Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 226 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Top 30 Barum rally – představení posádek
Posláno Čtvrtek, 21 Srpen 2008 @ 09:40:28  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Již zítra v ulicích Zlína odstartuje letošní ročník Barum rally Zlín. Pojďme si malinko posvítit na prvních 30 posádek startovní listiny.

1. N. Vouilloz – N. Kliner – Peugeot 207 S2000
Já jsem si vždycky myslel, že sjezdař na kole Vouilloz je typem střelce, který to drtí a nebere si servítky k autu. Po loňské Barumce mě přesvědčil, že to je velmi přemýšlivý jezdec, který například auto na zrádné a rozbité Pindule pošetřil a zatáhl na jiných, méně rozbitých vložkách. Bude mít perfektně připravené auto a už to tu zná. Pro mě určitě největší favorit letošního ročníku.2. R. Kresta – P. Gross - Peugeot 207 S2000
Celé Valachy poženou rodáka z Trnavy do předu. Konečně má proti cizí přesile konkurence- schopné auto. Věřme, že Roman zvládne začátek, vyvaruje se retardérům a obrubníkům. Tlak na něho bude opravdu veliký. Podle časů z loňska, by měl vyhrát a proto držme palce, ať to zvládne.3. G. Basso – M. Dotta – Fiat Grande Punto S2000
Basso je bojovník, který pro úspěch udělá všechno. Určitě si pamatujete, jak po problémech s tlumiči v roce 2005 v neděli letěl, až „vytlačil“ tehdy skvěle jedoucího Martina Prokopa na předposlední vložce kousek za Jankovicemi z cesty. Určitě je to jezdec do první trojky.

4. F. Loix – R. Buysmans - Peugeot 207 S2000
Freddy s Puntem loni vedl, ale jeho snažení zmařila železná tyč nad Vlčkovou. Při vyslovení jeho jména ve spojitosti s Barumkou se mi vybaví on-board z RZ Janišov, kde drží vytočenou šestku v prudkém klesání do Semetína. Do kopce to s civilní feldou jedu skoro na jedničku. Bývalý tovární jezdec Mitsubishi a Hyundaye tu bude chtít vyhrát, ale já ho vidím těsně pod stupněm vítězů.

5. R. Travaglia – L. Granai - Fiat Grande Punto S2000
Velký sympaťák Renato Travaglia je můj oblíbenec. Velmi se mi líbilo, jak se v roce 2002 v souboji s Romanem Krestou po dojezdu do cíle RZ Pohořelice radoval jako malý kluk. Dal tam tehdy Romanovi 3s a dostal se do vedení po prvním dnu cca o 1s. Renato bude bojovat jako lev, tomu věřím. Snad polotovární Fiat bude stačit a vydrží až do cíle.

6. V. Pech – P. Uhel – Mitubishi Lancer evo IX
Vašek pojede s velkým klidem, ale hrozně rychle. Na Barumce uvidíme jestli ho cizinecká konkurence s vozy S2000 vymaže, nebo jim bude jako loni zdatným soupeřem. Hlavně jsem zvědavý na časy a souboj s Valouškem.7. K. Donchev – S. Valchev - Peugeot 207 S2000
U mě určitě nejhezčí design na letošní Barumce. Bulharští závodníci týmu Prista oil tu ještě nebyli, takže určitá neznalost rychlostek bude znát. Vidím jejich souboj s východním blokem - jmenovitě Tothem, Solowowem a Grzybem

8. V. Isik – K. Özsenler - Fiat Grande Punto S2000
Turek Isik je klasický představitel ME. Na jezdce ze špičky IRC nemá, ale i tak předvádí docela líbivou jízdu. Snad mu vydrží technika. Pro nás bude měřítkem s našim Mirou Tarabusem, který jede se stejným typem auta.

9. L. Betty – M. Barone - Peugeot 207 S2000
Bývalý juniorský reprezentant z MS se s novým autem S2000 teprve sžívá, ale postupně zrychluje. Na své krajany zmiňované v horních partiích článku mít nebude, ale konec první desítky (i lépe) by mohl vyválčit.

10. G. Manfrinato – C.Condotta - Mitsubishi Lancer evo IX
Druhé auto s přeplňovaným motorem, které kolem nás od začátku startovního pole projede bude patřit italskému gentlemanovi Giovanni Manfrinatovi. Tento starší pilot určitě neprodá svou kůži lacino, ale svůj výkonnostní zenit má už za sebou. Bude se divit, jak se u nás s PV-čkama rychle jezdí.

11. J. Bereš – R. Müller – Suzuki Swift S1600
Jsem moc rád, že se Jožka letošního ročníku Barumky zúčastní. S S1600 má odjezděného mnoho a tak čekám ultra střelbu s předním náhonem. Při dobrém počasí bychom Dodiho mohli v cíli vidět hned za nejrychlejšími Lancery.

