Mikulášská rallyshow uzavřela sezónu pro SPARROW RACING team
Datum: Čtvrtek, 17 Prosinec 2009 @ 12:37:16
Téma: Ostatní rally

V sobotu 12. 12. 2009 se ve Slušovicích zúčastnil zlínský SPARROW RACING team závěrečného podniku letošní sezóny Mikulášké rallyshow. Na startu se objevila hned šestice pilotů startující s podporou tohoto týmu.

S cílem pobavil diváky a těsně před Vánočními svátky usednout zpět do kokpitu závodního vozu usedl Václav Dunovský, Petr Trnovec, Tomáš Kašpárek, Václav Lichovník, Martina Říhová a premiérově za volant Radim Strnad.
V mrazivém počasí o celkový výsledek nešlo, ale i tak byly vidět napínavé souboje a zajímavé situace, zejména ve třídě N2. Pouze jedna Honda Civic nespatřila v sobotu cílovou rampu. Při druhém průjezdu RZ „dostihovka“ ji totiž Václav Lichovník nejprve ťuknul o sloup, ale hned v zápětí ještě zboural betelné zábradlí kolem dostihové dráhy. Třídu N2 nakonec vyhrál Radim Strnad, který potvrdil zkušenosti ze soutěžních tratí. V premiérovém závodě jako jezdec se totiž hned od úvodu pohyboval na špici výsledkové listiny třídy N2, kterou následně s náskokem třech minut vyhrál. Na druhém místě se umístil Tomáš Kašpárek a třetí skončila v premiéře startující Martina Říhová, která pojala tento závod spíše jako test sebe sama.
Ve třídě A6 bylo o neúspěchu Václava Dunovského jasno ihned po dokončení RZ 1. Zde v jedné z levých zatáček neudržel čístou stopu a „chytl“ dvojitý defekt na levé straně, se kterým musel dojet ještě 2 kola této rychlostní zkoušky. V dalším průběhu již neriskoval a dojel do cíle na čvtrtém místě ve skupě A.
Petr Trnovec s jeho Mitsubishi Lancer EVO IX dokončil soutěž na celkovém čtrnáctém místě, když zejména na rychlostní zkoušce Hvozná zajel dvakrát osmý čas absolutně a potvrdil tím svoji výkonost.

Celý tým SPARROW RACING tímto chce poděkovat svým jezdcům, mechanikům a partnerům za přízeň v uplynulé sezóně 2009 a těší se na úspěchy a spolupráci v nadcházející sezóně 2010.

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally