Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 4 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Představení favoritů Barum rally 2006
Posláno Úterý, 22 Srpen 2006 @ 12:34:41  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Do Zlína se pomalu začínají sjíždět jezdci, kteří poměří síly na letošní Barum rally. Zdeněk Vladyka se rozhodl podívat na zub první třicítce a připravil pro vás zajímavé předstartovní čtení. I z tohoto rozboru je možné usuzovat, že přes poměrně smutnou účast zahraničních jezdců uvidíme ve Zlíně dostatečně kvalitní podívanou.

1. ROMAN KRESTA- MITSUBISHI LANCER EVO IX
Největší hvězda letošní Barumky. S Kopeckým nejlepší český jezdec, světem protřelý. Jsem zvědavý jak si Roman poradí s enkovým vozem, když s enkem pojede poprvé v životě. Určitě bude pekelně rychlý, tak jen doufejme, že auto vydrží jeho agresivní jezdecký styl. Podél trati bude mít určitě nejvíce fanoušků.


2. GIANDOMENICO BASSO – FIAT PUNTO ABARTH 2000
Bassista bohužel do Zlína nepřijede. Otřepme se z této skutečnosti a popřemýšlejme co pozitivního se dá z této události získat. Určitě to, že přední příčka je teď všem o velký kus blíže. Excelentní auto i řidič, jakým Punto a Basso je, by u nás asi neprohrálo. Pech, Kresta, Barvík, Solowow, Prokop,Valoušek, nebo třeba Odložilík mají teď přímou možnost vyhrát Barumku. Nechme se tedy překvapit komu se to podaří.


3. VÁCLAV PECH – MITSUBISHI LANCER EVO IX
Vašek je momentálně náš nejlepší "pévečkář". Je to chlap, který vyhrává i za hranicema a to se mi moc líbí. Když Vašek přestupoval z WRC do pévéčka, nemyslel jsem si, že bude tak suverénní, přeci ho čekalo proti sobě 10x víc soupeřů, než měl na závěr kariéry z WRC. Ale když se podíváme do okolních státu, tak mě ani nepřekvapuje. Kuzaj, Longhi, Travaglia, to jsou jezdci, kteří vyhrávají i po přechodu do PV.

4. JOSEF BEREŠ – SUZUKI IGNIS S1600
Jožka je letos ve světě výborný. Se starým Ignisem překvapuje soupeře na modernějších vozech. Všichni máme v paměti jeho výkon na púchovské soutěži, kde dlouho držel v šachu i Pecha. Jožku tipuji do třetího místa.


5. MICHAL SOLOWOW – MITSUBISHI LANCER EVO IX
Momentálně druhý nejrychlejší Polák v letošní sezóně. Na Rajdu Polském, dokonce držel v šachu i divokého Kuzaje. Se svou evo IX vyhrál i poslední polskou mistrovskou soutěž Rajd Rzeszowski. O Solowowi se vůbec nemluví, ale podle mě právě on bude nejrychlejší ze všech zahraničních posádek. První místo u něj není utopie.


6. JOSEF PETÁK – RENAULT CLIO S 1600
Pepíkovi se na Barumce moc nedaří, vyjma roku 2004. Skoro vždy skončí jeho snaha mimo trať. Uvidíme jak se Pepík vypořádá s docela velkou konkurencí ve třídě s1600

7. GEORGE TANEV – SUBARU IMPREZA STI
Mladý Tanev, patří do kategorie bulharských nadějí a jeho krásné žluto-černé Subaru Impreza STI N12 bude ozdobou Barumky. Asi úplně o přední příčky nezasáhne, ale letošní formu má docela dobrou a tak se máme určitě na co těšit.


8. VACLAV ARAZIM – MISTUBISHI LANCER EVO IX
Venca Arazim, nemá letos na růžích ustláno. Provází ho technické problémy a konkurence se oproti minulým rokům značně přiostřila. Vašek Barumku zná jak své boty a určitě bude profitovat z rychlé, ale rozvážné jízdy. To by mohl být lék na přemotivované mladíky.

