale neznalost tratí pro ně byla největším handicapem. Vypozorovali jsme , že do nepřehledných a těžkých zatáček za keře jim svítila brzdová světla proti soupeřům poněkud víc.

24. JAN JELÍNEK - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Honza se chtěl na Barumce předvést, přeci jenom je doma. Novou evo devítku ovládá moc pěkně, ale při letošním ročníku si postavila hlavu hned po třetí rychlostní zkoušce technika.

25. BRYAN BOUFFIER - PEUGEOT 206 S1600
Absolutně největší překvapení soutěže. Před startem jen málo kdo tipoval, že by vozy ze Španělského týmu promluvily do pořadí na stupních vítězů. Nasazení mladého Francouze bylo hlavně v neděli, kdy po výletu z tratě, kde ztratil 1:36min, úžasné. Určitě si cení i skalpu "světového" Martina Prokopa. Třetí místo si opravdu zasloužil. Blahopřejeme do Francie.


26. PETR GAVLÁK - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Petr jede na oko moc pěkně, ale stopky jsou o krapánek pomalejší. Asi trochu potlačit agresivitu a nechat promluvit ladnost jízdy. Bohužel při letošním ročníku se přiřadil do soupisky odstoupivších.

27. ANTONÍN TLUSŤÁK – CITROEN SAXO KIT CAR 1600
Hned na okruhu v pátek jsme poznali, že Tonda je pěkně vyjetý z Evropy a nebojí se do toho jít naplno hned od začátku. Své naděje zakončil vylomeným kolem ve Slušovicích, ale jeho jízda se nám velmi líbila.

28. MILAN CHVOJKA - MITSUBISHI LANCER EVO VIII
Milan nepřekvapil ani nezklamal. Na mladé divočáky to už nepůjde, ale svou generaci závodníků držel v šachu. Těžkou Barumku ukončil technickou závadou.

29. MILAN PANTÁLEK - MITSUBISHI LANCER EVO VIII
Milan po havárii v Pelhřimově začal letos více obezřetněji než v loni. Dlouho to vypadalo na solidní výsledek, až přešel zmoklý Komárov a po kolostřešní kombinaci byl konec nedějí.

30. GRZEGORZ GRZYB - MITSUBISHI LANCER EVO VIII
Řehoř se dlouho držel v první desítce ale u jeho jízdy jsou patrné návyky na dvoukolku. Ještě nějaký čas bude trvat, než z pohonu čtyř kol vyždímá maximum. Bohužel ho zastavila technická závada.

Text: Zdeněk Vladyka
Foto: Petr Kunčík, Jaroslav Kunčík

Související odkazy:
Barumka potvrdila významné postavení v evropském šampionátu!
Havárky a krizovky Barum rally 2006 16.9.
Domácí Barumka se příliš nepovedla
Keinova Barum rally 2006, aneb šílencovy zápisky
Favorité Barum rally, jak obstáli?
Po vydařené sobotě přišlo nedělní zklamání
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Barumce s mistrem
Video havárie Bryana Bouffiera
Video havárie Vladimíra Barvíka
Fotografie z XXXVI. ročníku Barum rally
Cizinci se těší na souboje
České a slovenské posádky mají před tratí respekt
Minaříka čeká horká domácí půda
Foto Barum rally – shakedown
Výzva – tipněte si pořadí Barumky za DVD (TIPOVÁNÍ UKONČENO)
Pozvánka na tradiční promítání před Barum rally
Představení favoritů Barum rally 2006
Předstartovní příprava Pegas rally temu před Barum rally
Impreza pro Tomaštíka je na barumku připravena
Pohled do startovní listiny nabízí dva velké taháky
Přihlášené posádky na Barum rally + www odkazy posádek
Spuštěny neoficiální stránky Barum rally Zlín
Na stránkách Barum rally Zlín spuštěn internetový obchod!
Tiskové zprávy k Barum rally
V ulicích Baťova areálu se pojedou tři kola!
Informace k Barum rally číslo tři a čtyři
První a druhá tisková zpráva k Barum rally 2006

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Favorité Barum rally, jak obstáli?" | Přihlásit/vytvořit účet | 14 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 31 Srpen 2006 @ 14:14:42

Super !


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 31 Srpen 2006 @ 15:46:35

Duvod kolecka navic u Ilieva je skvely :-))) Velmi pekny clanek. Bavil jsem se.


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 31 Srpen 2006 @ 17:44:28

Jooo, moc pěkné čtení! Plhus


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 31 Srpen 2006 @ 20:45:53

Vladyka,znalec rally ako Ty rozozna či je problem v pilotovy alebo v technike.Tebe to u DODIHOuniklo


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pátek, 01 Září 2006 @ 07:24:53

Takže Basso tlačil na Pryglu Starobahno? ;-)


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 1)
podle Mchacek kdy Pátek, 01 Září 2006 @ 07:36:31
(Informace o uživateli)

Velmi vtipně pojatý článek, pobavily mě důvody Mörtla a Ilieva. Jenom bych si troufl nesouhlasit se Zdeňou, že Bebenci zklamali. Myslím si, že 6. místo je pro ně parádní výsledek.


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 1)
podle AlesGute kdy Neděle, 03 Září 2006 @ 22:25:20
(Informace o uživateli)

Již delší čas sem se při rallyové četbě takto nepobavil. Zejména u posádky č. 9 mě fascinuje přesnost popisu důvodu nehody a zejména obsahu nákupu košíku z profesionálních důvodů. Pouze jsme slyšel, že Iliev si prý koupil kromě jahodové Huba buby i citrónovou, kterou má rád právě Sivok. A nevím co s tím Bassem, ten by v Brně teoreticky klidně mohl být....


[ Odpovědět ]

Re: Favorité Barum rally, jak obstáli? (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 19 Září 2006 @ 18:40:55

Super čtení


[ Odpovědět ]

  


Tnx.net