Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

Havárie a krize Rallysprintu Kopná
Posláno Čtvrtek, 05 Červenec 2007 @ 23:48:37  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Při letošním ročníku rallysprintu Kopná se šlo do techniky až možná příliš. Přetěžká trať rozdávala šrámy autům o sto šest, naštěstí šlo více jen o plechy a peněženky závodníků, než o jejich zdraví.

KOPNÁ (Všemina – Kašava)
Letošní „Podkopka“ začala velmi těžkou a na sjezdy srdcovou zkouškou. Na tzv. hlavním horizontu se auto spakovalo Petrovi Trnovcovi a v hrůzostrašných hodinách v plném kalupu skončilo na louce. Příčinou byl prý zaseknutý plyn. Podle stop od pneumatik měl ještě na tomto horizontu problémy někdo jiný, ale jeho totožnost je nám neznáma. V levé za horizontem před finálním sjezdem promarnil brzdný bod Schwarzer a fábku z týmu pana Brůzla poslal na spolujezdcovu stranu do stromu. Podle ohnutého rámu to byla pěkná šlupka. Naštěstí se co-pilotovi „Gapovi“ Gabrhelíkovi nic nestalo. Brutální sjezd se stal osudný dvěma jezdcům. Při prvním průjezdu vyletěl před tzv „Firlovou“zatáčkou historický golf posádky Moural – Bártek. Posádka to vzala rovně po louce a zastavily je až stromy před srázem. Ti kteří nezvládli přímo loňskou „Firlovu“ zatáčku byli naši soupeři, Koupal – Job s novou Fábkou ve sk. N1. Ti po marném brzdění skočili přímo do lesa. Oštihlaný strom 20m od cesty ve strži nahání husí kůži. Ve sjezdu do Trnavy nezvládl levou širokou na písku David Smetana s šéfredaktorem časopisu Rally Tomášem Plachým a narazili zádí své Fábie do autobusové zastávky. O kus dál při manévrování smyku při výjezdu z příkopy ještě setli trnku u cesty. Při nájezdu do nového úseku označkoval zadek svého Typra Čermák, ale ještě jel dál. O kus dál končí s vylomeným kolem Maršálek s červenou feldou.

PODHORAN-MÁJOVÁ
Perla letošního ročníku udělala pořádnou čistku startovním polem. V levé rychlé u vysílače si ustlal v příkopě „Čecho-rakušan“ Eddy Schlager a jeho těžkého áčkového „micáka“ už nikdo nevytáhl. O kilometr dál odstupuje další cizinec Peter Gavlák, který sežral kamení v levé přímo na stadiónu a o příkop poškodil levé přední kolo. O další kilometr dál už úřadoval tzv „ Podhoranský kamen.“ Jsem si jistý, že tato betonová hrana propustku je momentálně slavnější než slavný „Malontský kamen“. Letos rozdala nespočet defektů, ale i dvě vyvrácené kola. Ve druhém průjezdu (jak se více odhalila) pohřbila naděje již dříve zmiňovaného Čermáka s Hondou ve tř. N3 a pak jen o jedno číslo dříve startujícího před naši posádkou, Honzu Jinderleho s Peugeotem. V té chvíli vedl třídu N1, ale kolo jeho Peugeotu prohrálo souboj s betonem. O dalších 500m ve sjezdu do Držkové neudrželi své hondy na cestě, spíše vinou defektů, domácí Tomáš Marek a Západočech Kulda. Oba dva atakovali křoví poblíž cesty a vyjeli na louku. Lehce jsme se přehoupli na Májovou. Tady po smyku skočilo v přikopu v nejostřejší pravé na začátku stoupání Clio Hanáčka. O pár metrů dál míjíme ve stoupání Fábii „hore kolama“ novicky Sedláčkové. O další kilometr se nachází zbytky plastů v levé ostré a za nim v příkopě (ale to až při druhém průjezdu) vidíme lehlé modré subaru v hlubokém příkopu. Šlo nejspíš o Mulače. Asi 1km po překonání vrcholu vidíme Mitsubishi zapasované v příkopu. Zde skončily naděje skvěle jedoucího Petra Hozáka. Do cíle vložky pak už žádné auto při závodě nezůstalo stát, ale sledujeme stopy od zablokovaných kol směřujících do klád u cesty. Můžeme doufat, že kontakt s nimi dopadl dobře.

