AZ pneu Rally Jeseníky se hlásí o slovo!
Datum: Středa, 24 Září 2008 @ 14:57:17
Téma: MČR - sprintrally

Za dva týdny odstartuje předposlední podnik devítidilného seriálu MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally, kterým bude II. AZ pneu Rally Jeseníky ve Šternberku (3. – 4. října 2008). Pořadatelé z AMK ECCE HOMO Šternberk připravili podobně jako v loňském roce náročnou rally v tradičním podzimním termínu v podhůří Jeseníků. Trať měří celkem 352 km a obsahuje 9 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 82 km.Za dva týdny odstartuje předposlední podnik devítidilného seriálu MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally, kterým bude II. AZ pneu Rally Jeseníky ve Šternberku (3. – 4. října 2008). Pořadatelé z AMK ECCE HOMO Šternberk připravili podobně jako v loňském roce náročnou rally v tradičním podzimním termínu v podhůří Jeseníků. Trať měří celkem 352 km a obsahuje 9 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 82 km.

Vedle rallysprintového šampionátu se započítávají Jeseníky do K4 Poháru České republiky v rally, dále se jedou jako volný závod v rally historických automobilů, Mistrovství České republiky juniorů, Dámský pohár a Pohár mládeže v rally. Agilní pořadatelé ze Šternberku úspěšně obnovili v loňském roce tradicí Rally Jeseníků, známé automobilové soutěže ze sedmdesátých a osmdesátých let. Rally má centrum opět ve Šternberku, kde soutěžní týmy naleznou veškeré zázemí. Ředitelství soutěže najde azyl v prostorách gymnázia na šternberském Horním náměstí. V pátečním ránu v prostorách Městského kulturního centra proběhne registrace posádek a předání itineráře soutěžícím. Administrativní a technická přejímka se uskuteční v odpoledních hodinách od 14 do 18:30 hodin v prostorách servisního areálu, který bude opět umístěn v rozlehlých prostorách bývalého areálu vojenského útvaru ve Šternberku. Samotná rally je na programu v sobotu 4. října, start rally proběhne v 8 hodin ráno z Hlavního náměstí ve Šternberku. První posádka se objeví na cílové rampě v 17:36 hodin. Pořadatelé očekávají na startu přes osmdesát posádek, které budou bojovat o mistrovské body v rámci šampionátů rallysprintu nebo poháru. Na seznamu přihlášených se objeví i vozy specifikace WRC nebo progresivně se rozvíjející kategorie Super 2000. Pořadatelé připravili pro diváky na jednotlivých rychlostních zkouškách celkem 6 diváckých míst. Jejich přesný popis a fota najdete v oficiálním programu, který bude k dostání na prodejních místech v okolí Šternberka. Již nyní se posádky a fandové rallysprintu mohou těšit na atraktivní místa na trati AZ pneu Rally Jeseníky jako je například technický průjezd s řadou vracáků v obci Dalov, atraktivní serpentiny nad obcí Dolní Žleb, průjezd obcí Jívová nebo zajímavá pasáž v obci Hraničné Petrovice. Novinkou letošního ročníku je rychlostní zkouška Tvrdkov, která se jede s nesmírně náročnou závěrečnou pasáží ve sjezdu nad obcí Břevenec. Tento úsek se z části jel při Valašské rally, jenž před pěti lety zavítala až do Jeseníků.

Všechny základní dokumenty k rally- zvláštní ustanovení, přihláška, časový harmonogram a další potřebné údaje najdete na internetové stránce www.rally-jeseniky.cz. Uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na začátek příštího týdne. Další zprávy najdete v nejbližší době v tiskových informacích nebo na uvedené webové stránce.

Ve Šternberku 18. září 2008
Roman ORDELT

Uzávěrka přihlášek na Jeseníky se přiblížila!Nezadržitelně se přiblížil termín uzávěrky přihlášek pro soutěžící na předposlední podnik devítidilného seriálu MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally a K4 Poháru České republiky, kterým bude v závěru příštího týdne II. AZ pneu Rally Jeseníky ve Šternberku (3. – 4. října 2008). Uzávěrka přihlášek vyprší během pondělní půlnoci.

Pořadatelé z AMK ECCE HOMO Šternberk vychází vstříc všem zájemcům o start v Jeseníkách, kteří se mohou hlásit až do čtvrtka 25. září. „O víkendu se jela soutěž velkého šampionátu Rally Příbram, a tak řada posádek pošle přihlášky až na poslední chvíli a v posledních hodinách. Během úterního dne dáme dohromady seznam přihlášených posádek, nicméně jsme ochotni ještě přijmout do čtvrtečního data další jezdce. Opozdili však musí počítat s tím, že dostanou vyšší startovní číslo,“ řekl Vlastimil Malík, předseda organizačního výboru AZ pneu Rally Jeseníky. Osmačtyřicet hodin před uzávěrkou se přihlásilo do sekretariátu jesenické rally téměř 70 posádek. Ze zvučných jmen například prioritní jezdci ASN Josef Semerád (Mitsubishi Lancer EVO IX), Lubomír Minařík (Škoda Fabia Kit Car), dále Milan Pantálek, Petr Trnovec, Martin Semerád, Martin Bujáček, všichni na vozech Mitsubishi nebo Vladimír Berger (Škoda Octavia 2,0). I když se o rallysprintovém titulu ve prospěch Josefa Petáka (Peugeot 207 S2000) rozhodlo na předchozí soutěži Rally Agropa v Pačejově, očekává se na náročných rychlostních zkouškách v podhůří Jeseníků tuhý boj o další příčky v absolutním pořadí a v jednotlivých třídách rallysprintového šampionátu. „Pevně věříme, že diváci uvidí na rychlostních zkouškách i vozy WRC a kategorie Super 2000. Předpokládáme pestré startovní pole kolem devadesáti vozů,“ uvedl Malík. V rámci hodnocení K4 Poháru České republiky jsou přihlášeni Martin Hudec, Jiří Hendrich, Michal Kraml, Pavel Dohnal, všichni rovněž na mitsubishi a další jezdci.

Letošní AZ pneu Rally Jeseníky měří celkem 352 km a obsahují 9 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 82 km. Soutěž startuje v sobotu 4. října na Hlavním náměstí ve Šternberku v 8 hodin ráno, v cíli se první vůz objeví na stejném místě v 17:36 hodin. Všechny základní dokumenty k rally - zvláštní ustanovení, přihláška, časový harmonogram a další potřebné údaje najdete na internetové stránce www.rally-jeseniky.cz.


Ve Šternberku 22. září 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
AZ pneu Rally JeseníkyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1900