Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: První a druhá tisková zpráva k Barum rally 2006
Posláno Pondělí, 23 Leden 2006 @ 16:09:15  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


TISKOVÁ INFORMACE č. 1
Evropský šampionát čítá opět devět závodů


Celkem devět podniků obsahuje seriál mistrovství Evropy jezdců v rally pro rok 2006. Ve srovnání s loňským kalendářem zůstalo v seriálu starého kontinentu všech devět stávajících soutěží, na šotolině se pojede opět pouze Rajd Polski v blízkosti Mazurských jezer. Termín Barum rally Zlín se posunul na poslední prázdninový víkend, v okolí Zlína se pojede šestatřicátý ročník v termínu 25. – 27. srpna 2006.

Po tříleté přestávce se na evropský trůn vrátil čtyřicetiletý Ital Renato Travaglia. Zatímco před čtyřmi lety se radoval z evropského titulu společně se spolujezdcem Flavio Zanellou na voze Peugeot 206 WRC, loni triumfoval na Renaultu Clio S1600. „Soukromník“ Travaglia se radoval v prestižním italském souboji s Giandomenico Bassem na továrním voze Fiat Punto S1600. Až na třetím místě skončil obhájce titulu Simon Jean-Joseph s továrním vozem Renault Clio S1600 stáje Oreca. Za očekáváním zůstali čeští jezdci v porovnání s předchozími lety, kdy skončil Václav Pech na třetím místě a v následujícím roce Miroslav Jandík na páté příčce. Zásluhou bronzové pozice na Barum rally Zlín skončil úřadující český šampion Jan Kopecký (Mitsubishi Lancer EVO VII) se šesti body na dvanáctém místě, bodově naprázdno vyšel pravidelný účastník evropského šampionátu Milan Chvojka z Olomouce (Mitsubishi Lancer EVO VIII MR), tři body získal na své konto zlínský Miroslav Jandík (Mitsubishi Lancer EVO VII).

Rouškou tajemství je zatím zahalena letošní sezona. Zůstává otázkou, kdo se postaví na start. Předpokládá se nástup nových vozů kategorie Super 2000. Čtyřkolky s dvoulitrovými atmosférickými motory zřejmě udají tón nadcházející sezony, nicméně není známo, kdy se objeví na závodních tratích. Řadu otazníků zodpoví koncem dubna úvodní evropská rally v Itálii.

Kalendář mistrovství Evropy jezdců rally v roce 2006:
30. Rally Mille Miglia (Itálie, Brescia) 20. - 23. dubna
35. Fiat rally (Turecko, Izmir) 12. – 14. května
63. Platinium Rajd Polski (Polsko, Mikolajski) 26. – 28. května
42. Belgium Ypres Westhoek Rally (Belgie, Ieper) 23. – 25. června
37. Rally Bulgaria (Bulharsko, Borovec) 7. – 9. července
47. Rali Vinho da Madeira (Portugalsko, Funchal) 3. – 5. srpna
36. Barum rally Zlín (Česká republika, Zlín) 25. – 27. srpna
31. EKO rally (Řecko, Patras) 15. – 17. září
41. Rallye d´Antibes Cote d´Azur (Francie, Antibes) 20. – 22. října

Ve Zlíně 12. ledna 2006
Roman ORDELT
tiskový mluvčí Barum rally

TISKOVÁ INFORMACE č. 2
Základní informace před rally


Barum rally Zlín má dlouholetou tradici a v letošním roce se pojede již šestatřicátý ročník (25. – 27. srpna 2006). Rallysport je v České republice nesmírně populární sportovní odvětví, o čemž svědčí velké zástupy motoristických fandů podél rychlostních zkoušek, neboť kolem trati se schází na 200 000 nadšených motoristických příznivců. Automobilová rally, která má centrum v moravském městě Zlíně, je od roku 1983 součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 2002 patří mezi elitní rally šampionátu starého kontinentu. V loňském roce se rally zúčastnilo 111 posádek ze 14 evropských států, na startu se objevil jeden pilot s prioritou FIA A a 10 jezdců s prioritou FIA B! Absolutním vítězem se stala italská dvojice Renato Travaglia, Flavio Zanella na voze Renault Clio S1600, která se koncem října stala již podruhé mistry Evropy!

Značka Barum je dlouholetým partnerem soutěže Barum rally Zlín. Propojení nejúspěšnější domácí značky pneumatik s nejúspěšnějším českým motoristickým závodem vytváří výhodné podmínky pro pozitivní vnímání jak značky pneumatik, tak soutěže. Stejně jako v minulosti bude značka Barum hlavním partnerem i při 36. ročníku soutěže. Barum rally Zlín se postupem let propracovala až na samotný vrchol motoristických akcí v České republice a je vždy nositelem řady novinek českého rallysportu. Každoročně vysoké hodnocení rally přineslo zasloužené ocenění, neboť Světová rally komise při FIA zařadila Barum rally Zlín opět do seriálu elitních soutěží evropského šampionátu! Velkou důležitost této akce dokládá i nebývalý zájem novinářů. V loňském roce se akreditovalo celkem 132 novinářů z osmi evropských států, z toho 64 pracovníků televizních a rozhlasových štábů, 30 píšících novinářů a 38 fotografů!

Ředitelství rally stejně jako start a cíl je soustředěno v krajském městě Zlín. Barum rally Zlín bude předcházet testovací zkouška (shakedown) ve čtvrtek 24. srpna odpoledne. V pátek 25. srpna proběhne v dopoledních hodinách technická přejímka, která se opět uskuteční za účasti veřejnosti. Samotná rally se pojede ve 2 etapách ve dnech 25. až 27. srpna. Pořadatelé letos zařadí do itineráře rally opět úspěšnou městskou rychlostní zkoušku v ulicích Zlína. Celkem etapy zahrnují 260 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem různé kvality. Nejvzdálenější místo od centra soutěže je pouhých 50 km. Zlín se rozprostírá v údolí a je obklopen malými lesnatými vrcholy, které tvoří krásnou a romantickou krajinu. Je vzdálen asi 300 km východně od české metropole Prahy a zhruba 200 km od rakouského hlavního města Vídně.

Stojí za to vidět a vychutnat atmosféru Barum rally Zlín!PROGRAM RALLY


Čtvrtek 24. srpna 2006
15 - 20 hodin testovací RZ
(shakedown)

Pátek 25. srpna 2006
8 - 13 hodin: technická přejímka, představení vozidel
17 hodin: slavnostní start rally
21 hodin: městská RZ Zlín

Sobota 26. srpna 2006
8 hodin: start do 1. etapy
20 hodin: cíl 1. etapy

Neděle 27. srpna 2006
8 hodin: start do 2. etapy
15 hodin: cíl rally, vyhlášení výsledků, rozdílení cen

Ve Zlíně 12. ledna 2006
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum rally Zlín


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: První a druhá tisková zpráva k Barum rally 2006" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Tnx.net