RAKOVÁ
Klasická vložka vedená po úzkých zemědělských cestách plných vegetace zaznamenala několik incidentů. Po 500 m po stratu nevybírá levou za horizontem domácí Honza Jelínek a o stromek proráží olejový chladič svého japonského stroje a končí. Ve sjezdu k potoku nevybírají pravou utaženou mezi loukami Šebesta s Fordem, Novák s kitem škodovky a znovu Smetana s Fábii. Kromě Smetany pokračují oba dva dále. Přímo v levé, která posádky dovádí do údolí potoka končí  s prasklým ramenem Luba Minařík. O 100m dál atakuje zadkem své devítky strom Pavel Dohnal, ale po kosmetickým úpravách pokračuje dál. V pravém odbočení do prudkého kopce je několik krizovek, ale všechny dopadly dobře. To už se nedá říci o sjezdu do Zádveřic, do známého vracáku. Tady špatně dobrzdil Roman Stromšík s Astrou OPC a vylomil kolo. Další drama se událo až tři zatáčky před cílem v těžkém sjezdu do Slušovic. Tady poslal své Subaru do zahrady Martin Vlček. Stopy mířící ven v tomto místě naháněly hrůzu.


KOPNÁ (Kašava - Všemina )
Poslední vložka se stala konečnou (havárie) pro dva jezdce. V těžkém, rychlém úseku od vracáku v Trnavě do stoupání na Všeminu nezvládl svou rychlost Navrátil se svým Lancerem, a po kontaktu se svodidlem narazil do břehu před garáží jednoho z rodinných domků. Druhý kdo zakončil své tažení valašským krajem byl mladý Blahna, který poslal do příkopu po střeše svou feldu pár kilometrů před cílem soutěže. Otec Václav mu za to řádně vyčinil. V tomto místě vinou hodin ztratil první místo absolutně i Roman Odložilík.

Letošní Kopná byla opravdu zajímavá a dramatická, byla to taková předzvěst velké Barumky na konci srpna.

Text: Zdeněk Vladyka
Foto: Rallysport Příluky
Poděkování Lubošovi Laholovi


Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení

Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení


Související odkazy:
Havárie a krize Rallysprintu Kopná
Bratři Vladykové vítězní na domácí Kopné
Fotografie z Rallysprintu Kopná a Rally Szombathely
Druhé místo Bujáčka na domácí půdě
Sparrow Racing Team startoval na domácí půdě
Milan Kneifel dojel na Kopné osmý
Popis rychlostních zkoušek IMPROMAT Rallysprint Kopná
Kopná láká diváky na atraktivní úsek u Podkopné Lhoty
Neoficiální stránky Rallysprintu Kopná 2007
Kopná nabídne osvědčený termín a náročné tratě

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Havárie a krize Rallysprintu Kopná" | Přihlásit/vytvořit účet | 2 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Havárie a krize Rallysprintu Kopná (Body: 0)
podle Anonymous kdy Neděle, 08 Červenec 2007 @ 00:03:14

Zdeňo, na tom horizontu na kopné jako Trnovec měl tu krizi nejspíš Hanák. No a Gavlák poškodil pravé přední kolo. Jinak podhoranský kámen, tedy spíše beton, vždy ukáže kdo si pořádně píše rozpis a nebo nepamatuje ho z let minulých. Škoda, že na Barumce se pojede naopak, to se ta zatáčka tolik neřeže. Švagr


[ Odpovědět ]

Re: Havárie a krize Rallysprintu Kopná (Body: 0)
podle Anonymous kdy Neděle, 08 Červenec 2007 @ 22:59:31

Za tím horizontem měl krizovku Pavel Dohnal. Byla smůla, že trefil trnku a zůstal na ní viset. Tahali jsme ho ven asi 10 minut.


[ Odpovědět ]

  


Tnx.net