Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 24 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval
Posláno Pondělí, 12 Únor 2007 @ 14:10:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


KLATOVY, OTROKOVICE – Po čtvrtém místě na Rakouské Jänner Rallye odjížděl otrokovický pilot Pavel Valoušek do okolí Klatov ke druhému podniku letošního českého šampionátu s cílem rozšířit svůj bodový zisk v rámci MMČR a pokusit se dosáhnout co nejlepšího výsledku ve Winter Cupu.

Stejně jako v okolí Freistadtu se představil za volantem Mitsubishi Lancer Evo VIII od stáje Racing Activities, sedadlo spolujezdce tradičně obsadil Zdeněk Hrůza a bohužel opět chyběl většinou fanoušků toužebně očekávaný sníh. Jedna změna se však přeci jen udála. Na rozdíl od tradičních pneumatik Michelin se Valoušek poprvé ve své historii představil na pneumatikách Matador.

„Dostali jsme od Matadoru k dispozici jednu sadu slicků a jednu intermédií. Po celou soutěž jsem využíval právě intermédia, na jedné sadě jsem odjel všech osm rychlostních zkoušek. Pneumatiky se chovaly trošku jinak, než jsem byl zvyklý, i proto jsme začali trochu opatrněji. Ale musím přiznat, že mě hodně překvapily,“ prozradil k překvapivému kroku Valoušek.

Na úvodní polookruhové zkoušce nedaleko Klatov začal Valoušek opatrněji, výsledkem bylo průběžné šesté místo. Na klasických rychlostních testech však zajížděl časy srovnatelné s těmi nejrychlejšími, takže se již po třetím rychlostním testu probojoval na druhou příčku za bývalého továrního jezdce Fordu Romana Krestu.

Bývalý jezdec juniorského světového šampionátu Valoušek si bezpečně hlídal druhou příčku absolutně a po havárii Romana Kresty na šesté zkoušce dokonce chvíli vedl. Bohužel, také jemu se stala osudná mlha na Korábu. „Byla tam velká mlha, téměř nic nebylo vidět. Jeli jsme se Zdeňkem hodně opatrně, ale podobně jako řada našich soupeřů jsme nedokázali udržet auto na trati. Nezatočili jsme do jedné zatáčky a náš Lancer zůstal stát zadní částí ve sněhu a blátě. Autu prakticky nic nebylo, což dokázal i čas na dalším testu, ale trvalo nám společně s diváky dlouhých patnáct minut, než jsme dostali auto zpět na cestu. I přesto bych jim chtěl strašně moc poděkovat za ochotu,“ popsal inkriminovaný okamžik Pavel Valoušek.

Po první etapě tak Pavel figuroval na beznadějném osmapadesátém místě, v rámci najetí co nejvíce ostrých kilometrů a šance zisku bodů do Winter Cupu se rozhodli Valoušek s Hrůzou pokračovat i v sobotu. Jejich vystoupení ve druhé etapě však nemělo dlouhého trvání. Po třetím místě na osmé zkoušce přišel na devátém testu definitivní konec. „Dobržďovali jsme do prudké pravé zatáčky a najednou se zezadu ozvala rána. Strašně to rachotilo, tak jsme auto odstavili a své účinkování na Šumavě ukončili,“ popsal zklamaný Pavel Valoušek zlomový moment, po kterém musel vinou poškozeného zadního diferenciálu odstoupit.

„Každopádně v Rakousku i na Šumavě jsme si dokázali, že dokážeme i s produkčním autem držet krok s těmi nejlepšími. Jsem velice rád, že jsem se mohl na obou soutěžích svézt, i když nebyl toužebně vyhlížený sníh,“ řekl Pavel Valoušek a dodal: „Chtěl bych hodně poděkovat panu Mládkovi, Aleši Homolkovi i všem mechanikům za špičkově připravené auto i jejich práci v průběhu soutěže.“

A jak to vypadá s plány pro letošní sezónu? „Zatím vůbec nevím, co a jestli vůbec něco v letošní sezóně pojedeme. Žádný z kompletních seriálů mistrovství světa to určitě nebude. Vše je samozřejmě otázkou financí a dalších jednání se současnými či potenciálními partnery. Zatím asi nejpravděpodobnější variantou je start na vybraných podnicích u nás či v zahraničí,“ nastínil ne příliš jasnou budoucnost Valoušek.

www.pavel-valousek.com

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valouškova úspěšná premiéra s novým vozem
Pavel Valoušek na Krumlově s devítkou
Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval
Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo
Valoušek na Jänneru s Lancerem
Pavel Valoušek pojede v Turecku


Související odkazy:
Jelínkova smolná série pokračuje
Danova jedenáctka po havárii na Šumavě
Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval
Tomaštík vstoupil do sezony levou nohou
Vaňáč po čase opět v cíli, tentokrát druhý
První medaile v nových barvách
Smolná Šumava Miry a Dana
Martin Rada na náročné Šumavě obhájil prvenství z Rakouska
Fotografie z 42. ročníku Mugul Šumava rally Klatovy
Na Šumavě nebude chybět ani Jani Paasonen!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.44717 vteřiny k natažení.