Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 6 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k smutné Valašské rally
Posláno Sobota, 04 Duben 2009 @ 00:40:54  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Pořadatelé valašky vyjadřují hluboký zármutek nad vyhasnutím tří životůPrvní podnik sedmidílného seriálu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2009 Cetelem Valašská rally byl poznamenán tragickou událostí, která se stala na sedmé rychlostní zkoušce s názvem Trúba a vedla z obce Rybí do Štramberka. V sobotu 28. března v 10:49 hodin došlo na tomto úseku k vážné nehodě soutěžního vozu Mitsubishi Lancer EVO IX s číslem 55. Při havárii došlo ke kontaktu se třemi diváky, bohužel jejich těžká zranění nebyla slučitelná se životem. Po této tragické události byly následující rychlostní zkoušky zrušeny a podnik předčasně ukončen.

Organizátor AutoMotoKlub Rallye Sport - Vsetín vyjadřuje hlubokou a upřímnou soustrast pozůstalým rodinám obětí a je zdrcen tím, že vyhasly tři mladé životy, z toho ve dvou případech ve značně mladém věku. Zahynuli osmatřicetiletý muž se svým třináctiletým synem a další čtrnáctiletý chlapec, všichni pocházeli z Kopřivnice. Jedná se o další tragickou událost v automobilovém sportu v krátké době za sebou a došlo ke zbytečnému vyhasnutí tří lidských životů. Celou tragédii nyní šetří Policie České republiky, která provedla první výslechy a přímo na místě zajistila důležité výpovědi svědků. Z pořadatelského a bezpečnostního hlediska se v případě RZ Trúba jednalo o zcela zabezpečenou rychlostní zkoušku dle předpisů. Z prvních výpovědí svědků a dostupných materiálů uvedení diváci stáli pod úrovní vozovky v krajně nebezpečném místě, odkud byli upozorněni pořadatelem na opuštění tohoto místa, což bohužel nerespektovali. Před prvním soutěžním vozem trať kontrolovali činovníci v inspekčním vozidle rally a bezpečnostní delegát ASN, kteří neshledali v inkriminovaném místě žádné pochybení ze strany pořadatele či zakázaný výskyt diváků. V opačném případě by byla rychlostní zkouška zrušena a soutěžícím nařízen volný průjezd. Havarovaný vůz Mitsubishi Lancer EVO IX bude podroben v příštích dnech expertíze a zkoumání soudního znalce, policie rovněž vyslechne jedenadvacetiletého pilota havarovaného vozidla ze Slovenska a další zúčastněné osoby.


Vsetínští organizátoři vyzývají všechny příznivce automobilového sportu, aby na dalších rally v České republice důsledně dbali všech pokynů pořadatelů a respektovali bezpečnostní pravidla. V žádném případě nestůjte v zakázaných prostorách, únikových zónách, nebezpečných místech a před pevnou překážkou na tratích rychlostních zkoušek! Podobná tragédie, jaká se stala v sobotu ve Štramberku, se již nikdy nesmí opakovat! Neradi bychom přišli o tak krásný sport, jakým rally bezesporu je.
Společnost Mediasport společně s Autoklubem České republiky v nejbližších dnech zintenzivní nový bezpečnostní projekt s názvem 4P Prosíme, poslouchejte pokyny pořadatele tak, aby se zcela předešlo tragickým událostem při automobilovém soutěžním sportu.


Ve Valašském Meziříčí 29. března 2009

Vítězem smutné valašky se stal Kresta na peugeotu


Úřadující český šampion a obhájce loňského prvenství Roman Kresta na voze Peugeot 207 S2000 vyhrál Cetelem Valašská rally 2009, která byla předčasně ukončena po tragické nehodě na sedmé rychlostní zkoušce. V oficiálních výsledcích figuruje na druhém místě se ztrátou 13,5 sekundy tovární jezdec Škoda Motorsport Jan Kopecký (Škoda Fabia S2000), třetí skončil Václav Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX) s odstupem 47,8 sekundy.

Výsledky úvodního podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2009 se dostaly do pozadí po tragické nehodě na rychlostní zkoušce Trúba, kde po střetu se soutěžním vozidlem zahynuli tři diváci, z toho dvě děti. Startovní pole absolvovalo ve druhé sobotní etapě pouze jeden rychlostní test, poté byla soutěž předčasně ukončena. Sbor sportovních komisařů rozhodl přidělit posádkám plnohodnotné body včetně bonusů za jednotlivé etapy. Na startu Cetelem Valašská rally se objevilo celkem 73 posádek, v oficiálních konečných výsledcích figuruje 56 soutěžících.

Příštím podnikem sedmidílného seriálu Mediasport MMČR v rally 2009 bude Mogul Šumava Rallye Klatovy, která se pojede v termínu 17. – 19. dubna.


