České a slovenské posádky mají před tratí respekt
Datum: Pátek, 25 Srpen 2006 @ 12:52:15
Téma: MČR - rally

Zastoupení předních českých a slovenských posádek na nové trati letošního shakedownu na Provodově nebylo tak početné, jako zahraničních konkurentů. I přes to, že trať soutěže prošla jen malými obměnami, mají i domácí posádky před letošním ročníkem velký respekt. Ten si zasloužil zejména opačný směr rychlostní zkoušky Pindula.Zastoupení předních českých a slovenských posádek na nové trati letošního shakedownu na Provodově nebylo tak početné, jako zahraničních konkurentů. I přes to, že trať soutěže prošla jen malými obměnami, mají i domácí posádky před letošním ročníkem velký respekt. Ten si zasloužil zejména opačný směr rychlostní zkoušky Pindula.

Jozef Béreš (startovní číslo 4, Suzuki Ignis S1600)
Závody budou strašně těžké, sešla se tu moc tvrdá konkurence, hlavně v naší skupině. Je určitě výhoda, že jsme vyježdění, ale naposledy jsme startovali na šotolině, takže je to úplně o něčem jiném. Každý rok jsme měli nějaké ambice, ale ani jednou jsme ještě neviděli cíl. Letos bychom tedy chtěli hlavně prolomit smůlu a dojet konečně do cíle. Mám trochu obavy z Pinduly, která mi ani jeden rok nesedla a vždy jsme na ní měli nějaké problémy. V letošní podobě na ní bude asi hodně bláta a bude problém udržet auto na trati. Ostatní vložky jsou specifické, velmi těžké, na Slovensku takové nejsou.

Vojtěch Štajf (startovní číslo 10, Subaru Impreza STi)
Trať je víceméně tradiční, moc těžká a může to ještě všechno zkomplikovat počasí. Když bude jak při tréninku, tak se bude strašně špatně odhadovat obutí. Ale pokud nebude vyloženě pršet, tak se budeme držet slicků. Pro nás by bylo skvělé, kdybychom konečně dojeli do cíle bez problémů. Mám na barumce se čtyřkolkou hroznou smůlu, dojel jsem ji jenom jednou, a to jsem ještě trefil stromek. Takže chceme hlavně dojet do cíle a věříme tomu, že když se vyvarujeme problémů a chyb, tak to umístění může být dobré. Zatím nám v českém mistrovství patří čtvrtá příčka a na konci roku bychom chtěli minimálně bronz. Budeme pro to dělat vše, co je v našich silách. Konkurentů je tu nepočítaně. Ukazuje se, že S1600, když za volantem sedí Valda nebo Martin Prokop, je to proti enku lepší kombinace. Ale pro nás nejsou nejzásadnější soupeři a počítáme s tím, že nějaké S1600 před námi budou. Hlavně chceme body do českého mistrovství. Kromě Solowowa a Ilieva to budou naši tradiční soupeři Karel Trojan, Vašek Arazim, Mira Cais, Láďa Barvík a další. Václav Pech s tím, jak má rozjeté mistrovství, tak pro nás není největším soupeřem. Když nejede Mörtl, chceme si to rozdat s Karlem Trojanem o druhé a třetí místo v mistrovství.

Pavel Valoušek (startovní číslo 12, Citroën C2 S1600)
Hledali jsme nějakou vhodnou cenově dostupnou variantu a C2 se jevila jako dobrá volba. Navíc se s tímto týmem známe, takže jsme se domluvili. Barumka bude velmi těžká, obzvlášť těžký sjezd k cíli Pinduly. Bude to hodně i o defektech a bude se muset jet velmi rychle. Člověk vždycky musí mířit co nejvýš, ale nevím, jak pojedou ostatní kluci. Myslím, že se letos pojede velmi rychle už od začátku a bude chtít vyhrát Roman, Václav i Martin a uvidíme, jak se s nimi dokážeme popasovat, navíc s novým autem.

Ve Zlíně 24. srpna 2006
Viktor HAUSKNOTZ
tiskové středisko
Barum rally ZlínTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1565