Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 229 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Ostatní rally

Comeback po havárii skončil havárií.
Posláno Pondělí, 22 Květen 2006 @ 12:10:13  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Po třech letech se na tratích rychlostních zkoušek objevila posádka Daniel Zpěvák – Pavel Zvonek. Bohužel comeback po havárii na Barum rally nedopadl pro posádku ZZ úplně podle představ. Jak celou soutěž viděl spolujezdce si můžete přečíst v tradičně zajímavém komentáři.

Už delší dobu si Dan pohrával s myšlenkou na návrat naší posádky na závodní tratě. Napřed jsem z toho nebyl moc nadšený, ale když se odeslala přihláška na Rally ECCE HOMO, začal jsem se na tuto soutěž docela těšit. V pátek 19.5. 2006 jsme tedy vyzvedli itinerář a vydali se při seznamovacích jízdách prozkoumat nástrahy místních velice hezkých tratí. Letošní ročník už proběhl byl zbytečně pompézních ohňostrojů a představení posádek, takže jsme mohli v klidu večer na pivu s kamarádem Ondrou Blaťákem ujasňovat taktiku pro soutěž. Cílem bylo se v první rundě uklidnit a později případně malinko zrychlit. První komplikace však přišla už v noci. Na noze jsem objevil přisáté klíště, takže místo vydatného spánku před soutěží jsem kroutil a kroutil.

Ráno proběhly tradiční předstartovní rituály a už jsme spěchali do servisu. Naše Honda byla připravená a pan Hrabec nás upozorňoval a jakém stavu je třeba vozidlo vrátit. Vyrážíme tedy pomalu na start soutěže. Nervozita už trochu opadla. A je to tady. Stojíme na stratu RZ a já po dvou letech, kdy mě vyhnal ze závodního Peugeotu dým rozbité převodovky opět něco blábolím do závodního interkomu. Dan si užívá řízení po téměř třech letech, ale už páteční drobné testování ukázalo, že by to mohlo jít. První RZ jsme projeli bez sebemenších komplikací. Dan chytil závodní rytmus a i já jsem neměl problémy s rozpisem. Druhou RZ byl úsek z Hraničních Petrovic do Stachova. Tady, stejně jako na jedničce, mě překvapilo kolik úseků bylo různě probrzděných a nagumovaných. Inu, těžká rally. V Levé 6 na most vidím nepříjemné stopy ven z trati. I nám na dobrzdění lehounce uletěl zadek, ale to nebyla žádná komplikace. Velkým náletem vjíždíme do obce Těšíkov a pak se rychlejší pasáží dostáváme do cíle RZ. Následuje přes 11 km dlouhá RZ Horní Loděnice. Po vracácích v Dalově se dostáváme do opravdu velice těžkého sjezdu v lese na bordelu. Pocitově mám z jízdy velice dobrý zážitek. V jednom z vracáků na bordelu si Dan musí vypomoci i ruční brzdou, ale diváci jsou spokojeni. S Horního do Dolního Žlebu se dolétá rychlou, ale hezkou okreskou. Odbočujeme vracákem do lesa a na oslizlém povrchu plném nečistot vyjíždíme směrem na Chabičov. Tady to opravdu hodně klouže a výjezd je ještě zákeřnější než sjezd. Tak a konečně jsme v cíli. První dílčí úkol je tedy splněn. Míříme do Šternberku do servisu. Po první rundě se držíme na čtvrtém místě třídy SA2, což není úplně špatné, když vezmeme v úvahu, že před námi jsou dva šestnáctkové kity. Docela se nám líbil i náš výkon (i když ztráta na Vlčka byla docela velká). Velice jsme si také pochvalovali organizaci i rytmus soutěže, bez nějakých zbytečných prodlev.

