Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 197 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Valda zářil, Odložilík se opět trápil s cliem
Posláno Středa, 06 Červenec 2005 @ 11:35:42  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Rally Bohemia měla být díky nejtechničtějším tratím v České republice největším rájem pro vozy kategorie Super 1600. Trumf Rally Team na liberecko a mladoboleslavsko vyrazil se dvěma exempláři nejmodernějších speciálů, počasí i smůla ale způsobili, že ani jedna z týmových posádek si nevydobyla stupně vítězů.

Pavel Valoušek s Pierangelem Scalvinim na bleděmodrém ignisu vstoupili do soutěže rozvážně a na deštěm zkrápěné Sosnové zajeli "zajišťovací" osmý čas v hodnocení evropského poháru. Už druhý den na rychlostních zkouškách v okolí Liberce se ale Valoušek pral o velký putovní pohár pro vítěze Rally Bohemia. Po prvních dvou sekcích figuroval na druhém místě se ztrátou devatenácti sekund na vedoucí subaru Slováka Béreše, a to přesto, že jeho dvoukolka byla na mokré trati ve velké nevýhodě. Na krátké rychlostní zkoušce Jenišovice však ignis postihnul defekt a bylo po nadějích. "Nic zásadního jsme netrefili, na cestě musel být vytáhnutý kámen, o který se guma prorazila. Protože to bylo jen tři sta metrů po startu a nechtěl jsem jízdou po defektu nějak ublížit autu, rozhodl jsem se gumu raději vyměnit," popsal situaci jezdec juniorského mistrovství světa. Defekt stál posádku čtyři a půl minuty navíc, a na zbylých rychlostních zkouškách tak museli vyvinout snahu dostat se z deváté příčky ve třídě co nejvýše. Pěkná stíhací jízda vyvrcholila nejrychlejším evropským časem na RZ9, po prvním dnu se tak Pavel s Pierem vyšplhali až na devátou příčku mezi Evropany. Druhý den šlo vzhledem k velkým časovým rozdílům jen o hlídání vydobytých pozic, sebemenší pokus o zvrat vylučovala trať, která se pro vozy S1600 příliš nehodila, a také špatná volba pneumatik. Konečné umístění pak není díky defektu tak lichotivé jako fakt, že posádka dokázala na osmi rychlostních zkouškách zajet čas mezi prvními třemi nejrychlejšími. "Pěkně jsme se svezli a až na ten defekt jsme zajeli dobrou soutěž. Kromě nedělního rána jsme neměli ani problém s volbou pneumatik a všechno nám vycházelo. Myslím, že můžeme být spokojeni," zhodnotil pilot.

Mnohem méně se dařilo druhé týmové posádce Roman Odložilík – František Rajnoha a jejich cliu. Auto dostalo před soutěží toužebně očekávaný nový motor, právě on však byl jediným elementem vozu, který v průběhu soutěže fungoval. Smolný byl už vstup do soutěže, kdy posádka zvolila špatné pneumatiky a v první zatáčce na Sosnové narazila do betonových obrubníků, což naštěstí nemělo kromě časové ztráty žádné další následky. V průběhu sobotní etapy si však Odložilík vytrpěl s cliem své. "Byla to katastrofa, všechno se nám kazilo. Začalo to blikajícím displejem, mlžícím se oknem a pokračovalo přes mnohem horší závady. Technik z Francie připustil, že mohly navlhnout kabely elektroniky. Na RZ5 jsem to poslal na dvě minuty do lesa, protože jsem byl díky technickým problémům naprosto nesoustředěný. Na RZ7 odešly brzdy a na deváté zkoušce se nám definitivně rozpadla převodovka. Byla to opravdu nevydařená soutěž," posteskl si jezdec, který při všech problémech dokázal na jedné rychlostní zkoušce porazit všechny konkurenty ve skupině. Přesto výpadkem na bohemii definitivně přišel o možnost dobrého umístění v celém seriálu. "Velmi mě to mrzí, protože MMČR byla letos naše priorita. Když to ale takto dopadlo, uvažujeme, že vynecháme některý z dalších závodů a zkusíme start v zahraničí," naznačil další plány Odložilík.

tisková zpráva
-Vicky- Media Productions
foto: V. Hausknotz

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valouškova úspěšná premiéra s novým vozem
Pavel Valoušek na Krumlově s devítkou
Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval
Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo
Valoušek na Jänneru s Lancerem
Pavel Valoušek pojede v Turecku


Související odkazy:
Videoklip z Rally Bohemia 2005 (Vladyka & Kania by RSP)
Bohemka očima Karla Trojana a Petra Řiháka
Dvořáka vítězství nebavilo
Rally Bohemia 2005 pohledem Zdeňka Vladyky
Valda zářil, Odložilík se opět trápil s cliem
Rally střípky #13 - Rally Bohemia 2005

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Valda zářil, Odložilík se opět trápil s cliem" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.127888 vteřiny k natažení.