Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 224 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Týmové Informace

Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek
Posláno Neděle, 17 Srpen 2003 @ 22:43:54  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Jezdec:
DANIEL ZPĚVÁK
NAROZEN: 1979
MÍSTO NAROZENÍ: Zlín
BYDLIŠTĚ: Otrokovice
ZAMĚSTNÁNÍ: živnostník – v soukromé firmě
STAV: ženatý, syn Kryštof, druhé dítě na cestě
ZÁLIBY: pití dobrého vína ve sklepě svého strýce v Hovoranech, fotbal, děvčata
PRVNÍ SOUTĚŽ: Rallysprint Kopná se Škodou favorit ve sk. A v roce 1998
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: 2x vícemistr České republiky ve třídě N2
Spolujezdec:
Ing. PAVEL ZVONEK
NAROZEN: 1975
MÍSTO NAROZENÍ: Zlín
BYDLIŠTĚ: Zlín – Příluky
ZAMĚSTNÁNÍ: projektant pozemních staveb
STAV: svobodný
ZÁLIBY: veškerý sport, zejména fotbal, hokej, cyklistika, vysokohorská turistika, kolečkové brusle, rally a lyžák v Sidonii. Dále cestování, čtení, vymýšlení blbostí a pohoda.
PRVNÍ SOUTĚŽ: neoficiální – 1995 Rallysprint Petrůvka, oficiální 2002 Rally Vysočina
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: každá v pořádku dokončená rally a každé ráno, kdy se probudím.
VOZIDLO:
Posádka používá vůz Honda Civic 1,6 Vti, připravovaný v dílnách Sparrow racingu. Více informací o vozidle naleznete na stránkách www.sparrow.czPOUŽÍVANÝ ROZPIS:
Posádka používá klasický rozpis, kde je neprudší zatáčka označena číslicí 9 a nejlehčí 1. Pravoúhlé odbočení se značí číslicí 6. Jezdec má trochu specifickou představu o vzdálenostech, které výrazně nadsazuje, a tak rovinka zapsaná v rozpisu jako 200 metrů má ve skutečnosti zhruba polovinu. V případě, že je mezi zatáčkami menší rovinka, diktuje navigátor např. levá pět váže pravá pět. Když rovinka chybí, tak hlásí levá pět do pravé pět. Spolujezdec trať zapisuje do speciálně připravených bloků s otvíráním na stranu, které mají stránky dělené pro lepší orientaci na pět řádků. Vše se zapisuje přímo do bloku modrou propiskou. Případné změny se zaškrtají a přepíšou. Rozhodně se nic nepřepisuje na čisto ani se napřed nepíše tužkou. Červenou fixou jsou zvýrazněna problémová místa trati jako bahno, mokro, písek (dále např. pozor, klouže, kope, díra apod.) Zeleně si spolujezdec občas označuje místa sloužící pro jeho orientaci, jako jsou výrazné zatáčky, vracáky, křižovatky. Kvalitní rozpis je velmi důležitý a právě tady se projevují Danovi zkušenosti, které získal po boku Milana Kneifela. Tři průjezdy rychlostní zkouškou dvojici vyhovují, i když určitě by se dalo v rozpisu opravovat i při pátém průjezdu.

Ukázka rozpisu z RZ Hvozdná na Kopné 2002


HISTORIE POSÁDKY:
V roce 1998 se Dan objevil v roli spolujezdce po boku Jaromíra Tarabuse na populární soutěži v okolí Podkopné Lhoty. Spolupráce byla velice úspěšná a tak nebylo velkým překvapením, když se v následujícím roce kluci objevili na Barum rally s vozem Škoda Favorit. Vinou technické závady na Kopřivnickém okruhu, po vynikajícím výkonu, však odstoupili z medailové pozice. Chuť si spravili na Kopné, kdy s vozem Nissan Micra obsadili první místo ve třídě N1. V následujícím roce 2000 Dan přesedl na místo spolujezdce k Milanu Kneifelovi, se kterým získal titul vícemistrů ČR v rally ve třídě N2 na voze Honda Civic. Do další sezóny nastupovali s touhou získat titul, ale maximem byl opět zisk titulu vícemistrů. Sezónu hodně poznamenala jejich havárie v Českém Krumlově. Po roce 2001 to vypadalo, že Dan se závoděním končí, neboť se mu narodil syn a manželka si závodění nepřála. V roce 2002 však překvapivě navázal spolupráci se svým dalším sousedem z Příluku – Pavlem Zvonkem a nová dvojice mohla při Rally Vysočina odstartovat další závodní kapitolu posádek RSP. Pro spolujezdce start na Vysočině znamenal první zkušenost v automobilových soutěžích, která byla velice úspěšná, neboť dvojice obsadila třetí místo ve třídě N2.


Několik otázek před startem Barum rally:
Ze které RZ máte v letošním ročníku největší respekt?
Dan: Jsou tu tři velice náročné RZ – Halenkovice, Bunč a Pindula. Podle mě se, ale chleba bude lámat na nejdelším Tesáku. Ten jsem nikdy nejel, takže tady to bude určitě nejtěžší.
Pavel: Respekt mám z každé rychlostní zkoušky. Žádnou jsem nikdy při závodě nejel, ale jede se v okolí našeho bydliště, takže třeba takovou Hvozdnou znám velmi dobře. Strašně náročné budou nedělní vložky, které mi jsou úplně neznámé. Chleba se, ale bude lámat, jak Dan říkal na Tesáku. Nový úsek přes Vičanov má být ozdobou celé rally, tak jsem zvědavý.

