Zahraniční souteže

TZ: Herzig s Baranyaiom víťazi Salgó Gemer Rallye
Posláno Čtvrtek, 21 Květen 2009 @ 11:59:09  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky

Spoločné slovensko – maďarské podujatie v rally HELL ENERGY DRINK SALGÓ GEMER RALLYE je úspešne za nami. Pre súťažiacich bola pripravená trať súťaže, ktorá v sebe zahŕňala 12 rýchlostných skúšok, ktorých dĺžka bola 146,20 kilometra, pričom celková dĺžka trate bola takmer 590 kilometrov.

Do súťaže celkovo odštartovalo 112 posádok. V tomto počte bolo aj 62 posádok z piatich krajín Európy bojujúcich v rámci slovenského šampionátu. Prvý deň súťaže sa odohrával na Slovensku. Slovenský organizátor súťaže pripravil na slovenskej strane pre súťažiacich šesť rýchlostných skúšok – Peklo, Jelšava a Ratková. Druhý deň sa niesol v znamení šiestich rýchlostných skúšok, ktoré pripravil maďarský organizátor v okolí Šalgotarjánu taktiež na troch úsekoch - Zagyvaróna, Mátrasentimre a Vizslás.

Už od prvej rýchlostnej skúšky sa na čelo celkového poradia zaradila maďarská posádka Norbert Herzig – László Baranyai na vozidle Subaru Impreza WRC, ktorá vyhrala počas celej súťaže osem z dvanástich rýchlostných skúšok. Na chrbát im od začiatku dýchala posádka Csaba Spitzmuller – Beáta Bahor na vozidle Mitsubishi Lancer WRC, ktorá za vedúcou posádkou len nepatrne zaostávala. Víťazný Herzig postupne svoj náskok zvyšoval až na výsledných 58,9 sekundy v cieli. Tretie miesto od začiatku súťaže až po cieľ patrilo dvojici Turi – Tóth na Subaru Impreza WRC. Štvrté miesto v cieli patrí posádke Frigyesovi Turánovi s Gáborom Zsiresom na vozidle Peugeot 307 WRC, ktorých výlet do lesa hneď v prvej RS Peklo stál takmer dve a pol minúty straty, ktorú sťahoval až do cieľa. Piate miesto patrí dvojici Hidek – Kerék na Mitsubishi Lancer EVO VI.

V rámci podujatia zaradeného do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 jednoznačne vyhrala maďarská posádka Csaba Spitzmuller – Beáta Bahor na Mitsubishi Lancer WRC. Tvrdý boj predviedli na druhom a treťom mieste Béreš jr. s Grzybom, ktorí počas celej súťaže bojovali doslova o desatiny sekúnd. Úspešnejšia v tomto súboji bola posádka Sytyllex Motorsport Jozef Béreš jr. – Róbert Muller na vozidle Peugeot 207 S2000, ktorý zaostali v cieli za víťazným Spitzmullerom o 2 minúty 26,8 desatín sekundy a predstihli tretiu posádku slovenského Fiat Rufa Rally Teamu, poliaci Grzyb s Mazurom na vozidle Fiat Grande Punto S2000. Ich strata na Béreša s Mullerom bola v cieli 10,7 sekundy. Na štvrtom mieste sa umiestnila maďarská dvojica Hadik s Juhászom a na piatom mieste slovenská Drotár s Bánocim.