Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

TZ: Rally Jeseníky nabídnou 75 km náročných rychlostních zkoušek
Posláno Středa, 03 Říjen 2007 @ 23:12:37  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


AZ pneu Rally Jeseníky 2007 je v letošním kalendáři zapsána jako závěrečný podnik MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally 2007 a K4 Pohár České republiky v rally. V podhůří Jeseníků se v nedávné minulosti jezdila Rally Jeseníky, která patřila k tradičním soutěžím u nás. Byl pro ni příznačný podzimní termín a náročné rychlostní zkoušky v krásné krajině Jeseníků.

Před čtyřmi lety ožily zdejší tratě při jedné z etap Valašské rally, v přechozích dvou letech se v okolí města Šternberka jela pohárová rally. Soutěžácká legenda se letos vrací zpět a již v sobotu 6. října odstartuje obnovený ročník. Pořadatelé z AMK Ecce Homo Šternberk připravili náročnou trať, která měří celkem 180,98 km a obsahuje 9 rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvem Domašov, Hraničné Petrovice a Dalov v celkové délce 75,30 km. Například rychlostní test Domašov nescházel v itineráři RallyJeseníky před více než dvaceti lety. „Připravili jsme náročné rychlostní zkoušky zasazené do krásné krajiny. Celková podoba tratě byla připravena již na začátku léta, nicméně na poslední chvíli jsme trať upravili. Důvodem byl uzavřený most za obcí Jívová ve směru na Domašov nad Bystřicí. Nakonec má rychlostní test Domašov letmý cíl za obcí Jívová ve směru na Hraničné Petrovice,“ uvedl Vlastimil Malík, ředitel rally.

Přesný popis diváckých míst včetně podrobných map jednotlivých rychlostních zkoušek, fotografie diváckých míst včetně přístupových cest najdete v oficiálním programu AZ pneu Rally Jeseníky 2007, který bude k dostání na vybraných místech v okolí města Šternberka včetně čerpacích stanic v tomto týdnu.

Popis rychlostních zkoušek AZ pneu Rally Jeseníky 2007:
RZ DOMAŠOV (Domašov u Šternberka – Jívová, délka 7,00 km)
Start náročné rychlostní zkoušky je v levé zatáčce před horizontem za obcí Domašov u Šternberka. V úvodní části na jezdce čeká technická pasáž v lesním úseku se zatáčkami různých stupňů obtížnosti. Zhruba po 200 metrech je obtížný levý vracák a následná pravá zatáčka ve sjezdu. Soutěžní vozy zamíří po rychlém příjezdu do diváckého místa a přes pravou táhlou zatáčku na most pokračují serpentinami v lesní části do další pasáže, kde následují náročné zatáčky ve stoupání vedoucí k obci Jívová. V závěrečné části najdeme divácké místo v obci Jívová v podobě rychlého levého odbočení na hlavní silnici a uprostřed obce další levé odbočení ve směru na Hraničné Petrovice. Po rychlém závěru je letmý cíl za horizontem u zemědělské skládky, stop stanoviště zhruba po 150 metrech před levou zatáčkou.

RZ HRANIČNÉ PETROVICE (Hraničné Petrovice – Lipina, délka 6,09 km)
Start rychlostní zkoušky je situován na konci obce Hraničné Petrovice na silnici III. třídy č. 444. V úvodu na jezdce čeká na kvalitním asfaltu pravá a levá zatáčka ve sjezdu. Přes vjezdem do obce Těšíkov přichází série obtížných zatáček ve stoupání všech stupňů obtížnosti. Soutěžní vozy projedou obcí Těšíkov a přes divácké místo v podobě rychlé pravé zatáčky opouští obec a v záverečné části následují obtížné zatáčky ve sjezdu. Krátce před cílem je levá zatáčka, letmý cíl je umístěn na začátku obce Lipina, stop stanoviště uprostřed obce zhruba po 200 metrech.


RZ DALOV (Dalov – Chabičov, délka 12,01 km)
Nejdelší rychlostní zkouška v itineráři AZ pneu Rally Jeseníky 2007. Erzeta startuje na úzké lesní cestě ve směru na obec Dalov. Po rychlém začátku v lesní části následuje příjezd do Dalova a technický průjezd obcí s řadou diváckých míst. Po rychlém horizontu a průjezdu přes umělý zpomalovací retardér jezdci pokračují levým odbočením k náročnému pravému vracáku do úzké účelové komunikace a následně jezdce prověří zajímavá pasáž u bývalého nákupního střediska. Trať pokračuje náročnými seprentinami ve sjezdu a před obcí Horní Žleb najdeme dva obtížné vracáky. Po rychlém odjezdu z obce jezdce prověří esíčko přes úzký mostek u místního kamenolomu a přes přírodní retardér u obce Dolní Žleb následuje divácké místo v podobě ostrého pravého odbočení, po kterém následuje závěrečná část rychlostní zkoušky. Ve stoupání na úzké lesní cestě následují obtížné zatáčky a po sobě jdoucí vracáky, když náročný je především pravý vracák přes mostek. Letmý cíl se nachází u prvních domů v obci Chabičov, stop stanoviště je umístěno u hospody Štěpánka v obci.


Ve Šternberku 1. října 2007
Roman ORDELT
tiskový mluvčí AZ pneu Rally Jeseníky

Související odkazy:
Fotografie z Rally Jeseníky
Derniera s Kitovou Felicií
Stříbrný víkend Pospa Rallye Teamu
Rally Jeseníky vyhrál Viktor Szabó na mitsubishi!
Rally Jeseníky nabídnou 75 km náročných rychlostních zkoušek
Rally Jeseníky se vrací na scénu automobilových soutěžích

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Rally Jeseníky nabídnou 75 km náročných rychlostních zkoušek" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.89527 vteřiny k natažení.