9. MARCO CAVIGILI – RENAULT CLIO S1600
Marco patří v Itálii do průměrných jezdců, ale v Evropě se snaží jet rychle. Minulý rok se mě moc líbil, ale to jel s enkovým Subaru. Clio mu moc nesedí, a tak spíš překvapí, vždyť konkurence bude ve třídě veliká.

10. VOJTĚCH ŠTAJF – SUBARU IMPREZA CPEC. „C“
Vojta Štajf nemá na Barumce moc štěstí, tak snad letos tu smůlu, která ho provázela v minulých ročnících překoná. Pro jeho spolujezdce Jirku Černocha je Barumka srdeční záležitostí a požene Vojtu k pěknému výsledku. Kluky tipuji do pátého místa.

11. MARTIN PROKOP – CITROEN C2 S1600
Po letošním výkonu na Bohemii a po loňském výkonu na Barumce máme asi co do činění s největším favoritem Barumky. Martin je rozjetý ze dvou podniků MS a formu má letos velmi dobrou. Pro mě je posádka Prokop – Tománek největší favorit letošní Barumky.


12. PAVEL VALOUŠEK - CITROEN C2 S1600
Pavel zajel skvěle v Německu na asfaltu a Barumka se na asfaltu jede. Trochu Pavla bude brzdit zvykání si na nové auto a trochu domácí prostředí, protože diváci budou od něj požadovat atraktivní jízdu. Věřím že Pavel s novým spolujezdcem, našim kamarádem Zdendou Hrůzou, dokáží rally přestát bez úhony a že si odvezou ze zlínského náměstí nějakou pěknou cenu.


14. VLADIMÍR BARVÍK – MITSUBISHI LANCER EVO IX
Laďa Barvík je určitě největším překvapením letošním sezóny. Jeho výkon na Bohemce byl fantastický, když jako jediný "pévéčkář" dokázal držet krok s Pechem. Teď stojí proti Pechovi, a nejen proti němu, na domácí trati. Až máme trochu o Laďu strach, aby v klidu ustál tuto vyhecovanou atmosféru.

15. ACHIM MORTL – SUBARU IMPREZA SPEC „C“
Další nepříjemná omluvenka v seznamu přihlášených. Achim je výtečný jezdec, ale jeho handicapem by bylo, že nikdy ve Zlíně nestartoval. Měl by to proti domácím jezdcům velmi těžké, ale opět ho bohužel neuvidíme a jeho neúčast vyvolá další spekulace ohledně programu v Česku i o předchozích omluvenkách.

16. KAREL TROJAN – MITSUBISHI LANCE EVO IIV
Karel je pro mě letos nejatraktivnější jezdec. Jezdí velmi rychle a atraktivně, akorát technika už asi na nové evo devítky nestačí. Barvík, Jandík, Cais a Trojan - to je čtverka vyrovnaných jezdců, kteří si na trati nic nedarují.

17. KRUM DONCHEV - SUBARU IMPREZA N12
Další vynikající bulharský jezdec. Výborně se ukázal už na slovenské Rally Tatry. Bohužel spekuluje se o jeho neúčasti na letošní Barumce. Jeho neúčast by byla velkou ztrátou. Prestižní souboj s Tanevem a Ilievem o nejrychlejšího balkánského jezdce by mohl být jednou z ozdob soutěže.


18. MIROSLAV JANDÍK - MITSUBISHI LANCE EVO VII
Mira Jandík opustil Bohemku hned v jejím úvodu, z důvodu havárie a tak si na domácí půdě určitě bude chtít zpravit chuť. Jsem velmi zvědavý jestli oplatí porážku svému kamarádovi Mirkovi Caisovi z minulého roku. Rozjet se může už na novém shakedownu, kde v dobách svých jezdeckých začátků při 1. RZ Barum 1997 blíže seznámil svou Hondu s jedním z místních stromů. Inu bude se na co koukat.

