Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 137 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Návštěva Sparrow Racing Teamu v Jihomoravském kraji dopadla rozporuplně
Posláno Pondělí, 16 Červen 2008 @ 17:17:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Letošní soutěžácká sezóna je extrémně nabitá, což dokázaly poslední hektické týdny, kdy se v Jihomoravském kraji uskutečnily krátce po sobě hned dvě soutěže. Tou první byla Agrotec New Holland Rally Hustopeče, která se letos premiérově uskutečnila v rámci mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Obdobně jako na předchozích soutěžích opanovala stáj Sparrow Racing Team třídu N2. Situaci si hned v úvodu zkomplikoval její největší favorit Václav Dunovský, který šel hned na prvním testu přes střechu, zbytek zkoušek první sekce pak musel jet bez světelné rampy. Ve zbytku soutěže však předvedl obvyklý výkon a bezpečně zvítězil, čímž se výrazně přiblížil k zisku titulu. I díky tomu vynechá nadcházející soutěž v Třebíči.

O druhé místo bojovala další trojice týmových pilotů. V úvodu byl nejrychlejší Jan Jakubec, který dokonce po první etapě vedl. Ve druhé etapě však doplatil na zrádnou nástrahu pořadatelů – betonové jehlany na vnitřku zatáček. O jeden takový zakopl a po třech saltech zakončil své působení na dřevěných kládách. O mnoho lépe se nevedlo ani Patriku Hlachovi, který do soutěže odstartoval s vysokou horečkou. Po první etapě se jihočeská posádka rozhodla ze zdravotních důvodů odstoupit.

Druhé místo ve třídě N2 tak vybojoval Michael Bartončík, který se za volant soutěžního vozu vrátil po několikaměsíční přestávce. Překvapivě od začátku stíhal všem svým soupeřům a byl jediným ze třídy, kdo odjel celý závod bez nejmenšího problému. Obdobně se vedlo také Egonu Smékalovi ve třídě N3. Zlínský pilot si v první etapě vypracoval náskok před svými soupeři a přes mohutný finiš Petra Křížka se mu jej podařilo udržet až do cíle a vybojovat další cenné body.

Zato v Tišnově byl tým bez jasné jedničky. Celé závody navíc výrazně komplikovalo proměnlivé počasí. Nejlépe si s nástrahami poradil Jaroslav Vlček, který se po delší odmlce opět vrátil do kokpitu zlínské Hondy, tentokráte do nově postaveného exempláře. Za předvedený výkon byl odměněn stříbrnou příčkou v N2. Návrat po několikaleté pauze předvádí také Marek Vítovec a s každým ujetým kilometrem je na něm vidět získávání jistoty, přestože startuje s úplně novým spolujezdcem . V Tišnově to stačilo na páté místo ve třídě před Jiřím Sojkou. Ten je v letošní sezóně úplný nováček této třídy. Po havárii na Vyškově a drobném poškození auta na Lužických Horách se snažil dojet do cíle bez poškození auta. Nakonec se mu to podařilo, když jediným problémem byla ztráta lyžiny a poškozený nárazník na jedné ze zkoušek.

Posledním pilotem Sparrow Racing Teamu byl Petr Trnovec. Po nedávné nehodě na Rally Bratislava musel startovat s vypůjčeným spolujezdcem, kterým byl obvyklý Smékalův mitfára Jan Mastacan. Trnovec začal jako tradičně pomaleji, ale posléze se rozjel k velice slušnému výkonu, za což byl odměněn jedním bodem za patnácté místo absolutně.

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Mikulášská rallyshow uzavřela sezónu pro SPARROW RACING team
Derniéra s životním výsledkem Václava Dunovského
Úspěšný finiš velkého šampionátu pro Sparrow racing team
Sparrow racing team po Krkonoších
Sparrow Racing Team zvládl náročný Krumlov
Sparrow racing teamu bilancuje sezónu 2008
Roman Koňuch při premiéře zazářil, ale soutěž nedokončil
Domácí Kopná a Pelhřimov v podání Sparrow Racing Teamu


Související odkazy:
Návštěva Sparrow Racing Teamu v Jihomoravském kraji dopadla rozporuplně
Seznam.cz Rally Team v Tišnově znovu na bodovaných místech

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Návštěva Sparrow Racing Teamu v Jihomoravském kraji dopadla rozporuplně" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.154822 vteřiny k natažení.