Jak vidíte duel Tarabus X Sedláček?
Dan: Bude to velká a vyrovnaná bitva. Můj tip je takový, že jestliže bude vše fungovat jak má, vyhraje Pepa Sedláček. Rozhodne se na Bunči, který Pepa velmi dobře zná a moc se mu líbí. Tady dostane Mira rozhodující obklad.
Pavel: No myslím si, že by diváci měli počkat na boj o vítězství ve třídě N2. Pojede se úplná hrana, ale v cíli se nebude radovat ten nejrychlejší. Takovéto zacházení podle mě nemůže technika vydržet a to se nebavím o tom, že při jízdě naplno může dojít k chybám. Po prvním dnu bude rychlejší Mira. Páteční RZ jsou pro "vypatlané hlavy" takže Mira lehce povede. Větší náskok získá na Slušovicích a Pindulu těsně vyhraje. Sedláček mu vše vrátí na Tesáku a rozhodne se v neděli. Toto je, ale jen taková moje "rally matematika", která nemusí platit. Fandím ale Mirovi, který bohužel mívá na Barumce velkou smůlu.

Jaké máte ambice?
Dan: Nebudu říkat, že chceme dojet do cíle, to chce každý. Ani nemá cenu chtít dojet pátý. Musíme prostě dojet na bedně, to je náš cíl. Nechtěl bych jet na dojetí jako na Šumavě. Nejvíc by mě mrzelo, kdyby to nevydržela technika. Havárie k rally patří a musí se s nimi počítat. Od začátku bych chtěl nasadit ostré tempo. Máme startovní číslo 134, takže se chceme do soboty prokousat co nejvýš. Kdybych si měl tipnout, tak pořadí bude následující: Sedláček, Tarabus, (Zpěvák, Trojan), Běhálek, Zbořil … Možná se nám, ale nebude dařit a všechno bude jinak. Může přijít defekt, přetočení, nějaká závada. No prostě uvidíme. Vyhovovalo by nám suché a horké počasí. Jestli bude pršet, tak to bude špatné.
Pavel: Já bych se o ambicích nechtěl moc bavit, všechno ukážou až časy z RZ. Doufám, že Dan nepodlehne atmosféře domácího prostředí, ale brzdit bych ho rozhodně nechtěl, spíš jen místy trochu usměrnit. Je mi jasné, že Barumka je dlouhá soutěž, která nepřeje nejrychlejším a je hlavně o dojetí. Rozumnější by asi bylo začít trochu v klidu a čekat co ukážou soupeři a jejich technika. To by nám ale mohli dost ujet, takže musíme zvolit nějaký kompromis. Nerad bych šel po týdnu trénování už v pátek na párek. To by bylo moc špatné. Divácky bude Barumka sice moc zajímavá, ale radši bych ty tři dny odseděl v závodním autě. Máme proti soupeřům velkou nevýhodu v nerozježděnosti. Na Krumlově jsme skončili po třech RZ a tak poslední Danův závod byla vlastně Šumava. Doufám, že se Dan při Shakedownu dostane do tempa a neublíží autu.


Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Kopná pohledem spolujezdce st. č. 75
"Vyčkávací taktika se neosvědčila," říká Dan Zpěvák v rozhovoru před Kopnou
Comeback po havárii skončil havárií.
Nečekaný návrat posádky ZZ
Fotoseriál havárie posádky Zpěvák – Zvonek na RZ Pindula
Barum rally pohledem spolujezdce st.č.134
Poděkování posádky startovní číslo 134
Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek" | Přihlásit/vytvořit účet | 11 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek (Body: 1)
podle wollych kdy Pondělí, 18 Srpen 2003 @ 06:57:15
(Informace o uživateli)

Moc hezky vysmátá posádka.


[ Odpovědět ]

Re: Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek (Body: 1)
podle Ondra kdy Pondělí, 18 Srpen 2003 @ 08:33:46
(Informace o uživateli)

Přestože sledovat soutěž ve společnosti Dana Zpěváka je velikým zážitkem,byl bych radši kdybych ho v průběhu celé Barum rally viděl jen v autě (snad kromě servisu) a u trati jsme se nesetkali.Jinak mé doporučení,které jsem již říkal spolujezdci zní:Natrénovat brutálně 1 RZ tu vyhrát a následně se již jen vymlouvat na tech. problémy a říkat: "nebýt jich tak bych asi vyhrál".Jako tech.problémy bych zvolil něco záludného (např. problémy s mezinápravovým diferenciálem nebo s turbodmychadlem:-))


[ Odpovědět ]

Re: Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek (Body: 1)
podle Darebnica kdy Pondělí, 18 Srpen 2003 @ 08:44:35
(Informace o uživateli)

....přeju klukům,ať se jim soutěž zadaří,hlavně bez nehod!!!!!!....na Pinduli Dane bacha na smrčky,víš dobře,že občas skáčou neukázněně do cesty :-))))
Zlomte vaz!!!

P.S.:....prosím Vás opravte si to měkké "i" u Kolumbusa


[ Odpovědět ]

Re: Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek (Body: 1)
podle Kubanec kdy Pondělí, 18 Srpen 2003 @ 22:31:30
(Informace o uživateli)

Pajo hlavně dávaj bacha na Danův jižanský temperament ,co zdědil po jeho předcích z itálie. Pokud se ho podaří zkrotit určitě z toho bude bedna.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.313427 vteřiny k natažení.