Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

TZ: Barum rally Jaroslava Melichárka – raději rychle zapomenout
Posláno Středa, 10 Září 2008 @ 00:42:51  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Předzvěstí byla už ukroucená poloosa na trati shakedownu. Řešení tohoto problému bylo naštěstí relativně jednoduché a časově nepříliš náročné, navíc posádku Melichárek–Hausknotz nijak do závodu nehendikepovala. Na prvním ostrém měřeném testu ovšem přišla závada mnohem závažnější a s podstatnými následky na vývoj soutěže. Ve třetím kole městské rychlostní zkoušky praskla hadice turba, a mitsubishi se tak zbytkem trati proplížilo minimální rychlostí a za výrazných světelných efektů. Poškozený vůz bylo navíc třeba dopravit nejen do uzavřeného parkoviště, ale ráno i do vzdáleného servisu v Otrokovicích. To se naštěstí Melichárkovi s Hausknotzem podařilo, tým mechaniků pak během několika minut zvládnul opravu soutěžního vozu a mohlo se pokračovat dál. Už na začátku rallye ale přibyla na kontu posádky téměř tříminutová ztráta z městského okruhu.

            To pravé závodění čekalo na všechny účastníky až v sobotu. Začínalo se na legendární Pindule, která svým charakterem vzbuzuje oprávněný respekt. „Prvý prejazd Pindulou som išiel veľmi opatrne, vôbec som nevedel, čo si tu môžem dovoliť. Navyše nás čakala do prvého servisu porcia ostrých kilometrov porovnatelná s celým šprintom a to všetko na dlhých a ťažkých vložkách. Zatiaľ som tento rok jazdil najdlhšiu rýchlostnú skúšku v dĺžke 15 kilometrov, tu nás čakali štyri s dĺžkou 19, 14, 11 a 27 km. Na prvom prejazde Semetínu sme tiež zistili, že tu nemáme príliš dobre napísaný rozpis a celé nás to stálo cenné sekundy,“ vysvětloval jezdec ze Solčan vlažnější úvod, ve kterém se časy pohyboval srovnatelně s tradičním slovenským rivalem Lapdavským. Ani na Trojáku ale nebylo slovensko-české dvojici přáno. Místo zlepšení přišel další velký technický problém. „Neviem presne, kde sa nám to stalo, ale po výjazde z Májovej nám zrazu zvädli brzdy. Najskôr sme si myleli, že to nie je nič vážne, ale potom odišli úplne, pedál vôbec nereagoval. Dokonca sme raz vyleteli na lúku a s nefunkčními brzdami sme potom vo veľmi opatrnom tempe museli absolvovaťcelý Podhoran. Na prejazde sme zistili, že nám odpadlo viečko od nádržky na brzdovú kapalinu… Aj samotný prejazd bol dobrodružný, našťastie nás nečakalo veľa zastavovania na semaforoch. Kvôli nefunkčným brzdám sme ale prišli o pohostenie v podobe koláča, ktorý nám po dojazde Trojáka ponúkala jedna miestna dáma,“  litoval Melichárek nejen další jedenapůlminutové ztráty.

                Navzdory těmto osudovým ranám se posádka opět vrhla do boje s náročnou tratí a velkou konkurencí v druhé sekci. A její odhodlání slavilo úspěch. Čas na druhém průjezdu Pinduly si zlepšila o 17 sekund a výkonem se zařadila mezi ostřílené borce Jaromíra Tomaštíka, Milana Chvojku nebo Petra Trnovce. Nebylo to ovšem blýskání na lepší časy, nýbrž labutí píseň. Na Rakové totiž jejich mitsubishi definitivně odmítlo poslušnost. V závěru vložky začal motor fungovat jen na tři válce, následně unikl do motorového prostoru olej a posádka raději kvůli hrozícímu požáru a dalšímu poškození motoru odstoupila. „Na barumce nám zkrátka nebylo přáno, stále jsme se trápili s nějakými problémy. Dosud nevíme, co se přesně v motoru odehrálo. Věřím, že se podaří závadu odstranit a auto plně připravit na Rally Tatry. Snad se nám tentokrát podaří závodit až do cíle. Konkurence bude hodně těžká, ale musíme se pokusit o nějaké body do šampionátu,“ vyjádřil se spolujezdec.
   
tisková zpráva, foto: F. Dušek

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Barum rally Jaroslava Melichárka – raději rychle zapomenout" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (18)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.523291 vteřiny k natažení.