Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 175 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Kopná nabídne spojení rychlostních zkoušek Májová a Podhoran!
Posláno Čtvrtek, 01 Červen 2006 @ 22:46:11  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Pátým podnikem devítidílného seriálu Mediasport Mistrovství České republiky ve sprintrally 2006, dalším dílem Rally Super Série bude XIV. IMPROMAT Rallysprint Kopná ve Slušovicích, který se pojede v termínu 30. června – 1. července 2006. Měsíc před startem přinášíme základní informace. Z jezdeckého i diváckého hlediska nejoblíbenější domácí rallysprint nabídne posádkám 215 km dlouhou trať zpestřenou osmi náročnými rychlostními zkouškami na pěti úsecích v celkové délce 72 km. Již potřetí se v názvu rallysprintu objevuje generální reklamní partner - firma IMPROMAT.

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR situovali centrum rallysprintu do prostor dostihového závodiště ve Slušovicích. Zde bude umístěno ředitelství (budova firmy Fagus), dále start i cíl, servisní parkoviště, uzavřené parkoviště, vyhlášení výsledků, rozdílení cen a start do pátečního prologu. „Naší představou je soustředit veškeré dění do blízkosti dostihové dráhy. Ještě jednáme o umístění technické přejímky soutěžních vozů v těchto prostorách. Týmy přijedou v pátek ráno do servisní zóny a prakticky vše mají na jednom místě,“ uvedl Josef Minařík, zástupce ředitele Rallysprintu Kopná. Seznamovací jízdy začínají ve čtvrtek 29. června a budou ukončeny během pátečního dne. Podobně jako v loňském roce zahájí slušovický rallysprint atraktivní prolog v délce 2,7 km. Trať vede opět po trase ze Slušovic do Neubuze a jezdce na ní čeká řada obtížných míst. „Start prologu jsme posunuli na devatenáctou hodinu, aby všechny posádky absolvovaly prolog ještě za světla. Pojedeme od startovního čísla 1, největší favority uvidí diváci hned na začátku startovního pole. Divácky velmi atraktivní pasáž se nachází po projetí tunelu u budovy AB a při následné sérii zatáček na hlavní cestě,“ upřesnil Minařík.

Podstatná část závodu se odehraje první prázdninový den, první vůz odstartuje v 8 hodin. Největším překvapením je spojení dvou obtížných úseků Májová a Podhoran do jednoho měřeného úseku v délce 13,20 km. Navíc klasický rychlostní test Kopná, který nechyběl v itineráři ani při jednom z předchozích třinácti ročníků, se pojede v obou směrech! „Kopná bude atraktivní diváckou erzetou. Připravíme na ní dvě divácká a komentovaná místa. Z toho jedno se nachází na rozcestí v Trnavě a druhé pod Podkopnou Lhotou v části, kde šotolinová část přechází na asfaltový povrch. Vzhledem k harmonogramu uvidí diváci hned třikrát soutěžní vozy v těsném časovém sledu,“ řekl Minařík. Závěrečný test Kopná II se pojede v obráceném směru se startem u tenisových kurtů na Všemině a cílem před obcí Kašava. Další soutěžní lahůdku v sobě skýtá spojení dvou náročných erzet Májová a Podhoran. „Opravdu velmi těžká erzeta. Z hlediska přejezdové trasy jezdce čeká třicet kilometrů cesty přes Liptál, Vsetín a Hošťálkovou, nicméně rychlostní zkouška za to stojí. Start je umístěn při autobusové točně nad Držkovou a cíl při vjezdu do farmy zemědělského družstva v Kašavě,“ upřesnil Minařík. V itineráři Kopné najdeme ještě rychlostní test Hvozdná v délce 6,48 km, který vede z Nových Dvorů do Ostraty. Na cílové rampě před slušovickým Fagusem se první posádka objeví v 15 hodin. Pořadatelé očekávají rovněž přihlášky jezdců s vozy specifikace WRC (Rally Super Série), o konkrétních jménech je zatím předčasné mluvit. Vstupné se vybírá pouze na páteční prolog, kde vstupenka stojí 20 Kč. Fanoušky na divácká místa přivedou značené příjezdové trasy, podrobný popis naleznou v oficiálním programu rallysprintu a na internetových serverech.

Ve Slušovicích 1. června 2006 Roman ORDELT
tiskové středisko
IMPROMAT Rallysprint Kopná

Související odkazy:
Krizovky a havárie Kopné 2006
Sparrow Racing spokojen s premiérou Ignisu
Kopná pohledem Dana Vladyky
Odložilíkovy vydařené víkendy
Sprinterům s hondami se nedařilo
Doma to tentokrát nevyšlo…
Smolná série pokračuje
Kopná pohledem spolujezdce st. č. 75
Milan Kneifel stříbrný na náročné Kopné
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Kopné přes půl světa
Fotografie z Rallysprintu Kopná
Minaříkova srdeční záležitost
"Vyčkávací taktika se neosvědčila," říká Dan Zpěvák v rozhovoru před Kopnou
Spuštěny neoficiální stránky Rallysprintu Kopná
Zvláštní ustanovení a přihláška na Rallysprint Kopná
Kopná nabídne spojení rychlostních zkoušek Májová a Podhoran!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Kopná nabídne spojení rychlostních zkoušek Májová a Podhoran!" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.698146 vteřiny k natažení.