19. DIMITAR ILIEV - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Bulharská hvězda první velikosti. Řekl bych bulharský Pech. Jako jediný dokázal držet krok při Bulharské rally s Bassem. Ale říká se, že Bulhaři jsou rychlí jen doma. Vyvrátit toto tvrzení může Dimitar už na letošním ročníku.


20. ROMAN ODLOŽILÍK - RENAULT CLIO S 1600
Roman na Kopné zjistil, že se dájí porazit i "pévéčka". Barumka má podobný charakter tratí, takže Roman v koutku duše věří, že se mu to podaří i na "Velké Kopné". Není tím pádem nemožné skončit, hned za klukama z "juniorského světa".

21. ENRIQUE GARCIA OJEDA – PEUGEOT 206 S1600
Španělský reprezentant je letos v Evropě lepší než jeho francouzský kolega Bouffier. Oba dva pilotují, dnes možná už ne tak výkonné, speciály 206 S1600. Jsem upřímně zvědavý jak si na cestách kolem Zlína povede.


22. MIROSLAV CAIS - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Mirek disponuje na Barumku už odzkoušenou novou evo IX. Na testovacím Pelhřimově dokázal zvládnout velkou krizovku i zdatně konkurovat místní špičce PV. Podle jeho slov má devítka vynikající motor, který je oproti sedmičkové i osmičkové evoluci zase o kousek dále. Jak říkal sám jezdec: "profíky necháme ať si závodí mezi sebou a mezi amatéry bychom chtěli být co nejvýše".

23. MICHAL BEBENEK - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Jeden z nejtalentovanějších polských jezdců. Loňský vicemistr Polska. Bráši Bebenkovci disponují skvělým autem i zázemím a budou velice rychlí. Snad jejich snaha nepovede k návštěvě okolní přírody. Jejich Lancer v krásné barvě sítí čerpacích stanic Lotos, bude pro mě černým koněm závodu.


24. JAN JELÍNEK - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Další devítka, kterou pilotuje rychlý zlíňák, Honza Jelínek. Ten domácí prostředí velmi dobře zná, má skvělé auto a nedá svou kůži lacino. Já si myslím že Honza nás překvapí skvělým výsledkem, kde je první desítka absolutně reálným umístěním.

25. BRYAN BOUFFIER - PEUGEOT 206 S1600
V roce 2004 byl členem francouzského Peugeot rally týmu společně s vynikajícím a nedoceněným. Cedrikem Robertem. Při průjezdech, které jsem viděl na videu, jede Bryan proti Cedrikovi více čistěji a ne tak agresivně. Ale z jeho jízdy čišela vyježděnost a ladnost. Určitě se máme na co těšit. Podle mě tento jezdec bude z dvojce pilotů přihlášených za tým Peugeot Team Espana ten lepší.


26. PETR GAVLÁK - MITSUBISHI LANCER EVO IX
Slovenský závodník Petr Gavlák mě překvapil svými skvělými časy na boleslavské Bohemii, které ovšem zakončil havárií. Snad na Barumce svůj temperament udrží na uzdě a dojede si pro pěkný výsledek.

27. ANTONÍN TLUSŤÁK – CITROEN SAXO KIT CAR 1600
Tonda zajel na poslední soutěži ME skvělé 8. místo v celkovém pořadí. Při domácí soutěži jistě pomýšlí ještě výše. Uvidíme co mu protivníci dovolí. Jisté je že Tonda bude doma hodně rychlý.

28. MILAN CHVOJKA - MITSUBISHI LANCER EVO VIII
Milan už dlouho nezávodil, takže pauza bude asi znát. Proti mladíkům s evo IX to asi nepůjde. Zaujmout místo za nimi, to bude zřejmě cíl olomouckého závodníka.

