Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 141 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Seznam.cz Rally Team v Tišnově znovu na bodovaných místech
Posláno Úterý, 10 Červen 2008 @ 20:08:20  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Cílová rampa Tišnovského sprintu uvítala kompletní trojici posádek Seznam.cz Rally Teamu. Spokojený byl zejména celkově pátý Karel Trojan.

Stejně jako na předchozí soutěže připravil Seznam.cz Rally Team, společně se svými partnery APM Automotive a Enterprise Media, vozy Mitsubishi Lancer EVO IX. Do Tišnova se vydaly tři posádky ve složení Karel Trojan - Petr Řihák, Sláva Ducháček - Petr Dufek a Radek Majer - Michal Pohořelý.

Trojanovy výhry a pátá příčka absolutně

Jako první z týmového tria se vydal na trať Karel Trojan a začal skvěle - první rychlostní zkoušku vyhrál. Synalovská erzeta Karlovi evidentně svědčila, protože v druhém průjezdu jej překonal pouze Josef Semerád a to o vteřinu a půl. Ve třetím průjezdu Karel opět vyhrál. I díky tomu se nakonec v cíli mohl radovat z celkově páté příčky absolutního pořadí.

„Podařilo se nám odhalit a odstranit problémy s výkonem motoru, které nás brzdily v Lužických horách a tak jsem s naším pořadím spokojený. Stále jsem přesvědčen, že s produkčním vozem nemůžeme stačit nejen vozům WRC, ale ani S2000. Jestliže zpočátku roku nejeli Pepa Peták a Roman Odložilík tak rychle, znamená to, že se s autem teprve učili zacházet a myslím, že pojedou ještě rychleji. My jsme svedli krásný souboj s Pepou Semerádem, kde naše volba pneumatik na vodě nakonec rozhodla v Pepův prospěch. Jinak jsme jeli srovnatelné časy a to je pro nás důležité. Bylo to krásné závodění,“ řekl Karel Trojan v cíli soutěže, která pro něj byla posledním letošním plánovaným startem za Seznam.cz Rally Team. Vzájemná úspěšná spolupráce při přípravě soutěžních vozů a jejich nastavení však bude i nadále pokračovat.


Ducháček v TOP 10

Sláva Ducháček začal první ze tří serií tří rychlostních zkoušek podle svých slov volněji a držel se těsně za hranicí nejrychlejší desítky. Stejná příčka mu patřila i po druhém kole. V závěrečné sekci se posunul do TOP10, ale úplně spokojený nebyl. Proč?

„Na prvních erzetách se mi zdálo auto nedotáčivé, zejména v rychlých, utahovacích zatáčkách. Na brzdách se chovalo pokaždé jinak a bylo neposedné. To se podařilo vyřešit odvzdušněním středového diferenciálu. Místo zrychlení však přišla moje chyba na páté vložce“, komentuje Sláva Ducháček. „Nejdelší Černohorskou rychlostku jsme jeli opravdu nadoraz a přesto jsme byli až desátí. Honza Šlehofer nám dokonce s dvoukolkou nadělil desítku. Dvoukolky mě opravdu překvapily tím, jaké zajížděly časy i na oslizlém povrchu třetí sekce. Sám u sebe vidím rezervy zejména v brzdách a také v tom, že s autem musím zacházet ještě agresivněji, než doposud. Až na drobný problém s diferenciálem fungovalo auto po celou soutěž bez problémů. Desáté místo jsme nakonec získali ale i díky havárii Milana Pantálka sto metrů před cílem poslední erzety,“ Sláva Ducháček si v celkové tabulce sprintového šampionátu polepšil o jedno místo a je nyní sedmý.


Třetím, kdo sedlal vůz Seznam.cz Rally Teamu, byl závodící manažer Radek Majer. Pro něj i jeho spolujezdce Michala Pohořelého to byla na Tišnovsku premiéra. Doposud zde nestartovali a tak se na start hodně těšili. Také Radek se zpočátku potýkal s neklidným autem.

„Konkurence v naší třídě N4 byla tradičně silná, ale pro nás to byla jen další soutěž, na které jsme chtěli sbírat zkušenosti. Auto, se kterým na Hustopečích startoval Karel Trojan, bylo připravené jako vždy velmi dobře, jen na druhé vložce nás na brzdách předbíhal zadek. V servisu mechanici nic neobjevili, zato nás začalo strašit počasí. Přišla zpráva, že trať je mokrá. Přesto nebyla volba pneu do deště správným řešením. Suchých úseků bylo hodně a na nich naše pneu hodně klouzaly. Nemohl jsem se do nich vůbec opřít. I proto jsme dvakrát couvali. Na mokrých úsecích jsme sice přidávali, ale nestačilo to. Na poslední rundu jsme vrátili suché pneu a zvláště na předposlední vložce to byl ten správný sport. Se soutěží jsme se rozloučili velkou krizí v první levé zatáčce po startu poslední erzety, takže jsme nakonec byli rádi, že na cílovou rampu dojelo auto celé,“ uzavřel manažer týmu a pilot třetího vozu v jedné osobě Radek Majer.


Na Horácké rallye v Třebíči ve dnech 21. - 22. června se Seznam.cz Rally Team objeví se dvěma vozy, jejichž posádky budou tvořit Karel Trněný s Václavem Pritzlem a tradičně Sláva Ducháček s Petrem Dufkem.

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů
Sláva Ducháček - synonymum spolehlivosti
Seznam.cz Rally Team obětí infekce převodovek
Spolehlivý Sláva Ducháček znovu v první desítce na Rally Agropa Pačejov
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Seznam.cz Rally Team: Ducháček mezi pěti nejrychlejšími
Úspěch Seznamu v Pelhřimově - městě rekordů
Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam


Související odkazy:
Návštěva Sparrow Racing Teamu v Jihomoravském kraji dopadla rozporuplně
Seznam.cz Rally Team v Tišnově znovu na bodovaných místech

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Seznam.cz Rally Team v Tišnově znovu na bodovaných místech" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.154564 vteřiny k natažení.