Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR
Posláno Pátek, 27 Říjen 2006 @ 12:12:53  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: David Zvonek


Na poslední letošní mistrovské soutěži v rallysprintech, Würth Partr Rally Vsetín, se objeví posádka Milan Kneifel - Radim Strnad překvapivě s vozem Škoda Fabia KIT CAR. Nejen kolem této novinky, ale také o předchozím startu na Labské rally se točí náš rozhovor s jezdcem a spolujezdcem zlínské posádky.

Po velice úspěšné premiéře nově složené posádky na Rally Vyškov se očekávalo jak si Milan s Radimem povedou na překrásných technických vložkách v okolí Žamberka a Králik. "V rámci lepšího natrénování tratě jsme zakoupili tréninkový vůz Citroen Saxo 1,6. Celý týden před soutěží na voze probíhaly přípravy na závody jako montáž lyže, oprava kosmetických vad a kontrola elektroinstalace. Všechny přípravné práce byly dokončeny těsně před odjezdem na závody," popsal Milan předstartovní přípravy.

Jak probíhal trénink?
Díky 50km vzdálenému prologu a dodržení časového rozpisu seznamovacích jízd jsme značně nestíhali. Navíc nám trénink místy komplikovala velmi hustá mlha. Po dvou průjezdech erzet na Žambersku jsme večer zakotvili v mexické restauraci, kde nás ostré jídlo navnadilo na další den. Vzhledem k velkým přejezdům a všudepřítomným objížďkám jsme v pátek vstávali již v šest hodin ráno. Díky časnému vstávání se nám podařilo bez problémů natrénovat prolog a potřetí si projet zbývající erzety. Vložky mě velmi překvapily svou náročností, rozmanitostí a jak se v sobotu ukázalo i záludností. Technická trať Labské rally výborně svědčila našemu vozu, zvlášť oproti jiným sprintům.

Co říkáš prologu na Labské rally?
Osobně si myslím, že se prolog příliš nepovedl. Kvůli 1,6km se zbytečně natáhly přejezdové trasy. Navíc trval dlouho do noci a stál nás spoustu času. Nebýt mechaniků a několika opravdových fandů, tak by kolem trati prologu nikdo nebyl.

Otázka na spolujezdce. Můžeš nám Radime porovnat Vyškov a Labskou?
Oproti Vyškovu to byl obrovský rozdíl. Na Vyškově jsem mohl aspoň chvilkami kontrolovat trať s rozpisem, ale tady na to nebyl vůbec čas. Díval jsem se jen do rozpisu a tak jsem neměl odhad, jak rychle mám číst noty.


Sobotní ráno přivítalo posádky krásným slunečným počasím. Díky sluníčku uschla většina trati. O to menší tak měly posádky starosti s výběrem gum. Přesto však bylo na rychlostních zkouškách velké množství nečistot, což v kombinaci s náročnými a technickými pasážemi slibovalo velké boje soutěžních vozů.

S jakou jsi vstupoval do sobotního rána?
Už v tréningových jízdách bylo jasné, že se bude spousta zatáček řezat. Díky tomu na trati přibývalo vytahaného bordelu. Toto se nám potvrdilo již v prvním průjezdu.

Co krize, potkala vás na trati nějaká?
Milan:
Já jsem si žádné větší krize nevšiml. Ale fanoušci nám říkali, že někde to bylo víc a už to smrdělo.
Radim: V druhé RZ v prvním průjezdu jsme vystoupali na vrchol erzety, přes který přecházela mlha. V tomto absolutně nevhodném okamžiku jsem díky nachlazení ztratil hlas. Tato situace mě rozhodila a omylem jsem otočil místo jednoho listu dva. To mělo za následek, že jsem Milanovi četl bláboly. Naštěstí si toho Milan hned všiml a opravil mě. Díky tomu jsme na chvilku vypadli z jezdeckého rytmu. Zbytek RZ už proběhl bez dalších problémů.

