Cizinci se těší na souboje
Datum: Pátek, 25 Srpen 2006 @ 12:57:36
Téma: MČR - rally

Až na znalce zdejšího prostředí Itala Marca Cavigioliho se všichni špičkoví cizinci ze startovní listiny letošní Barum rally Zlín účastnili od prvních chvil shakedownu v Provodově. Michal Solowow, který má jako jediný zkušenosti se zdejší tratí, měl ale velkou smůlu, když se mu v samém úvodu testovací RZ porouchal diferenciál.Až na znalce zdejšího prostředí Itala Marca Cavigioliho se všichni špičkoví cizinci ze startovní listiny letošní Barum rally Zlín účastnili od prvních chvil shakedownu v Provodově. Michal Solowow, který má jako jediný zkušenosti se zdejší tratí, měl ale velkou smůlu, když se mu v samém úvodu testovací RZ porouchal diferenciál. Právě on svede s Dimitarem Ilievem na tratích letošní barumky souboj o průběžné druhé místo v průběžném pořadí seriálu mistrovství Evropy. Cizinci se těší nejen na vlastní souboje, ale i na srovnání s českou soutěžáckou špičkou.

Michal Solowow (startovní číslo 5, Mitsubishi Lancer EVO IX)
Na shakedownu se nám porouchal diferenciál. V závodě se budeme především snažit udržet na trati a dokončit závod bez problémů, ale samozřejmě budeme i bojovat o co nejlepší pozici. Sešla se zde spousta českých i zahraničních posádek. Velkým konkurentem bude Kresta. Erzety jsou rychlé, na trati je mnoho nečistot. Je to velmi technicky obtížné, velká část se jede v lese. Oproti polským tratím jsou ty zdejší daleko více rozbité.

George Tanev (startovní číslo 7, Subaru Impreza STi N12)
Doufáme, že se letos dostaneme mezi první šestku a získáme nějaké body. Je zde velká konkurence, většina jezdců má už velké zkušenosti. Z českých jezdců bych na vítěze tipoval Krestu, Prokopa, Pecha. Je velká škoda, že letos nejede Kopecký. Trať je těžká, ale zajímavá a líbí se mi. Jsou tu převážně úzké pasáže a charakter trati na startu a v cíli se úplně liší.

Dimitar Iliev (startovní číslo 19, Mitsubishi Lancer EVO IX)
Na Barum Rally jsem letos poprvé a dostatečně neznám trať. Přesto se budu jako při každém závodě snažit podat zde co nejlepší výkon. Je tu velká konkurence a těžko říci, kdo bude absolutní vítěz. Důležité pro nás je dokončit závod. Zdejší erzety jsou převážně technické, trať je úzká s mnoha nerovnostmi. Z Bulharska jsme zvyklí spíše na širokou, rychlou trať. Závod se jede v krásném prostředí a organizace je perfektní.

Enrique García Ojeda (startovní číslo 21, Peugeot 206 S1600)
Letos jsem zde poprvé a budu se snažit hlavně dokončit závod. Velkým favoritem je Roman Kresta. Erzety se mi líbí, ale jsou velmi obtížné. Trať je rychlá, úzká s nerovným povrchem. Ve Španělsku jsou pomalejší s kluzkým asfaltem.


Michal Bebenek (startovní číslo 23, Mitsubishi Lancer EVO IX)
Na Barumce jsme letos poprvé díky sponzorovi, který nám umožní se příští rok účastnit všech soutěží evropského šampionátu. Je to velmi hezká rally, je nedaleko a je to pro nás výborný trénink do budoucna. Na podobný povrch trati jsme zvyklí z Polska, ale zkoušky na Barumce jsou daleko více různorodé. V rámci jedné erzety se střídají úzké pasáže a široké úseky, což u nás není běžné. Podle mého názoru je největším kandidátem na výhru Kresta.

Bryan Bouffier (startovní číslo 25, Peugeot 206 S1600)
Pokusíme se zajet co nejlepší výsledek, ale hlavní je dokončit závod. Můžeme se tady toho spoustu naučit. Sešla se tu celá řada výborných jezdců, největšími favority jsou podle mého názoru Roman Kresta a Michal Solowow. Zdejší rychlostní zkoušky jsou velmi hezké, ale atypické. Erzety jsou rychlé, úzké s nerovným povrchem.


Ve Zlíně 24. srpna 2006
Dagmar MACHOVÁ,Viktor HAUSKNOTZ
tiskové středisko
Barum rally ZlínTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1566