Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 223 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Deštivou Vysočinu ovládl v Poháru Pirelli Josef Semerád
Posláno Úterý, 02 Červen 2009 @ 15:12:17  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Praha, 1.6.2009- Posádka týmu Sherlog racing ve složení Josef Semerád a Roman Niemetz s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX zvítězili v rámci druhého rallysprintového podniku a spravili si tak chuť po nevydařených Lužických Horách.


Na startovní rampu, která byla situována na náměstí v Telči přijelo vstříc mokrým devíti rychlostním zkouškám bojovat o body v rallysprintovém Poháru Pirelli celkem čtyřiadvacet posádek v čele s Josefem a Martinem Semerádovými a Martinem Hudcem (všichni Mitsubishi Lancer EVO).
Počasí tentokráte startovnímu poli nepřálo.
Náročné deštivé podmínky zvládl ve třídě N4 nejlépe Josef Semerád, který se na čele usadil od první rychlostní zkoušky. V dalším průběhu zvyšoval náskok na druhého v pořadí, kterým byl Jan Havel, startující s Petrem Dufkem na voze Mitsubishi Lancer EVO X. Premiérový závod v Poháru Pirelli se vydařil také Jiřímu Skulovi, jenž se svým spolujezdcem Jiřím Volfem a vozem Mitsubishi Lancer EVO IX dokončil závod na třetím místě a připsal si tak prvních šest bodů.
Podruhé nevyšel dle představ závod Martinu Semerádovi. Ten na první rychlostní zkoušce se svým vozem Mitsubishi havaroval a musel ze soutěže odstoupit. Lépe se nedařilo ani Martinu Hudcovi, který zvítězil v rámci Rally Lužické Hory. Rovněž na úvodním testu nezvládl nástrahy tratě a poslal svého Lancera na střechu, čímž pro něho rovněž závod skončil. Z dalších účastníku Poháru cíl nespatřili Jaroslav Hejzlar, Karel Macek a Roman Michalík. Michalík se svým spolujezdcem Radimem Oravou patří mezi další nové posádky Poháru Pirelli v rámci rallysprintového šampionátu. A jak se dívá na účast v závodě vítěz? „Tato soutěž byla nesmírně náročná. Vše umocnilo deštivé počasí. My jsme měli k dispozici díky Pirelli sériová média.Na první polovinu soutěže jsme zvolili variantu na předku neprořezaná média a na zadku prořezaná média. V závěrečné části soutěže se však rozpršelo více, a tak jsme prořezali raději i gumy na předku. Byl jsem z fungování těchto pneumatik naprosto spokojený. Musím říci, že fungují úžasně, nikdy mi to při brždění nezasyčelo. Už se těším na další mokré závody s pneumatikami Pirelli, zhodnotil Rally Vysočina spokojený Josef Semerád.
Druhou nejpočetnější třídou byly nejslabší enka. Zde se z vítězství letos již podruhé mohl radoval Jaroslav Pešl s vozem Honda Civic VTi, který druhého v pořadí Jana Jindrleho (Honda Civic VTi) porazil o více než minutu. Body za třetí místo bral ještě Jakub Brázda s dalším vozem Honda Civic VTi. Nedokončili Lichovník a Kaválek.
Ve třídě A5 se skvěle uvedl další nováček Poháru Pirelli Lumír Galia, startující s vozem Škoda Felicia Kit Car a se spolujezdcem Otou Hlouškem. Posádka s modrým Kitem dominovala od samotného úvodu soutěže a dojela si pro prvních deset bodů. Pro druhé místo si dosprintovala příbramská dvojice Martin Lošťák a Jiří Wimmer (Škoda Felicia), za které získala osm bodů. V celkovém součtu patří posádce páté místo se ziskem osmnácti bodů.
V nejsilnější enkové třídě dvoukolek odstartovali dvě posádky. Na druhém měřeném úseku však havaroval David Štefan s vozem Peugeot 206 RC, čímž měl Zbyněk Krestýn ulehčenou pozici a mohl si dojet v poklidu pro deset bodů za vítězství. Po výpadku z Lužických Hor se tímto výsledkem vrátil do boje o prvenství v Poháru Pirelli.
Stoprocentní úspěšnost měla třída A7. Na startu se sešli dvě posádky ve složení Karel Pohner/ Jan Husák (Honda Civic Type-R) a Roman Štefan s Jiřím Grimmem na voze Renault Clio R3. Pohner nic nenechal náhodě a po vítězství z prvního závodu si na své konto připsal i druhé


vítězství, když Štefana nechal za svými zády o více než minutu. Pohner se díky zisku dalších deseti bodů dělí o průběžné vedení v Poháru Pirelli spolu s Jaroslavem Pešlem ze třídy N2 a Zdeňkem Václavíkem ze třídy SA1.
Ve třídě SA1 zvítězil již zmiňovaný Václavík (Škoda Felicia), poprvé do cíle dorazil s vozem Ford Escort Coswort Robert Čaloun a připsal si tak deset bodů do hodnocení třídy S2.
Doplňme ještě dva vítěze. Ve třídě D9 zvítězili Tomáš Král s Danielou Královou s dieselovou Škodou Fabií a ve třídě SA3 se z vítězství radoval Jiří Hendrich s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI.
Dalším rallysprintovým závodem a zároveň pokračováním Poháru Pirelli bude Rallysprint Kopná, který se uskuteční o prvním červencovém víkendu.

Související odkazy:
Na Vysočině s Tarabusem
Deštivou Vysočinu ovládl v Poháru Pirelli Josef Semerád

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Deštivou Vysočinu ovládl v Poháru Pirelli Josef Semerád" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.866341 vteřiny k natažení.