Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 224 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Kopná nabídne rallysprint opět na pětníku!
Posláno Pátek, 03 Červenec 2009 @ 14:40:56  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Oblíbený český rallysprint na Kopné se tradičně odehrává na velmi malém prostoru. Nejinak tomu bude i při letošním XVII. ročníku IMPROMAT RALLYSPRINT KOPNÁ 2009, který startuje v sobotu 4. července v 9 hodin na slušovickém náměstí. Soutěžní posádky a diváci naleznou všechna důležitá místa prakticky na jediném místě. Centrem hlavního dění bude rozlehlý areál u dostihové dráhy ve Slušovicích.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR v Podkopné Lhotě opět zařadili rychlostní zkoušky v těsně blízkosti. „Jedeme rallysprint opět na pětníku. Vzdálenost od startu rychlostní zkoušky Májová do stopky erzety Zádveřice činí vzdušnou čárou neuvěřitelných dvanáct kilometrů a po silnici dvacet kilometrů. A pokud se podíváme na přejezdy mezi úvodními třemi erzetami, tak ty činí pouhé tři kilometry,“ pověděl Josef Minařík, zástupce ředitele slušovického rallysprintu. Rychlostní zkoušky na Kopné jsou obtížně a technicky velmi náročné. I když celková trať není závratně dlouhá, dokonale prověří připravenost jednotlivých soutěžních posádek a vozů. Kopná se každoročně vyznačuje velkým počtem odstoupených vozů. Řada posádek se nedokáže vyrovnat s nezvykle klikatými a náročnými rychlostními zkouškami. V roce 2007 odstartovalo celkem 112 posádek a cílovou rampu viděla sotva polovina vozů, respektive 54 aut. V loňském roce bylo převzato celkem 105 vozů, na cílovou rampu přijelo poté 71 posádek.
Řada soutěžících pojímá letošní Kopnou opět jako vítaný test před vrcholem letošní sezony, srpnovou Barum Czech Rally Zlín. „Na těchto tratích se jede ve druhé polovině srpna populární barumka. Stejné úseky erzet Májová, Podhoran a Zádveřice s letošní zlínskou rally jedeme v protisměru. Týká se to i úseku Zádveřice, kde se objeví po konzultaci s Asociací jezdců retardéry pro zvýšení bezpečnosti soutěžních posádek,“ uvedl Josef Minařík. Všechna důležitá místa letošní Kopné najdeme prakticky na jediném místě. Servisní zóna má opět azyl v rozlehlých prostorách u dostihové dráhy ve Slušovicích. V těsné blízkosti proběhne v pátečním odpoledni v Rally Baru Gatrak administrativní přejímka a v přilehlé autodílně poté technická přejímka. Pouze start a cíl IMPROMAT Rallysprintu Kopná se uskuteční na slušovickém náměstí. Zde bude umístěno v budově AB na náměstí Svobody (za kostelem) podruhé ředitelství rally včetně výdeje akreditací pro novináře.
Potvrzena je rovněž nominace delegovaných činovníků Federace automobilového sportu, kteří budou bdít, aby rallysprint probíhal podle standardních sportovních řádů. Ve funkci hlavního sportovního komisaře bude na Kopné působit Miloslav Regner ze Zlína, dalšími sportovními komisaři jsou Josef Vrátil z Brna a Karel Dubový z Olomouce. Funkci bezpečnostního delegáta ASN vykoná Ing. Jan Regner ze Zlína. Hlavním technickým komisařem je Stanislav Mrkvan z Roštění a hlavním časoměřičem Alena Konečná z Ostravy. V roli činovníka pro styk se soutěžícími se opět představí Zdeněk Bělák z Fryštáku, hlavními činovníky pro bezpečnost jsou Ing. Lubomír Kozmík ze Zlína a Miroslav Gargulák ze Slušovic.


Ve Slušovicích 2. července 2009
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
IMPROMAT Rallysprint Kopná

Související odkazy:
Seznam na Kopné třikrát v první desítce
Tarabus - Norek na Kopné: Premiérové absolutní vítězství!
Na Kopné se nejvíce v Poháru Pirelli dařilo Semerádovi
Druhé miesto z Kopnej pre FIAT RUFA Raly Team
Osmnáct posádek Poháru Pirelli na Kopné
Statistika podle seznamu přihlášených posádek
Kopná nabídne rallysprint opět na pětníku!
Rallysprintovému šampionátu vévodí Orsák na mitsubishi
Loňská Kopná: Kresta byl suverénní od startu až do cíle
Kopná láká fandy na atraktivní divácká místa
FIAT RUFA smeruje na Kopnú
Kopná nabídne hvězdné startovní pole, přihlášeni jsou Kresta a Enge!
Populární Kopná startuje za dva týdny!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Kopná nabídne rallysprint opět na pětníku!" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.279396 vteřiny k natažení.