Danova jedenáctka po svezení s Jožkou Bérešem
Datum: Středa, 04 Červen 2008 @ 20:52:51
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem zraněného Miry Tarabuse, kterého tentokráte za volantem vystřídal Jožka Béreš, probírá události na Rally Hustopeče. Atraktivně jedoucí posádka si na soutěži vybrala pořádný kopec smůly a nakonec ji nebylo přáno spatřit cíl jihomoravské soutěže. Co se přihodilo se můžete dočíst v rozhovoru.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem zraněného Miry Tarabuse, kterého tentokráte za volantem vystřídal Jožka Béreš, probírá události na Rally Hustopeče. Atraktivně jedoucí posádka si na soutěži vybrala pořádný kopec smůly a nakonec ji nebylo přáno spatřit cíl jihomoravské soutěže. Co se přihodilo se můžete dočíst v rozhovoru.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj, nedojeli jsme do cíle. Po RZ 3 přestalo fungovat dobíjení, druhý den se nám na prvním průjezdu nejdelší RZ 9 rozpadlo ložisko předního kola a vše se završilo odstoupením pro poruchu motoru ze 3.místa absolutně, v podstatě 2 erzety před cílem závodu – v Hustopečích nám prostě nebylo přáno.

2. Jak vlastně došlo ke spolupráci s Jožkou Bérešem?
Po Mirových památných domácích pracech nikdo netušil jak dlouho bude Mira mimo. Vzhledem k tomu, že tuto sezónu bereme spíše jako učící a jedním z problému je rozpis, tak přišel nápad zkusit se svézt s někým z absolutní špičky a něco se přiučit – Dodi byl na Hustopeče volný a pak už tomu nic nebránilo.

2008hustopece_beres01.jpg


3. V závodě jste vyletěli mimo trať, co se přihodilo?
Na RZ 3 jsme kousek před cílem po těžké lesní pasáži byli moc rychlí a vycestovali na chvíli do pole, nazpátek jsme si museli na cestu skočit dolů, vcelku slušný adrenalin…

4. V pátek večer tě pronásledovaly zdravotní problémy, můžeš prozradit o co se jednalo?
V prvním přeskupení jsem šel málem k zemi, byl to asi úžeh, takhle zle mi bylo poprvé v závodce. Moc jsem nevěřil, že budeme schopni pokračovat, ale jak přestalo po RZ 4 fungovat dobíjení a museli jsme řešit spoustu problémů tak jsem na to zapomněl. Dodi měl podobné problémy po RZ šest.

5. V čem je pro tebe osobně největším přínosem svezení s jezdcem mistrovství světa JWRC?
Možnost vidět při závodění absolutního profíka – začíná to tím, co je Dodi schopen na autě sám spravit (dobíjení po RZ 3 – 99% posádek by skončilo), pokračuje přes rozpis a samozřejmě končí závodem – to co předváděl při jízdě na 22 km erzety s rozpadlým ložiskem (absolutně bez brzd) – dostali jsme od Honzy Kopeckého jen 50s, (13. čas) to jsem ještě nezažil.

6. Co říkáš na životní výsledek Honzy Jelínka, Mirového dřívějšího soupeře ze třídy N2?
Po té dlouhodobé smůle si to určitě zaslouží, měl pořádný kus štěstí, aby ti odstoupili tři posádky před tebou se nestává tak často. Každopádně velká gratulace.

2008hustopece_beres02.jpg


7. Sleduješ výkony Honzy Kopeckého v IRC? Může letos podle tebe nějakou soutěž vyhrát absolutně?
Samozřejmě sleduji. Myslím si, že při vhodné shodě okolností to Honzovi určitě vyjít může.

8. Je něco z jezdeckého stylu Dodiho, co by jsi chtěl, aby si osvojil Mira?
Mira hlavně potřebuje najezdit co nejvíce ostrých kilometrů, každý z nich má svůj styl. Myslím, že starýho psa novým kouskům už moc nenaučíš…

9. Jedním z cílů startu s Dodim bylo i porovnaní rozpisů se špičkovými jezdci. Máte už nějaké poznatky po úterním výletě do okolí Hustopečí?
Start s Dodim přinesl v tomto směru spoustu zkušeností, nějaké věci jsme zjednodušili, Třebíč ukáže jestli to byla cesta správným směrem.

10. Využít naplno potenciál vozu, to bude chtít najezdit se čtyřkolkou hodně kilometrů. Nezvažujete z těchto důvodů start na nějakém sprintu, třeba s levnějším mitsubishi?
Zatím máme plné ruce s S2000, Mishubishi je samozřejmě levnější, bohužel ani jeden z nás není až takovým pánem svého času, abychom kromě MMČR mohli jet něco navíc.

11. Poslední závody se jely v okolí Plzně, Vsetína a Hustopečí. Hned se nabízí otázka, dáváš si raději pivo, slivovicu nebo víno?
Ve Zlíně vede Mirova slivovice, pivo mám rád všude a dobré víno je pecka – hlavně nemíchat….

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: RSPřílukyTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1835