Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Vánoční rozhovor s Danem Vladykou
Posláno Čtvrtek, 24 Prosinec 2009 @ 17:06:45  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


I o vánočním čase si na nás našel čas zlínský soutěžní jezdec Daniel Vladyka. V rozhovoru jsme se zajímali o nedávno odjetý závod v okolí Slušovic a zavzpomínali jsme i na poslední soutěž MMČR.

Předminulý týden jsi se zúčastnil Mikulášské rally. Dá se říci netradičně se svým autem a netradičně se spolujezdcem Pavlem Šivicem.  Co Tě vedlo k této kombinaci a jak se Ti závod líbil?
Nad startem ve Slušovicích jsem uvažoval z důvodů odzkoušení své Felicie po letošních problémech s motorem. Navíc jsem si říkal, že díky prosincovému termínu by mohl na trati ležet sníh, na kterém bych se velice rád sklouzl. Sníh se nakonec nekonal, ale stejně to byla příjemná akce, atmosférou trošku připomínající populární Valašskou stopu, vyplňující přechod mezi dvěma motoristickými sezónami. Na tomhle závodě mě zaujalo i to, že jsem v pátek nemusel nic řešit, žádné přejímky a závod se pojal způsobem, jako když si jdete v sobotu zalyžovat. Příjemné  bylo, že techničtí komisaři chodili na přejímkách za posádkami v servise a  nikdo se tak nemusel stresovat, zda se něco stihne či nestihne. Takové podmínky  umí zařídit zřejmě jen parta kolem Minaříků. Jinak pro nás byl závod fajn až do poslední RZ, kde nám opět zastávkovalo auto. Do cíle jsme naštěstí dojeli a to na 4. místě ve skupině N do 2000 ccm .

Jak se ti spolupracovalo s Pavlem a proč si nejel s Igorem Norkem?
Igor nemohl, protože měl v sobotu ráno jiné sportovní aktivity, tudíž by nestihl trénink. Paja je zkušený spolujezdec a navíc je to kamarád, takže se mi s ním jelo dobře. Navíc jsme si vyměnili nějaké poznatky a zkušenosti co máme nasbírané z minula, takže tento start byl pro oba i přínosný.

Rád bych se ještě vrátil k tvému letošnímu hlavnímu programu, kterým byl velký mistrák. Letos se ti podařilo odjet v MMČR na tvé poměry velice slušnou porci kilometrů. Dokonce jste si před posledním závodem dělali zálusk na 3. místo ve třídě N2 v celkovém hodnocení šampionátu. Bohužel se toto umístění nepodařilo splnit, ale Bohemka byla jistě zajímavou zkušeností.
Bohemka byla pro nás obrovská výzva, jednak  z důvodu krásných těžkých vložek, ale také, jak už jsi zmínil, tu byla šance vylepšit si umístění v celkovém hodnocení šampionátu. Už při středečním nočním tréningu se zdálo, že půjde zřejmě o nejtěžší soutěž,  co jsme kdy jeli. Opravdu jsme měli oprávněný respekt z RZ Navarov. Zároveň to měla být velká výzva závodit na dlouhé a těžké vložce. Bohužel větru a sněhu člověk neporučí a dopadlo to tak, jak to dopadlo, ale o tom už se napsalo skutečně hodně.

Celá soutěž se nakonec odjela na třech úsecích. V pátek večer jste zahájili, pro mě překvapivě, vítězně městskou RZ.
Před startem se mě Igor snažil trošku vyhecoval, že tady to město mi určitě nepůjde a že čeká velký obklad od soupeřů. RZ jsme projeli celkem svižně v klidu i když s jedním skoro přetočením v nulové rychlosti. V cíli jsme byli překvapeni  solidním časem, který stačil na první příčku.

V Sobotu jste ještě po prvním Vinci vedli, ale pak jste se náhle propadli za Dunovského, se kterým jste se měli poprat o bronzovou příčku v mistráku. Přišla nějaká chyba, nebo co bylo příčinou vašeho propadu?
První Vinec jsme projeli velice opatrně, zatímco naši soupeři Dunovský s Jakubcem dělali hodiny a něco málo na nás ztratili. Druhý průjezd jsme zrychlili, ale stále v opatrném stylu, kdežto Venca Dunovský na jeho domácí RZ velmi zatáhl, naložil nám 17 s a rázem se posunul do čela. Ve třetím průjezdu jsme si řekli na startu, že teď  už máme trať dostatečně zmapovanou, kde je jaký asfalt, kde co klouže a chtěli jsme to ještě zkusit. Bohužel 3 km  po startu Honda ztratila výkon a rázem bylo po útoku. Po RZ jsme zjistili že nefunguje V-tec a motor fouká tlak do vody. Před poslední Sosnovou jsme měli náskok na třetího  Jakubce pouze 3s. Ten však na Sosnové zachyboval a tudíž jsme věděli, že máme šanci druhé místo udržet. Okruh jsme projeli jedním velkým smykem, protože to opravdu moc moc klouzalo, ale naštěstí bez chyby. Druhé místo jsme udrželi a byli rádi, že motor vydržel až do cíle.

Mezi fanoušky rally se často srovnávají tratě Barumky a Bohemky. Já osobně  považuji RZ na Bohemce za to nejtechničtější, co lze na našich soutěžích najít. Ty jsi to nejtěžší na Bohemce pouze odtrénoval, ale mohl by jsi se jako uznávaný znalec této problematiky také vyjádřit?
Pokud bych srovnával tratě těchto soutěží, tak opravdu nejtechničtější se mi zdají RZ na Bohemce, ale atraktivnější jsou pro mě RZ na Barumce. Je to dáno tím, že povrch zkoušek je oproti Bohemce uskákanější a některé lesní úseky jsou prostě nenahraditelné. Celkově je charakter vložek na Barumce rychlejší. Bohemka se vyznačuje množstvím serpentin a ostřejších zatáček, pod kterými jsou velké srázy. Hodně se to blíží zkouškám z MS. Je jasné, že když budou mít RZ 10km, tak na Barumce tam bude dám příklad 150 zatáček, kdežto na Bohemce třeba 220 zatáček. Ty tratě nejtechničtější určitě jsou.

Děkujeme, že jsi si na nás udělal v předvánočním shonu trochu času a do nového roku přejeme hodně úspěchů, těch motoristických nevyjímaje. Jaké jsou vlastně plány na další sezónu?
Je to už hodně obehraná písnička, ale jako každý rok vše bude záležet na penězích, které se podaří sehnat. V tuto chvíli tedy ještě nejsem schopen říci, kde a v jakém voze se budeme příští rok moci na závodech potkat. Děkuji za rozhovor a závěrem bych rád poděkovat a popřál krásné svátky a hodně úspěchů do nového roku všem co nám nějakým způsobem pomohli při našich startech  a také všem fanouškům  rallysportu, protože bez nich by tento sport nemohl fungovat.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: archív jezdce

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Dan Vladyka se těší na Barumku
Vladyka s Norkem si vyzkoušeli „Tajpára“
Vladyka s Norkem i po Barumce neporažení
Vladyka s Norkem vítězní také na Bohemce
Vladyka s Norkem vítězní na Šumavě
Vánoční rozhovor s Danem Vladykou
Obhajoba posledního místa se téměř „podařila“ – rozhovor s Danem Vladykou
Rozhovor s Danielem Vladykou, nejen o blížící se Barumce


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Vánoční rozhovor s Danem Vladykou" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.375767 vteřiny k natažení.