Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

TZ: Popis rychlostních zkoušek IMPROMAT Rallysprint Kopná
Posláno Čtvrtek, 28 Červen 2007 @ 01:31:22  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Obtížnou náročnou trať nabízí XV. IMPROMAT Rallysprint Kopná ve Slušovicích. Trať Rallysprintu Kopná měří 200 km a obsahuje 7 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v celkové délce 77 km. Dva dny před sobotním startem Vám nabízíme podrobný popis rychlostních zkoušek. Další informace včetně map najdete v oficiálním programu soutěže nebo na internetových stránkách soutěže www.rallysprintkopna.cz.


RZ 1, 4 Kopná I (9,60 km) / RZ 7 Kopná II "The Final" (11,15 km)
Rychlostní zkouška Kopná je základním stavebním kamenem trati valašského rallysprintu. V letošní sezoně se na tento úsek vydají posádky celkem třikrát a stejně jako vloni se zkouška pojede v obou směrech. Kopná I, která je v itineráři zařazena dvakrát, letos začíná nedaleko rekreačního střediska Všemina u tenisových kurtů. Trať poté stoupá po úzké lesní cestě přes řadu technických zatáček a několik rychlých horizontů k vrcholu kopce Papradná, kde se láme a prudce klesá do obce Trnava. Po sjezdu do údolí trať vede obydlenou oblastí po místní komunikaci, poté se prudkým odbočením na kostkách (1) napojuje na hlavní silnici vedoucí do obce Podkopná Lhota. Tam trasa rychlostní zkoušky uhýbá z hlavní silnice a odbočuje do náročné úzké pasáže (2). Následuje stoupání po místní komunikaci, na jehož vrcholu je připraveno divácké místo s komentovanou zónou (3). Vozy zde odbočují na šotolinu a po několika stech metrech najíždějí na novou pasáž, která je přivede náročnými serpentinami zpět do nitra obce Podkopná Lhota (4). Po dvou ostrých odbočeních se posádky vracejí na hlavní silnici, po které pokračují až na vrchol dalšího stoupání, autobusovou točnu (5). Poté následuje sjezd rychlými zatáčkami. POZOR! Rychlostní zkouška v tomto směru nevede až do obce Kašava!

RZ 7 Kopná II "The Final" se jede v opačném směru, kromě otočení trati je další změnou i její délka - rychlostní zkouška začíná již na konci obce Kašava.


RZ 2, 5 Podhoran-Májová (13,15 km)
Po loňské premiéře se i letos v rámci Impromat Rallysprintu Kopná představuje rychlostní zkouška vzniklá spojením dvou legendárních úseků, Podhoranu a Májové. Její délka a náročnost z ní dělají jeden z nejobtížnějších úseků nejen této rally. Zkouška se oproti loňskému ročníku jede v opačném směru a začíná v areálu zemědělského družstva nedaleko obce Kašava. Poté stoupá po úzké komunikaci několika zajímavými zatáčkami (1) a po překonání hřebene klesá mezi loukami (2) do obce Držková. Tam se rychlým odbočením v centru obce (3) napojuje na silnici č. 489, po které pokračuje asi kilometr. Poté následuje atraktivní odbočení se skokem přes hranu (4) na úzkou místní komunikaci a technicky náročné stoupání na kopec Májová. Závěr rychlostní zkoušky obstarává sjezd, který posádky přivede do cíle v oblasti Nivky nedaleko silnice č. 489.


RZ 3, 6 Raková (10,45 km)
Rychlostní zkouška Raková se do harmonogramu Rallysprintu Kopná vrací po čtyřech letech. Její trať začíná ve Vizovicích a po úzké místní komunikaci stoupá na Chrastěšovské paseky. Jedno z mála přístupných míst v této oblati představuje křižovatka (1), na nichž posádky ostře odbočují doprava. Trať RZ poté klesá do údolí a následně prudce stoupá na kopec, kde se napojuje na hlavní silnici z Vizovic do Zádveřic (2). Po několika stech metrech RZ tuto komunikaci opouští a rychlým odbočením přes hranu přechází na místní komunikaci (3). Ta po několika kilometrech ústí ve slavném "Trojanově" vracáku na konci obce Zádveřice (4). Poté následuje rychlá pasáž, která posádky přivede do obce Raková. Tou vozy projedou a zamíří mezi rozlehlé pastviny, kde na ně čeká i ostré dobrždění do pravého vracáku (5). Za ním následuje další rychlá pasáž, zakončená ostrým levým odbočením na hlavní silnici vedoucí do Slušovic (6). Po ní posádky pojedou až do cíle RZ.


Ve Slušovicích 27. června 2007
Jakub HOCHBAUER
tiskové středisko
IMPROMAT Rallysprint Kopná

Související odkazy:
Havárie a krize Rallysprintu Kopná
Bratři Vladykové vítězní na domácí Kopné
Fotografie z Rallysprintu Kopná a Rally Szombathely
Druhé místo Bujáčka na domácí půdě
Sparrow Racing Team startoval na domácí půdě
Milan Kneifel dojel na Kopné osmý
Popis rychlostních zkoušek IMPROMAT Rallysprint Kopná
Kopná láká diváky na atraktivní úsek u Podkopné Lhoty
Neoficiální stránky Rallysprintu Kopná 2007
Kopná nabídne osvědčený termín a náročné tratě

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Popis rychlostních zkoušek IMPROMAT Rallysprint Kopná" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.645222 vteřiny k natažení.