Oficiální výsledky Cetelem Valašská rally 2009 (po 7. rychlostní zkoušce) :
1. Kresta, Gross (CZ, Peugeot 207 S2000) 43:00,2 min
2. Kopecký, Starý (CZ, Škoda Fabia S2000) + 13,5 s
3. Pech, Uhel (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 47,8 s
4. Hänninen, Markkula (FIN, Škoda Fabia S2000) + 58,9 s
5. Novikov, Moscatt (RUS/AUS, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:11,6 min
6. Valoušek, Hrůza (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:23,6 min
7. Běhálek, Černohorský (CZ, Subaru Impreza STi) + 1:45,0 min
8. Hozák, Kulhan (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 2:13,6 min
9. Orsák, Vajík (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 2:15,1 min
10.Peták, Joska (CZ, Peugeot 207 S2000) + 2:26.8 min


Vyhrané RZ: 4 – Kresta, 3 - Kopecký
Vítězové jednotlivých skupin:
Skupina N: Roman Kresta, Petr Gross (Peugeot 207 S2000)
Skupina A: Antonín Tlusťák, Jan Škaloud (Citroën C2 S1600)

Vítězové jednotlivých tříd:
N1: do cíle nedojela ani jedna posádka
N2: Jaroslav Pešl, Radek Juřica (Honda Civic VTi)
N3: Jiří Ševeček, Pavel Fišer (Renault Clio Sport)
N4: Roman Kresta, Petr Gross (Peugeot 207 S2000)

A5: Libor Šašek, Stanislav Viktora (Škoda Fabia)
A6: Antonín Tlusťák, Jan Škaloud (Citroën C2 S1600)
A7: Roman Stromšík, Petr Měrka (Opel Astra OPC)


Průběžné pořadí MMČR 2009 (po prvním ze sedmi podniků):
1. Kresta 45, 2. Kopecký 39, 3. Pech 22, 4. Hänninen (Finsko) 16, 5. Novikov (Rusko) 13, 6. Valoušek 13, 7. Běhálek 9, 8. Hozák 8, 9. Orsák 7, 10. Peták 6, 11. Barvík 5, 12. Gavlák (Slovensko) 4, 13. Arazim 3, 14. Trojan 2, 15. Štajf 1.Ve Valašském Meziříčí 28. března 2009

Tragická nehoda předčasně ukončila úvodní díl šampionátu v rally


První podnik sedmidílného seriálu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2009 Cetelem Valašská rally byla předčasně ukončena po tragické události na sedmé rychlostní zkoušce s názvem Trúba.
K této nešťastné události byla svolána mimořádná tisková konference.

Tiskový mluvčí soutěže Roman Ordelt uvedl: „Dnes, v sobotu 28. března v 10:49 hodin došlo na RZ 7 Trúba mezi obcemi Rybí a Štramberk k nehodě soutěžního vozu Mitsubishi Lancer EVO IX s číslem 55. Při havárii došlo ke kontaktu se třemi diváky, bohužel jejich těžká zranění nebyla slučitelná s životem. Příčina této nešťastné havárie se v těchto chvílích vyšetřuje. Ostatní rychlostní zkoušky byly zrušeny a jezdci byli směřováni do prostoru uzavřeného parkoviště. Následně byla soutěž rozhodnutím ředitele předčasně ukončena.“

K tragické události se vyjádřil Josef Pátl, mediální zástupce Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky a šéf společnosti Mediasport. Na přítomné novináře, podobně jako při zahájení rally, apeloval zejména na větší informování o zásadních pravidlech, chování diváků na trati a dodržování pravidel bezpečnosti. „Situace z loňského Pražského rallysprintu se bohužel vrátila jako bumerank. Již nyní je jisté, že opětovně dojde ke zpřísnění pravidel. Z naší strany chválíme pořadatelovu snahu o zabezpečení tratí nebo informování o bezpečnostních pravidlech v programu rally ještě před samotným zahájením. Ze strany pořadatelů bylo vše podle pravidel,“ uvedl Pátl. Vyvrátil rovněž mylné informace o úmrtí ze strany pořadatele či fotografa. „Není pravda, že zemřel akreditovaný novinář nebo pořadatel. Víme, že před začátkem erzety na kritickém místě nikdo nestál. Místem projelo několik kontrolních vozů včetně bezpečnostního delegáta. Všichni tři diváci se na místo nehody museli přemístit až po průjezdu prvních soutěžních vozů.“ Mluvčí soutěže Ordelt jeho slova doplnil: „Těsně po nešťastné nehodě bylo tělo jednoho ze smrtelně zraněných diváků přikryto pořadatelskou vestou, čímž vznikly mylné a nepřesné informace.“

Podle Pátlova vyjádření bude Mediasport společně s Autoklubem České republiky nadále spolupracovat na podobných kampaních, jako je 4P „Prosíme, poslouchejte pokyny pořadatele“. Tento projekt bude v nejbližších době ještě zintenzivněn.

Ve Valašském Meziříčí 28. března 2009

Související odkazy:
Fotografie z Valašské rally
Seznam.cz rally Team po Valašce: co udělat pro 4P?
Pohár Pirelli 2009 má za sebou první závod
Tiskové zprávy k smutné Valašské rally
Tragická událost na sedmé rychlostní zkoušce
Prezentovalo se celkem 73 posádek, z favoritů nikdo nechybí
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Uzávěrka přihlášek se rychle blíží, startovní pole nabídne kvalitu
Cetelem Valašská rally 2009
Valaška se představuje: základní údaje a časový program

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k smutné Valašské rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.776295 vteřiny k natažení.