Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 4 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Uzávěrka přihlášek se rychle blíží, startovní pole nabídne kvalitu
Posláno Neděle, 15 Březen 2009 @ 12:42:53  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Cetelem Valašská rally 2009, úvodní díl sedmidílného seriálu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky, nabídne nejkvalitnější startovní pole v historii dosavadních osmadvaceti ročníků. Necelý týden před uzávěrkou přihlášek pořadatelé z Autoklubu Rally Sport – Vsetín v AČR evidovali celkem 51 posádek z pěti států. Uzávěrka přihlášek je stanovena na pondělí 16. března v 10 hodin. Nejvíce přihlášek chodí pravidelně v posledních dnech a hodinách před uzávěrkou.


„Počítám, že se nám přihlásí kolem sedmdesáti posádek. Větší počet bude značit naši velkou spokojenost. Přece jen v době nastupující hospodářské krize a nezájmu sponzorů o motorismus a podporu sportu celkově nemůžeme očekávat kolem stovky startujících podobně jako v minulých letech. Loni se nám přihlásilo 81 posádek, na startovní rampě se poté představilo 75 soutěžících,“ řekl Miroslav Hošák, ředitel Cetelem Valašská rally.

Do sekretariátu soutěže už došly přihlášky některých favoritů. V první řadě je to trojnásobný český šampion, trojnásobný vítěz valašky a obhájce loňského prvenství Roman Kresta. Zanedlouho třiatřicetiletý rodák z Trnavy na Zlínsku oznámil po vzájemné dohodě ukončení čtyřleté spolupráce s marketingovou společností BPA a pouhé tři měsíce před začátkem nové sezony započal s budováním nového soutěžního týmu. Kresta se svým spolujezdcem Petrem Grossem se letošní sezony MMČR zúčastní v barvách MOGUL RACING TEAM a s novým soutěžním vozem Peugeot 207 S2000. "Na kvalitní přípravu vozu i zázemí klademe maximální důraz," uvedl Kresta v oficiální tiskové zprávě týmu. Nový tým Kresta Racing má na starosti přípravu vozu i kompletního týmového zázemí. „Celý tým tvrdě pracuje na přípravě vozu i servisního zázemí. Věřím, že se nám vynaložené úsilí vrátí v podobě kvalitních výsledků. Před Valašskou rally nás ještě čeká testování a na úvodní soutěž chceme být maximálně připraveni," pověděl Kresta. Přihlášen je dvojnásobný vítěz valašky a úřadující český vicemistr Václav Pech, který zůstává věrný vozu Mitsubishi Lancer EVO IX. Na čelní příčky rovněž pomýšlejí úřadující rallysprintový šampion Josef Peták (Peugeot 207 S2000), Jaromír Tarabus (Fiat Grande Punto S2000), Karel Trojan, Jaroslav Orsák, Václav Arazim (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) nebo Emil Triner (Subaru Impreza STi). Zajímavá konkurence se sejde v „šestnáctistovkách“, přihlášku již poslali Antonín Tlusťák (Citroën C2 S1600), Jan Šlehofer a Jiří Skoupil (oba Fiat Punto S1600). Ze zahraničních posádek se v okolí Valašského Meziříčí objeví například Slovák Peter Gavlák (Mitsubishi Lancer EVO IX) nebo Polák Marcin Beltowski (Subaru Impreza N14). Velkým tahákem pro diváky bude start rusko-australské dvojice Jevgenij Novikov – Dale Moscatt na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Novikov, osmnáctiletý talent rallysportu z Moskvy má letos v plánu osm soutěží mistrovství světa v barvách Citroën Junior Team na voze Citroën C4 WRC a účast na pěti rally v českém šampionátu, kde by měl startovat na produkčním mitsubishi. „Jevgenij potřebuje získat mnohem více zkušeností na asfaltu, proto jsme hledali alternativu, kde by to bylo nejvhodnější. Nakonec jsme vybrali Českou republiku. Budeme zde startovat s vozem třídy N4. Maximálně bychom se mohli představit na pěti závodech, momentálně máme v plánu vše kromě Krumlova a Hustopečí, ale během roku se mohou plány upravit,“ řekl Alexej Ščukin, manager stáje E-Art Rally. Start této posádky bude zápisem do historie, neboť poprvé se na start Valašské rally postaví Rus a dokonce Australan.

Největším tahákem pro všechny fanoušky bude účast továrního týmu Škoda Motorsport a dvou vozů Škoda Fabia S2000, když na Valašsku se objeví finská dvojice Juho Hänninen – Mikko Markkula a česká posádka Jan Kopecký – Petr Starý. „Škodovka nás předběžně kontaktovala v minulých týdnech s možností startu ve Valašském Meziříčí. Definitivně oznámila svůj start před pár dny. Každopádně účast fabií je velkým lákadlem pro všechny fanoušky rallysportu a očekáváme kolem tratě značné množství diváků,“ uvedl Miroslav Hošák.

„Po Rallye Monte Carlo vítáme další možnost prověřit nasbírané poznatky a otestovat vůz v reálných podmínkách závodu. Chceme se opět posunout o kus dopředu ve vývoji vozu a přestože účast na Valašské rally věnujeme spíše testování vozu, budeme samozřejmě usilovat o co nejlepší výsledek. Zároveň účast považujeme za skvělou příležitost představit se českým fanouškům rally a poděkovat jim za dlouhodobou přízeň,“ vysvětlil Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport v oficiálním prohlášení.


Ve Valašském Meziříčí 11. března 2009
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Cetelem Valašská rally

Související odkazy:
Fotografie z Valašské rally
Seznam.cz rally Team po Valašce: co udělat pro 4P?
Pohár Pirelli 2009 má za sebou první závod
Tiskové zprávy k smutné Valašské rally
Tragická událost na sedmé rychlostní zkoušce
Prezentovalo se celkem 73 posádek, z favoritů nikdo nechybí
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Uzávěrka přihlášek se rychle blíží, startovní pole nabídne kvalitu
Cetelem Valašská rally 2009
Valaška se představuje: základní údaje a časový program

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Uzávěrka přihlášek se rychle blíží, startovní pole nabídne kvalitu" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (25)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.902387 vteřiny k natažení.