Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 207 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Historie

TZ: Čtěte historii Rallysportu Příluky
Posláno Neděle, 01 Duben 2001 @ 18:52:53  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Naše historie, i když to zní na první pohled neuvěřitelně, začala již v roce 1971. V tomto roce totiž odstartovaly první posádky dlouhou a úspěšnou historii naší nejpopulárnější automobilové soutěže Barum Rally. Již od dětských let jsme sledovali velké souboje Demutha, Čubrikova, Pavlíka, Ferjancze, Wittmanna a dalších více či méně slavných soutěžních jezdců na nádherných tratích v okolí Zlína a Vsetína.Tehdy jsme mohli jedině v těch největších snech doufat, že by se někteří z nás mohli objevit v soutěžním voze v některé z našich soutěží, natož na domácí Barum rally.

Zlom nastal v roce 1994, kdy jsme společně zakoupili vůz Škoda 100. Po mnoha úpravách jsme s ním vyrazili 13.června 1995 na start prvního ročníku soukromého Rallysprintu Petrůvka. V náročných podmínkách se vůz i jezdci ukázali ve velmi dobrém světle. Nabyté zkušenosti se zúročily při druhém ročníku Rallysprintu Petrůvka. Těsně po prázdninách 12.září 1995 se sešla na startu tohoto podniku velice silná konkurence. Také mezi diváky nechyběly známé tváře ze soutěžního sportu. Se čtyřmi technickými rychlostními zkouškami se nejlépe vypořádal Minařík se Suzuki Svift. Svůj jezdecký potenciál však ukázala také naše týmová jednička Jaromír Tarabus, který se umístil na druhé pozici. Hned za Jardou Holým se na čtvrté pozici umístil další týmový jezdec Pavel Zvonek. Po této soutěži započala naše úzká spolupráce s bratry Vladykovými.

V následujících letech jsme se pravidelně počátkem roku s úspěchem zúčastňovali soutěže Ve stopě Valašské zimy. Na zasněžených, zmrzlých, ale i suchých tratích tohoto populárního podniku naše posádky bojovaly s výkonovým nedostatkem jízdou na hranici možností. V této době přišel autoklub s nápadem uspořádat pro licencované jezdce i amatérské závodníky soutěže v automobilovém slalomu. Byla to výborná příležitost a možnost zazávodit si a získat licenci pro automobilové soutěže. Naši jezdci se proto zúčastnili slalomů v Otrokovicích, Přerově a Vysokém Mytě.

Pohled do startovní listiny XXVIII. Barum rally připravil jedno překvapení. Se startovním číslem 126 v ní byla zapsána posádka P. Prášil - J. Tarabus se Škodou Favorit. Jaromír tak přijal místo na horkém sedadle spolujezdce extovárního vozu v naší nejprestižnější soutěži. Jejich účinkování však nemělo dlouhého trvání. Po kvalitním čase na 1.RZ se jejich Favoritu stala osudnou poslední zatáčka halenkovické RZ. Neovladatelný vůz se odrazil od břehu a po sedmnáctimetrovém letu vzduchem dopadl do pole. Posádka zůstala nezraněna, ale v soutěži nešlo pokračovat.

Po této zkušenosti Jaromír ukončit kariéru spolujezdce a hledal příležitost jako řidič. Tato příležitost se naskytla již při tradičním podzimním loučení posádek s automobilovou sezónou v VI. Rallysprint Kopná. Nově složená posádka J. Tarabus - D. Zpěvák s opraveným vozem z Barum rally obsadila v silné konkurenci místních mladíků pěkné páté místo ve třídě A5.

Rok 1999 přinesl posádce J. Tarabus - D. Zpěvák účast na XXIX. Barum rally se Škodou Favorit ve třídě N1. Přes konkurenci mnohem silnějších vozů a potíže s výfukem kluci přenocovali na třetím místě třídy. Kvalitní výkon však ukončila obdivovaná i kritizovaná 12. RZ, kterou byl okruh v Kopřivnici. Při průjezdu druhého kola došlo k poruše převodovky, která ukončila všechny naše naděje na dobrý výsledek v tak významném závodě.

VII. Rallysprint Kopná znamenala počátek úspěšné spolupráce s panem Mikulenkou a jeho japonským vozem Nissan Micra. V tomto psychicky nesmírně náročném závodě někteří ještě před koncem soutěže tvrdili, že je posádka z důvodů nedodržení počtu kol na okruhu diskvalifikována. Tyto obavy se naštěstí nepotvrdily a tak si J. Tarabus a D. Zpěvák po bezchybném výkonu odvezli z Kopné poháry za první místo ve třídě N1.


V sezóně 2000 se spolujezdec Daniel Zpěvák rozhodl pro spolupráci s Milanem Kneifelem se kterým získal titul vícemistrů ČR v rally ve třídě N2 na voze Honda Civik. V našem týmu se tak řešila otázka o dalším složení posádky. Nabídku na uvolněné místo vedle Jaromíra Tarabuse přijal Igor Norek. Také tato spolupráce přinesla své ovoce a naše posádka se stala vítězem nabyté třídy N1 v rallysprintech.


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Čtěte historii Rallysportu Příluky" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.178564 vteřiny k natažení.