12. L. Rossetti – M. Chiarcossi - Peugeot 207 S2000
Černý kůň a jeden z adeptů na vítězství pojede jako první po prioritách Fia B. Všude v cizině, kde startoval v rámci IRC poprvé zvítězil. Bude to i ve Zlíně? Na to si budeme muset počkat do neděle odpoledne, ale jisté je, že jeho jízda bude střelba.

14. E. Garcia Ojeda – J. Barrabes - Peugeot 207 S2000
Perfektně umí zajet Pindulu, perfektně umí zajet Troják a velmi dobře jede na všech úsecích. Ojeda při letošní první konfrontaci se špičkou IRC může všechny překvapit a klidně zvítězit.

15. B. Bouffier – X. Panseri - Peugeot 207 S2000
Už skoro jistý polský mistr Bouffier je milým překvapením letošní startovní listiny. V roce 2006 patřil k velkým překvapením a svého týmového kolegu Ojedu tenkrát v klidu pozávodil. Ojeda loni skoro vyhrál a tím pádem Bouffier …

16. A. Alen – T. Alanne - Fiat Grande Punto S2000
Pro Alena juniora se vyvíjela loňska Barumka perfektně, až do osudné zatáčky na Kudlovické RZ. Tu projel v prvním průjezdu jen s odřenýma ušima, aby ve druhém poslal Fiata v témže místě do strže. Letos se tato zatáčka jede opačně, takže sympatického Fina snad nepohltí. Barumka je pro lítajícího Fina určitě nejpřijatelnější asfaltovou soutěží. Velké převýšení, písek, bordel na cestě a rozskákané úseky jsou proti rovinatým tratím Ypresu a čistým širokým cestám na Madeiře určitě pro Skandinávce přijatelnější.

17. P. Valoušek – Z. Hrůza - Peugeot 207 S2000
Vítězství v BF Goodrich drivers týmu je pro Pavla se Zdeňkem velkou šancí, ale také velkou zodpovědností. Pavel má snad prokletí první RZ za sebou a já ho vidím jako velké překvapení letošního ročníku. Myslím si, že cizím hvězdám budou padat brady. Hlavně nepřepálit začátek.

18. J. Peták – A. Benešová - Peugeot 207 S2000
Pepík kraluje rallysprintům, ale letos na Kopné dostal naloženo od ostatních S2000. Jak se říká, Kopná je malá Barumka. Peták zlínskou soutěž v posledních letech z různých důvodů nedokončil, takže bude lehce hendikepován neznalostí tratí. Myslím si, že stačit Mirovi Tarabusovi a Romanovi Odložilíkovi – rivalům z českého mistráku a domácím vyhecovaným jezdcům, bude mít hodně těžké, ale Pepík je velký bojovník, takže určitě nedá svou kůži lacino.

19. G. Grzyb – P. Mazur - Fiat Grande Punto S2000
Po vítězství na Rajdu Rzesovském je Gregoř určitě před vrcholem sezóny dobře naladěn a chce předvést maximální výkon. Je to jezdec, který je při fungování auta schopný zajet do první pětky. Myslím si, že to bude největší překvapení soutěže.

20. J. Toth – R. Tagai - Peugeot 207 S2000
Janika jel loni naprosto skvěle. Než urval kolo, pohyboval se od 4. do 6. místa. Jeho průjezdy bývaly nejagresivnější. Snad dokáže zkrotit svůj uherský temperament a Barumku dokončí. Třeba pomůže s nastavením auta i Roman, když jedou v jednom týmu a dlouhou soutěž zakončí kousek od sebe.

21. B. Casier – F. Miclotte – VW Polo S2000
Konečně nějaké jiné auto S2000 než z dílen Francie a Itálie. Taktéž bývalý účastník JWRC Casier tu loni dokončil soutěž na 6. místě a po minele na prvních Slušovicích urputně dotahoval. Věřme, že mu vydrží technika, protože Polo je více náchylnější k nemoci než jeho rivalové. Když ano, první pětka není v nedohlednu.

22. R. Odložilík- P. Odložilík - Peugeot 207 S2000
Bratrům Odložilíkům v této sezóně několikrát uniklo výborné umístění kousek před cílem. Bohemia, Kopná, Krumlov tam všude měl být modrý Peugeot hodně vysoko. Bude zajímavé sledovat souboj s Mirou Tarabusem, tedy závodníkem, který má Barumku také jako domácí soutěž. Při vyvarování se chyb a jestliže vydrží technika, je první desítka reálná a v této konkurenci ji lze považovat za velký úspěch.