29. MILAN PANTÁLEK - MITSUBISHI LANCER EVO VIII
Uvidíme jaké šrámy na psychice zanechala rána z Pelhřimova, ale minulý rok na Barumce předváděl Milan velký sport. Své snažení bohužel zakončil v jedné zahradě u Držkové. Milana umí domácí prostředí a spousta fanoušků doslova nakopnout a tak se máme na co těšit.

30. GRZEGORZ GRZYB - MITSUBISHI LANCER EVO VIII
Abych pravdu řekl, kdyby Grzegorz startoval s Ignisem, byl bych unesený, ale i v silném Lanceru určitě předvede pěkný sport. Tipuji, že to bude jediná osmička která rozbije hradbu modernějších devítek.


Tex: Zdeněk Vladyka
Foto: Petr Kunčík, Jaroslav Kunčík, Libor Jungvirt, stránky jezdců

Související odkazy:
Barumka potvrdila významné postavení v evropském šampionátu!
Havárky a krizovky Barum rally 2006 16.9.
Domácí Barumka se příliš nepovedla
Keinova Barum rally 2006, aneb šílencovy zápisky
Favorité Barum rally, jak obstáli?
Po vydařené sobotě přišlo nedělní zklamání
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Barumce s mistrem
Video havárie Bryana Bouffiera
Video havárie Vladimíra Barvíka
Fotografie z XXXVI. ročníku Barum rally
Cizinci se těší na souboje
České a slovenské posádky mají před tratí respekt
Minaříka čeká horká domácí půda
Foto Barum rally – shakedown
Výzva – tipněte si pořadí Barumky za DVD (TIPOVÁNÍ UKONČENO)
Pozvánka na tradiční promítání před Barum rally
Představení favoritů Barum rally 2006
Předstartovní příprava Pegas rally temu před Barum rally
Impreza pro Tomaštíka je na barumku připravena
Pohled do startovní listiny nabízí dva velké taháky
Přihlášené posádky na Barum rally + www odkazy posádek
Spuštěny neoficiální stránky Barum rally Zlín
Na stránkách Barum rally Zlín spuštěn internetový obchod!
Tiskové zprávy k Barum rally
V ulicích Baťova areálu se pojedou tři kola!
Informace k Barum rally číslo tři a čtyři
První a druhá tisková zpráva k Barum rally 2006

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Představení favoritů Barum rally 2006 " | Přihlásit/vytvořit účet | 7 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Představení favoritů Barum rally 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 22 Srpen 2006 @ 15:17:35

Zdeňa opět super rozbor! rsracing


[ Odpovědět ]

Re: Představení favoritů Barum rally 2006 (Body: 1)
podle AlesGute kdy Úterý, 22 Srpen 2006 @ 15:39:18
(Informace o uživateli)

Hm, autor umí představit ty posádky tak lákavě, že by snad i začal přemýšlet, že bych na Barumku i tentokrát jel.....-jenže v tom je to právě záludné!!! :-)


[ Odpovědět ]

Re: Představení favoritů Barum rally 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 22 Srpen 2006 @ 16:08:14

SUper představení posádek, až mám mrazení v zádech :-)) Jen aby to tak bylo i na tratích RZ v pátek až neděli. Ale každopádně mě každý rok nadchne ta veškerá atmosféra kolem Barumky. rallyvoe


[ Odpovědět ]

Re: Představení favoritů Barum rally 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 22 Srpen 2006 @ 21:58:48

Kura Zdeno fakt moc pekne udelany rozbor. M.Turecek


[ Odpovědět ]

Re: Představení favoritů Barum rally 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 22 Srpen 2006 @ 22:36:46

Ten chlap tomu fakt asi rozumí..:) prach


[ Odpovědět ]

Re: Představení favoritů Barum rally 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 22 Srpen 2006 @ 23:19:53

Profesorské představení!! Zdeňa má fakt pekelný přehled... Moc pěkné!! Adoš


[ Odpovědět ]

  


Tnx.net