Jak tentokráte probíhal souboj s konkurencí?
Po velkém souboji s Jiřím Vlčkem ve Vyškově jsme se těšili na obdobný na Labské rally. Tyto plány nám, a vlastně i sobě, zhatil Vlček již na první RZ, když spadl do příkopy. Po dlouhém vytahování se nakonec divákům podařilo Peugeot 206 dostat zpátky na trať. Sice dokázal dojet až do cíle vložky, ale tam odstoupil pro prasklý chladič. To nás mrzelo, protože souboje s Jirkou Vlčkem jsou vždy příjemné a férové. Další s kým jsme se chtěli rovnat byl Luba Minařík. Od sobotního rána se nám to dařilo a do prvního přeskupení jsme vjížděli s naprosto shodným časem. V následující erzetě jsme postupně získali na Minaříka několik vteřinek a ujali se vedení ve třídě. Bohužel v předposlední rychlostní zkoušce šel Pepa Sedláček přes boudu a jeho těsné dojetí do cíle před Lubou Minaříkem udělalo časoměřičům ve stopce zmatek. Napsali nám do výkazu čas, podle kterého jsme vyhráli RZ absolutně. Bylo nám jasné, že se někde vloudila chybička, ale předpokládali jsme že problém je v minutě. Podle tohoto předpokladu jsme na Lubu získali několik dalších vteřinek. To ovlivnilo náš výkon v poslední RZ, kde jsme jeli na jistotu, bez chyb a tak abychom nechali Minaříka za zády. Po projetí poslední vložkou jsme si kontrolovali výsledky na internetu. A jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jsme prohráli o čtyři sekundy. Toto však nekorespondovalo s rozdílem v poslední RZ. Při přejezdu do UP jsme projížděli kolem stopky předposlední RZ. Ve stopce jsme se zastavili a šli zkontrolovat jaký čas nám nakonec napsali. Už první pohled na tabuli naznačoval, že po našem odjezdu se s časy hodně čarovalo. Náš čas byl třikrát přepsaný, než se pro nějaký rozhodli. V cíli jsme řešili nastalou situaci na ředitelství a po několikeré omluvě obsluhy stopky nás čekalo jen vysvětlení - "lidský faktor". Jedinou náplastí na tuto situaci bylo obdržení třech pohárů za skupinu A, třídy A6 a S1600.

Jaké jsou další plány?
Milan:
Na Vsetíně bychom se měli objevit s vozem Škoda Fabia Kit Car od Vlasti Brůzla. Pro mě i pro Radima to bude první start v kitové Fabii. S vozem ze stejných dílen pojede i Honza Kopecký, ale ten oproti nám pojede s novější evolucí.
Radim: Samozřejmě se mi ani ve snu nezdálo, že bych ve třetím závodě v životě měl možnost navigovat Milana v takovém závodním voze. Myslím, že je to pořád pro mnohé závodníky vzdálený sen. Plně si to uvědomuji a budu k tomu přistupovat s maximální soustředěností. Myslím, že už pár dní před závodem budu mít problém s klidným spánkem. Ale je to výzva a moc se na to těším.

Už jste se s vozem seznámili, případně už proběhlo testování?
Prakticky první seznámení s tímto vozem bylo v garáži V. Brůzla. Větší seznámení a testování proběhne v příštím týdnu. Pro nás to bude první svezení a osahání auta před závodem. Trať testu ještě není určena, ale pravděpodobný termín je středa 1.11. 2006.

S vozem, se kterým máte startovat na Vsetíně, jel o víkendu Emil Triner, ale odstoupil kvůli zadřenému motoru. Není tím ohrožen váš start?
Start s Fabií by neměl být ohrožen. Vůz je momentálně v péči mechaniků, ale do středečního testu by už mělo být všechno opraveno a nachystáno. Momentálně se snažíme maximálně se připravit na start tak, abychom nezklamali diváky a fanoušky. Doufáme, že nás budou podporovat stejně, jako při domácí Barum rally.

Více informací o posádce: www.spurtzlin.com

Text: David Zvonek
Foto: František Dušek

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Pro jubilejní sezonu chystá Milan Kneifel překvapení
Milan Kneifel hodnotí sezonu 2010
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
Derniera s Kitovou Felicií
Milan Kneifel dojel na Kopné osmý
Odložená premiéra s kitovou fábií proběhne ještě letos
Premiéra s Fabií Kit Car odložena
Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR


Související odkazy:
Neslavná premiéra
Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR
Lubomír Minařík s Viktorem Semelou si před startem Labské Trotina rallye stanovi
Jelínkovo prokletí poslední RZ pokračuje
Fotografie z Labské Rally Trotina Hr. Králové
Minařík musí taktizovat

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Harmonogram soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR" | Přihlásit/vytvořit účet | 9 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR (Body: 0)
podle Anonymous kdy Neděle, 29 Říjen 2006 @ 21:55:51

No to bude zajímavé, přeji klukům ať se daří. D.V.


[ Odpovědět ]

Re: Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 30 Říjen 2006 @ 12:12:28

Tak Good Luck, pánové! ěleň


[ Odpovědět ]

Re: Milan Kneifel na Vsetíně s Fabií KIT CAR (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 31 Říjen 2006 @ 15:43:49

Tak v A6-stkách nám konkurence ve Vsetíně pořádně zhoustla. Bude to moc zajímavé. Hlavně ať se večer v klídku všichni sejdem na Pančavě na pivku. ZV


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.879441 vteřiny k natažení.