Pavel Valoušek pojede v Turecku
Datum: Čtvrtek, 12 Říjen 2006 @ 18:55:11
Téma: Zahraniční souteže

KEMER – O nadcházejícím víkendu čeká na účastníky mistrovství světa v automobilových soutěžích další podnik letošního seriálu. Tentokrát mistrovství světa zavítá na náročné šotolinové tratě v Turecku. Soutěže, která je zařazena zároveň i do juniorského šampionátu, se zúčastní také otrokovický Pavel Valoušek.KEMER – O nadcházejícím víkendu čeká na účastníky mistrovství světa v automobilových soutěžích další podnik letošního seriálu. Tentokrát mistrovství světa zavítá na náročné šotolinové tratě v Turecku. Soutěže, která je zařazena zároveň i do juniorského šampionátu, se zúčastní také otrokovický Pavel Valoušek.

Podobně jako na předchozích soutěžích v Německu a Finsku usedne po bok mladého jezdce telčský Zdeněk Hrůza. „Společně se Zdeňkem si v autě výborně rozumíme, takže jsme se na startu v Turecku dohodli bez problémů. Bohužel, zdravotní stav Pierangela Scalviniho není příliš dobrý a nemůže se tak zdejší soutěže zúčastnit. Oba na něj myslíme a náš start bude i za jeho uzdravení,“ prozradil Pavel Valoušek.

Centrem soutěže, do které vstoupí Valoušek s Hrůzou opět v barvách týmu Suzuki Sport Europe, bude opět starobylé město Kemer ležící na úpatí až 2500 metrů vysokého pohoří Taurus, skrz které jsou protkány jedny z nejrozbitějších rychlostních zkoušek celého letošního mistrovství. „Zdejší tratě jsou opravdu pěkné, ale hodně náročné. Hodně mi to připomíná Kyperskou rally, rozbitý profil se spoustou zrádný kamenů je obdobný,“ popsal trať po ukončení seznamovacích jízd Valoušek.

Během tří dnů čeká na soutěžící celkem 350 ostrých kilometrů rozprostřených mezi devatenáct rychlostních zkoušek, které se v drtivé většině jely při minulém i předminulém ročníku. I proto je Pavel v otázce šancí opatrný. „V Turecku pojedu poprvé, přičemž většina mých soupeřů zde již minimálně jednou startovala. Určitě to bude nevýhoda, přesto věřím, že jsem na této trati schopen zajet kvalitní výsledek a udělám pro to maximum.“

Již dnes dopoledne je na programu shakedown, který se odehraje na pětikilometrové trati u města Camyuva ležícím nedaleko Kemeru. „Do kokpitu Suzuki Swift S1600 se strašně těším, od domácí barumky jsem v závodním autě neseděl. Po pár kilometrech se do toho určitě dostanu. Letošní Turecká rally bude nejen o rychlosti, ale hlavně o výdrži auta a také hodně o štěstí,“ řekl závěrem Pavel Valoušek.

www.pavel-valousek.comTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1599