23. J. Tarabus – D. Trunkát - Fiat Grande Punto S2000
Mira byl loni hodně přemotivovaný a skončilo to hodně brzry na Pindule kolostřešní kombinací. Letos po úspěchu na Kopné a Bohemce bude chtít pokračovat ve skvělých výkonech. Chce to ale začít s rozvahou, poněvadž Barumka je opravdu hodně dlouhá a náročná. Jsme zvědaví, jak dopadne srovnání s jezdci ME. Na ty z IRC to nebude, ale Isika, Doncheva a Solowowa by chtěl Mira určitě potrápit.24. M. Solowow – M. Baran - Peugeot 207 S2000
Michal má konečně auto, které mu dojíždí. Po úspěšné Chorvatské a Bulharské soutěži bude chtít protrhnout smůlu, která ho ve Zlíně tradičně provází a úspěšně Rajd Barum dokončit. Dopředu ho budou hnát zástupy polských „kibiců“ a boj o nejlepšího Východoevropana (kromě Kresty) může začít.

25. J. Orsák – K. Vajík - Mitsubishi Lancer evo IX
Jarin z Poteča je určitě největším objevem sezóny. Jeho jízda je rychlá agresivní a někdy až za hranicí fyzikálních zákonů. Velký podíl má na Jarinových výkonech zkušený mitfára Karel Vajík. Jarda do toho bude šlapat hodně naplno. Bude záležet, jak ho „Karlos“ dokáže zkrotit. Přeci jenom taková konkurence a atmosféra velkého závodu závodníky hodně vyhecuje. Podle mě druhá nejlepší „Micina“ v cíli.

26. B. Tirabassi – F. Gordon - Peugeot 207 S2000
Bohužel juniorský mistr světa 2003 vzdal letošní šampionát IRC pro nespolehlivou techniku už před Barumkou. Sympatického Francouze ve Zlíně neuvidíme.

27. V. Arazim – J. Gál - Mitsubishi Lancer evo IX
Václav Arazim je ostřílený pardál, kterému se na Barumce v posledních letech vždycky daří. Velká konkurence ho dokáže vybudit nejen k obdivuhodným výkonům, ale také dokáže neztratit svou spolehlivost. Loni 7. místo, letos je opět první desítka za příznivých konstelací k dosažení.

28. J. Jelínek – M. Kotěna - Mitsubishi Lancer evo IX
Honza začíná být s Lancerem velmi rychlý. Ostatně to předvedl na Kopné, kde i přes malou havárii na Podhoranu dokázal vyhrát produkční vozy (vyjma S2000). I on bere zlínský závod jako nesmírně prestižní. Uvidíme jak dokáže uklidnit své emoce, a nenechá se vyprovokovat k nějakému karambolu. Na Honzu bude pěkné podívání.

29. T. Kostka – J. Krečman - Fiat Grande Punto S2000
Tomáš Kostka je vždy ozdobou Barumky. Letos byl původně přihlášený s Peugeotem, ale bude startovat s Fiatem. Je to jezdec, který má velký cit pro techniku a vedle sebe zkušeného Honzu Krečmana. Věřím, že tato symbióza bude klapat na 100% a Tomáš bude znovu šokovat fanoušky svým excelentním výkonem.

30. F. Wittmann – B. Ettel - Mitsubishi Lancer evo IX
Jsem velmi rád, že se mladý „Franta“ do soutěže přihlásil. Jeho tata tady dvakrát vyhrál a určitě mladému dával rady, jaké tu jsou rychlostní zkoušky a v jakém prostředí. Mladý Wittman může překvapit, ale spíš si myslím že bude sbírat zkušenosti na velkém mezinárodním podniku.

Text: Zdeněk Vladyka
Foto: bratři Kunčíkové, archív RS Příluky

Související odkazy:
D. Vladyka v cíli Barumky absolutně poslední + video
Video - Barum rally David Kania
Svezení v S2000 pohledem AlesGuteho
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Fotografie z Barum rally
Video - Barum rally Zdeňka Vladyky
Jak jsem se svezl s Mirou Tarabusem
T&T opět brzký konec na Pindule
FIAT RUFA Rally Team po Barum Rally Zlín, odstúpenie po poruche
Video upoutávka na Barum rally 2008
Top 30 Barum rally – představení posádek
FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Tiskové zprávy k Barum rally
Z bohaté historie zlínské rally, která v letošním roce napíše osmatřicátý díl
Základní informace o letošní barumce

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Top 30 Barum rally – představení posádek" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Top 30 Barum rally – představení posádek (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 01 Září 2008 @ 09:24:11
(Informace o uživateli)

Pěkné předstartovní zhodnocení, a po soutěži můžeme říci, že i docela správné. Z. Vladyka se totiž nená jen tak oblafnout, akorát ten konec Tarabuse na Pinduli zatím nikdy neodhadl :-)


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.914175 vteřiny k natažení.