Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Štajf vyhrál Pohár Pirelli v Hustopečích
Posláno Pondělí, 15 Červen 2009 @ 20:38:19  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


O uplynulém víkendu pokračovalo Mediasport MMČR v rally soutěží v okolí Brna a Hustopečí. Agrotech Rally Hustopeče byla zároveň součástí čtvrtého závodu Poháru Pirelli v rámci „velkého“ mistrovství.
V rámci soutěže čekalo na posádky šestnáct rychlostních zkoušek o délce 119,84 kilometrů, které byly rozděleny do dvou etap, přičemž během páteční noci čekaly na posádky průjezdy náročnými, deštěm poznamenanými měřenými úseky.

Ze startovní rampy umístněné na brněnském výstavišti se vstříc dalšímu závodu Poháru Pirelli vydala šestice posádek.
Nejlépe si od začátku vedl Vojtěch Štajf s Michalem Ernstem na voze Subaru Impreza WRX STi Gr.N 09. Týmu se podařilo eliminovat problémy z Krumlova a v poklidu si hlídali vedoucí pozici. Pražskému jezdci s nejnovější specifikací Subaru se dařilo i v absolutní klasifikaci, kde nakonec obsadili skvělou čtvrtou příčku. Pro Vojtěcha Štajfa je to letošní třetí vítězství v rámci pohárového zápolení, což mu vynáší průběžné druhé místo za Marcelem Tučkem. Ten v rámci hustopečské soutěže obsadil po krásném souboji s Milanem Liškou druhé místo a připsal si do hodnocení jezdců osm bodů. Necelých pětadvacet vteřin zpět skončil na třetím místě s vozem Mitsubishi Lancer EVO X Milan Liška. Jedinou posádkou třídy N4, která nedokončila první etapu byl Achs s Langerem (Subaru Impreza STi). Achs poškodil vůz o můstek v průběhu třetí RZ a musel z Poháru odstoupit.
„V Hustopečích se mi při průjezdech rychlostními zkouškami zdálo, že je trať až moc rychlá, ale nakonec tomu tak nebylo. Je to tu docela specifické, místy dost hrbolaté a s větším množstvím šotolinových úseků se RZ zpomalovala. K trati nemám připomínky a dokonce mne potěšili pořadatelé, kteří dokázali rychle reagovat na připomínky jezdců. Před závodem jsem měl trošku strach, neboť vloni mne zde potkaly problémy s ledvinovými kameny, kvůli kterým jsem musel ze soutěže odstoupit a nakonec skončit v nemocnici. Podobný problém mě potkal i letos, ale naštěstí se to před startem zlepšilo. Páteční etapu jsme probojovali, protože noc, navíc s deštěm nepatří mezi mé oblíbené. V sobotu už to bylo lepší, ale zase nás zbrzdily problémy s motorem. S pneumatikami Pirelli jsem byl spokojený. První část rally jsem absolvoval na sedmičkách a zbývající rychlostní zkoušky na pětkách. Pirelli jsou dle mého názoru na mokru slušné, ale není to úplně to pravé ořechové. Aby pneumatika fungovala výborně, museli bychom je prořezat, ale to se nám příliš nechtělo. Raději jsme zvolili kompromis a jeli v klidu. V sobotu na suchých pneumatikách to bylo daleko lepší a pěkné svezení. Dokonce jsem se divil, když jsem poté shlédl jednu fotografii vozu Vaška Pecha, jak má v šotolinové zatáčce zutou konkurenční pneumatiku a téměř dře diskem o kameny, zhodnotil soutěž vedoucí jezdec Poháru Pirelli 2009, Marcel Tuček.
Ve třídě A5 se z vítězství mohla radovat posádka ve složení Vlastimil Hodaň a František Poláček s vozem Škoda Felicia Kit Car. Během soutěže se dvojice potýkala s technickými problémy, přesto úspěšně zvládla všechny nástrahy a mohla tak v cíli soutěže slavit zisk deseti bodů za vítězství.
Až do jedenácté rychlostní zkoušky si jel v klidu pro vítězství ve třídě N2 Jakubec s Kacerovským (Honda Civic VTi). Technika však byla proti a vystavila posádce stop.
Dalším podnikem Poháru Pirelli 2009 v rámci MMČR v rally bude srpnová Barum Rally.

Průběžné výsledky Poháru Pirelli 2009 - MMČR

1. Tuček / Marušák/Tesař – Mitsubishi Lancer 34 bodů
2. Štajf / Černoch/Ernst – Subaru Impreza WRX STi 30
4. Hodaň / Polaček – Škoda Felicia Kit Car 30
2. Jakubec / Kacerovský – Honda Civic VTi 26
5. Dunovský / Šmeidler – Honda Civic VTi 20

Související odkazy:
Štajf vyhrál Pohár Pirelli v Hustopečích
Osmička jezdců o body v Poháru Pirelli

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Štajf vyhrál Pohár Pirelli v Hustopečích" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (18)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.582166 vteřiny k natažení.