Do dalšího pokračovaní soutěže jsme šli s cílem vylepšit časy prvních průjezdů, ale nikde zbytečně neblbnout. Rozpis nám seděl, i když Dan si trochu stěžoval, že v některých zatáčkách je příliš opatrně napsaný Některé pětky byly spíše čtverky. Takže zase stojíme na startu RZ Domašov. Technické pasáže hned po startu zvládáme dobře. Daří se rychle projet i pasáže na mostu v údolí potoka na vyházeném bordelu. V technickém výjezdu v lese si všímám naší partičky z Rallysportu Příluky. Překvapivě si zvolili docela nudnou pravou zatáčku, i když od nás měli dost informací o dobrých místech. Za chvilku jsme v obci Jívová. Velice svižně se proplétáme ve vlásenkách mezi domky a už míříme do rychlejší pasáže s kopacím mostkem. Všechno se daří zvládnout dobře, i když jedeme daleko rychleji než v prvním průjezdu. Blížíme se k nepříjemnému úseku, který ale máme z tréninku dobře poznačený. Je to velice nepříjemné místo. Hlásím 200 pozor L45, Honda se prosmýkne utahující zatáčkou, 100 brzda P5 klouže prodej do L4 dlouhé. Přiletěli jsme do pravé zatáčky. Najednou uletěl zadek vozu. Asi jsme se dostali na vyházený bordel. V tuto chvíli jsem už tušil že bude zle. Honda se dostala do velkého smyku. Dan první bok vykontroval a chystal se zvládnout druhé kontra. Bohužel nám chyběl nějaký ten metr šířky vozovky. To už bylo jasné, že se na cestě neudržíme. Schoulil sem se do klubíčka s rozpisem u hlavy a čekal co bude. Přišla rána na předek a setrvačností jsme se naštěstí odrazili a otočili o 360 stupňů na cestu. Zdechl nám motor, ale Dan hned nastartoval. Rychle jsem se našel v rozpisu a četl 100 L5 dlouhá. Při rozjezdu se bohužel ozvaly nepříjemné zvuky, jak nám na autě něco drhlo v rozbitém předku. Dan se ptal kolik je to do cíle. Říkal jsem, že tak kilometr dva, takže jsme pomalu pokračovali. Po chvilce však začal do auta pronikat nepříjemný štiplavý kouř. Chtěl jsem otevřít okýnko, ale zrovna tato Honda nemá elektronické stahování a přes rám to nešlo otevřít. Nějak jsme se zadýmení doplazili do stopky. Dokonce jsme měli i docela slušný čas. Oproti prvnímu průjezdu jsme ztratili jen 9 sekund. Dan vyběhl zkontrolovat škody. Mimo jiné byl rozbitý chladič, ze kterého vytekla voda, takže jsem hned ve stopce odevzdal jízdní výkaz. Auto jsme odstavili na místním parkovišti v Domašově nad Bystřicí a tato soutěž pro nás předčasně skončila.

Takže co dodat? Návrat na soutěžní tratě nám moc nevyšel. Přesto jsme se docela dobře, byť hodně krátce svezli a možná i objevili ten oblíbený potenciál. No, snad se nám bude příště dařit už o něco líp. Závěrem bych chtěl poděkovat celému Sparrow za tradičně kvalitní zabezpečení a přípravu vozidla. Dále nesmím zapomenout na naše fanoušky za podporu před i po závodě.

Text: Pavel Zvonek
Foto: Karel Vajík

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Kopná pohledem spolujezdce st. č. 75
"Vyčkávací taktika se neosvědčila," říká Dan Zpěvák v rozhovoru před Kopnou
Comeback po havárii skončil havárií.
Nečekaný návrat posádky ZZ
Fotoseriál havárie posádky Zpěvák – Zvonek na RZ Pindula
Barum rally pohledem spolujezdce st.č.134
Poděkování posádky startovní číslo 134
Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Comeback po havárii skončil havárií." | Přihlásit/vytvořit účet | 13 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Comeback po havárii skončil havárií. (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 22 Květen 2006 @ 14:19:24
(Informace o uživateli)

Nepatřím sice mezi přední české rally odborníky, ale myslím, že chyba se mohla eventuelně stát třeba v nedostatečném provedení předstartovního rituálu - kdo ví, jak vášnivý byl polibek jezdce spolujezdci a jestli vůbec nějaký byl :) Posádka, a zejména spolujezdec, mě svým návratem na závodní trať také moc potěšila, byť jsem osobně u trati nebyl přítomen. Doufám že příště už to klukům vyjde lépe, ale na druhou stranu dojet hned po velké ráně až do cíle by možná byla moc velká šoková terapie a je třeba jít postupnými krůčky přes stále menší a menší kolize až k cíli! :)


[ Odpovědět ]

Re: Comeback po havárii skončil havárií. (Body: 1)
podle Davos kdy Pondělí, 22 Květen 2006 @ 14:19:46
(Informace o uživateli)

Hezký blábol, obzvlášť historka s klíšťáke, jen škoda že ji víc nerozvedl :-)


[ Odpovědět ]

Re: Comeback po havárii skončil havárií. (Body: 1)
podle Kubanec kdy Pondělí, 22 Květen 2006 @ 20:26:36
(Informace o uživateli)

Pěkné čtení, to byl aspoň comeback. Podle čar na cestě to byla asi mohutná krizovka,ale dopadlo to ještě dobře, ale na Kopné už je potřeba toho Paju dostat do cíle po 4letech. Snad vám to už vyjde, držim palce


[ Odpovědět ]

Re: Comeback po havárii skončil havárií. (Body: 1)
podle Paja kdy Pondělí, 22 Květen 2006 @ 20:37:10
(Informace o uživateli)

Pilot vozu dneska prohlásil, že drobná kolize rozdráždila posádku ZZ k velké přípravě na Kopnou. Tak uvidíme.


[ Odpovědět ]

Re: Comeback po havárii skončil havárií. (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 24 Květen 2006 @ 08:20:02

Pavel Zvonek se pomalu dostává do skupinky tzv. hrdinských spolujezdců, ke kterým podle mě už patří Hynek Středa, Michal Ernst, Štěpán Palevec, Ruda Kouřil atd...


[ Odpovědět ]

Re: Comeback po havárii skončil havárií. (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 24 Květen 2006 @ 11:14:59

Já se to dozvěděl na trajektu od Švagra. Hlavně, že to nebyla taková rána, jako na Barumce a že jste v pořádku. Paes


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.637418 vteřiny k natažení.