Datum: Neděle, 19 Říjen 2003 @ 14:48:36
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comKrátké vyjádření k letošnímu poslednímu sprintu, který se jel v Sosnové nám zaslal pilot posádky Vladyka – Vladyka.

Dane, jak jsi viděl průběh soutěže?
Jako první RZ se jel okruh, který byl po vydatných deštích extrémně rozblácený a uklouzaný. Dali jsme na vozidlo mokré barumky a projeli jsme ho rychle (hlavně šotolinu), ale s rezervou a proto jsme byli překvapeni 39 časem absolutně z 80 posádek a 2. místem v N1 před celou špičkou.
V prvním kole klasických RZ jsme věděli, že motorově nebudeme špičce N1 stačit a tak jsme se začali v klidu rozjíždět, zvolili jsme na přední nápravu středně tvrdou směs slicku a na nejdelší čtvrté RZ, kde bylo ještě vlhko a skoro v každé zatáčce vytahané bláto, jsme dostali od škodováků Přibyla a nováčka Divokého rozhodujících 11 a 6s. Soupeři měli obuty intermédia. Na poslední, nejkratší vložce prvního kola, byť byla také hodně uklouzaná a vlhká, jsme se hodně snažili a ztráceli jsme na Přibyla jen 1s.
Po první etapě jsme byli na 6. místě když před námi byl 5s Přibyl a za námi jsme drželi dvojici Swiftů Vitáska a Pelikána. Ve druhé rundě byly RZ trochu oschlejší, tak jsme nechali slicky a začali bojovat. Začali jsme stahovat Divokého, jedoucího s nově postavenou, zřejmě dobře jedoucí felicí, ale Přibyl nám zase na nejdelší vložce (tady jsme se oproti prvnímu průjezdu zlepšili o 17s a jeli hodně rychle) dal dalších 6s a jeho náskok se zvýšil na 14s a to už bylo hodně. Na posledním okruhu v Sosnové jsme dali zase do předu mokré Barumky a chtěli zopakovat výsledek z prvního kola Bohužel při dvouhodinovém čekání na start vysvitlo slunce a celá trať oschla. My jsme si gumy za těch 6km zničili a ztratili další vteřiny.
Za daných podmínek, kdy jsme řešili před startem technické a zdravotní problémy je 6. místo v tak tvrdé konkurenci třídy N1 dobré, i když se nám nepodařil náš cíl - skončit první ze Škodovek.

Jak se líbilo počasí?
Už před soutěží při tréninku nám dělalo vrásky na čele počasí, protože když pršelo, už při tréninku některá místa nešla ani v turistickém tempu projet bez krize. Je fakt že policistům by se pneumatiky na našem tréninkáči asi nelíbily. Nakonec bylo počasí tak akorát.

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally