Derniera s Kitovou Felicií
Datum: Neděle, 14 Říjen 2007 @ 19:34:50
Téma: MČR - sprintrally

Obnovený rallysprint Jeseníky, byl pro Pegas Rally Team posledním sprintem v šampionátu v tomto roce. Po náročné,ale úspěšné Barum Rally, jsme se těšili na tratě v okolí města Šternberk. Také soupeři nabitá startovní listina v nás probouzela chuť do boje o poslední body do celkového pořadí šampionátu.Obnovený rallysprint Jeseníky, byl pro Pegas Rally Team posledním sprintem v šampionátu v tomto roce. Po náročné,ale úspěšné Barum Rally, jsme se těšili na tratě v okolí města Šternberk. Také soupeři nabitá startovní listina v nás probouzela chuť do boje o poslední body do celkového pořadí šampionátu.

Po důkladném zvážení charakteru trati a možných změn počasí padla naše volba na osvědčenou Felicii Kit Car z dílny p. Vlastimila Brůzla. Již při pátečním tréninku nás provázela neustálá průtrž mračen s přívaly vody a také hustá mlha, která jen ztěžovala podmínky tréninku. Nestálost počasí nás jen utvrdila ve správné volbě závodního auta pro tuto soutěž. Tratě byly v lesních úsecích mokré s napadaným listím a tak ranní rozmýšlení o pneumatikách v den závodu bylo opět složité. Felicia se však velmi osvědčila na uklouzaných lesních úsecích a tak jsme po třech odjetých RZ měli ze druhého místa slušný náskok na soupeře s mnohem silnější technikou. Jen Petr Zedník s Fordem Fiestou S1600 byl za námi velmi těsně se ztrátou 3 sekund.

V přeskupení jsme se dozvěděli o zrušení třetí RZ a přidělení náhradního času, na čemž jsme dost sekund prodělali. To situaci mírně zkomplikovalo a tak není divu, že jsme po druhém kole byli opět se Zedníkem v rozdílu 3 sekund. Do třetí sekce jsme vstupovali s cílem udržet náskok a druhou příčku. To jsme již jeli na hranici možností Felície. Po dvou vložkách posledního kola však začal náš soupeř útočit a odsunul nás na třetí příčku se ztrátou 6 sekund. Před námi byla poslední, nejdelší RZ , ve které jsme se rozhodli ještě zaútočit a vybojovat zpět stříbrnou pozici. Kilometr po startu ale kabinu auta začal plnit hustý kouř a rázem bylo naším největším přáním pouze spatřit cíl. S okny otevřenými dokořán a hustou kouřovou clonou za autem, za kterou by se nestyděl ani indiánský kmen, jsme dojeli do cíle s chutí spáleného oleje na jazyku. Naše potíže totiž zapříčinila vypadlá zátka převodovky a následně unikající převodový olej tryskal na rozžhavené výfukové potrubí.

Za takových podmínek jsme tak nemohli být nespokojeni s celkovou třetí příčkou ve třídě A6. Snad důstojně jsme poděkovali Felicii Kit Car za odvedený výkon a pěkné závodění, které jsme si v tomto voze tolikrát užili. Poděkování patří i našim fanouškům a sponzorům CNC Interservice Zlín, Z-Studio a dalším partnerům.

Tímto výsledkem jsme obhájili titul vicemistra ve třídě A6, a umístili se na 3. místě ve skupině A a na 15. absolutně v letošním seriálu MČR v rallysprintu.

Radim Strnad
Pegas rally teamTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1760