Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 4 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo
Posláno Pondělí, 15 Leden 2007 @ 16:22:15  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


OTROKOVICE, FREISTADT – Bez toužebně očekávaného sněhu začala v rakouském Freistadtu sezóna českého šampionátu v automobilových soutěžích. Na startu se objevil i otrokovický Pavel Valoušek, který svým výkonem potvrdil, že patří k nejlepším českým jezdcům současnosti.

Dlouho však nebylo jisté, zda se Valoušek na Jänner Rallye představí. Nakonec se v pondělí před zahájením soutěže podařilo dohodnout s týmem Racing Activities start s vozem Mitsubishi Lancer Evo VIII. Společně se Zdeňkem Hrůzou natrénovali během úterka a středy kompletní trať, ve čtvrtek dopoledne proběhl nedaleko obce Malonty první test soutěžního vozu.

Soutěž byla zahájena ve čtvrtek večer polookruhovou diváckou zkouškou vedoucí kolem Trölsbergu. Valoušek s Hrůzou zajeli velice dobrý třetí čas, když nestačili jen na úřadující mistry Česka a Rakouska Pecha respektive Baumschlagera. Všem však bylo jasné, že o výsledku se bude rozhodovat až na zkouškách v pátek a sobotu.

Na úvodních pátečních zkouškách začal Valoušek při vědomí startu s neznámým vozem opatrně a zajel devátý a šestý čas. „Začali jsme hodně opatrně, jedu s novým autem a podmínky jsou hodně těžké. Snažím se s ním sžít, navíc to hodně klouzalo,“ prozradil po třetí rychlostní zkoušce Valoušek.

S postupujícími kilometry se Valoušek s Hrůzou s novým vozem rozuměli čím dál víc, což vyvrcholilo premiérovým vítězstvím na páté rychlostní zkoušce. Tím se dokázal odpoutat od Maďara Hidega a začal se přibližovat k Raimundu Baumschlagerovi a Hermannu Gassnerovi do souboje o druhé místo absolutně. „Pořád se s autem učíme. Na šesté zkoušce jsme dojeli před námi startujícího Petáka. Ten nás bohužel neviděl a tak jsme za ním jeli asi dva kilometry v rychlé pasáži, než nás pustil. Časově jsme moc neztratili, ale nebylo to zrovna nejlepší na koncentraci,“ řekl Valoušek v podvečerním servisu.

Zbývala poslední série zkoušek, která se jela kompletně za tmy. Na nich byli Valoušek s Hrůzou jednoznačně nejrychlejší a po předposlední rychlostní zkoušce se probojovali na druhou příčku absolutně. Pouhých osm vteřin za jejich zády však byli Hermann Gassner a Raimund Baumschlager.

Souboj o stříbrnou příčku v rámci Winter Cupu i absolutní klasifikace však skončil pro české mladíky po devíti kilometrech poslední páteční zkoušky. „V pravé zatáčce jsem byl trochu rychlejší a na písku uklouzl zadek našeho auta a už to bylo. Šli jsme přes střechu, ale naštěstí auto nebylo extrémně poškozené. Naši mechanici dopravili auto do servisu a celou noc na něm pracovali, abychom mohli do soboty odstartovat. Nebylo to vůbec jednoduché a za dobře odvedenou práci bych jim chtěl hodně poděkovat,“ prozradil Pavel Valoušek.

V sobotu bylo na programu sedm rychlostních zkoušek. Valoušek s Hrůzou se díky penalizaci za páteční nehodu propadli až na desátou příčku absolutně, takže cíl pro závěrečnou etapu byl jasný – co nejvíc snížit ztrátu na vedoucího jezdce a posunout se ve výsledcích co nejvýše.

To se úspěšně dařilo, drtivou většinu rychlostních zkoušek se moravským mladíkům podařilo vyhrát. Test po testu se posouvali výše výsledkovou listinou, před poslední rychlostní zkouškou byli pátí absolutně pouhých 2,8 vteřiny za čtvrtým Václavem Arazimem. Souboj o čtvrtou příčku nakonec dopadl jednoznačně, na osmadvaceti kilometrech nadělili litvínovskému jezdci dvaačtyřicet vteřin!

V celkové klasifikaci tak skončili Valoušek s Hrůzou čtvrtí absolutně, v rámci MMČR, kam se nezapočítávají jezdci s vozy A8, to pak stačilo na bronzovou příčku. V rámci druhé etapy pak byli absolutně nejrychlejší, když druhého Václava Pecha porazili o pětatřicet vteřin. Z celkového počtu osmnácti rychlostních zkoušek byla pro Valouška rovná polovina vítězných.

„S autem jsem jel poprvé ve čtvrtek ráno před startem soutěže, pořád jsem se s ním učil zacházet. Určitě se s ním dá jet rychleji, ale je to o zkušenostech a najetých kilometrech. Až na tu jednu nepovedenou zkoušku tedy spokojenost,“ prozradil v cíli Valoušek a dodal: „Strašně moc bych chtěl poděkovat celému týmu, který dokázal špičkově připravit auto a po naší páteční havárii celou noc tvrdě pracovali, abychom mohli pokračovat. Chtěl bych také poděkovat společnosti Kaps za zapůjčení převodovky.“

„Jsme rádi, že jsme se domluvili na takovéto spolupráci, obzvlášť s jezdcem Pavlových kvalit. Nejsem příznivcem řešení věcí na poslední chvíli, vše se domluvilo vlastně tři dny před soutěží. Poprvé si auto vyzkoušel ve čtvrtek ráno na Malontech, naštěstí se v nastavení nemusely dělat žádné zásadnější změny. Co se výkonu na trati týče, všichni odborníci i diváci viděli, že zajel velice dobře. Na to, že jel s tímto autem poprvé, tak předvedl vynikající výkon. A to, že se překulil přes střechu, se stává všem, to už k rally prostě patří. Nestává se to těm, kteří nezávodí, ale jen se vezou. Auto naštěstí příliš poškozené nebylo, takže mohl pokračovat i v sobotu a dotáhnout to k velice pěknému výsledku,“ řekl manažer týmu Racing Activities Michal Mládek.

Další plánovanou soutěží je už o prvním únorovém víkendu klatovská Mogul Šumava Rallye. „Po úspěchu na Jänneru se na Šumavě téměř určitě objevíme. S jakým vozem ale zatím nevíme, vše je otázkou jednání,“ prozradil závěrem Valoušek.

www.pavel-valousek.com

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro
Valoušek na Valašce nakonec smolně bronzový
Valouškova úspěšná premiéra s novým vozem
Pavel Valoušek na Krumlově s devítkou
Valoušek na Šumavě nakonec nebodoval
Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo
Valoušek na Jänneru s Lancerem
Pavel Valoušek pojede v Turecku


Související odkazy:
Smolné Vaňáčovo vystoupení v Rakousku
Martin Rada zahájil prvenstvím v Rakousku
Danova jedenáctka po Jänner rallye aneb šťastná třináctka
Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo
Fotografie z IQ-Jänner rallye
Valoušek na Jänneru s Lancerem

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Díky heroickému výkonu vybojoval Valoušek čtvrté místo" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (21)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.852804 vteřiny k natažení.