Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 4 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Zahraniční souteže

Valoušek se v Rakousku sklouzne před světovým turné
Posláno Úterý, 04 Leden 2005 @ 07:49:33  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Rally SPeaker


Spolu s novým rokem klepe na dveře i nová rallyová sezóna. Na její začátek fanoušci nemusí čekat dlouho, již první lednový víkend se jede v Rakousku první podnik MMČR – Jänner Rally. Původně měl celý seriál absolvovat v barvách Trumf Rally Teamu Roman Odložilík, kvůli jeho zranění jej ale za volantem Suzuki Ignis S1600 nahradí Pavel Valoušek.

Pro Pavla to nebude první vystoupení v Rakousku, účastnil se této soutěže již loni při její premiéře v kalendáři českého mistrovství. Tehdy ale jel s corollou a na trati panovaly nefalšované zimní podmínky. K nelibosti mnohých fanoušků i jezdců se však letos zima nekoná a zřejmě se tedy pojede na blátě. "Rád bych si zajezdil na sněhu, ale co se dá dělat. Klouzat to bude i tak," těší se Pavel. Hlavním účelem startu není výsledek v rámci MMČR, ale příprava na nadcházející sezónu juniorského světového šampionátu, který Pavel Valoušek absolvuje taktéž za volantem suzuky. "Nejde v prvé řadě o výsledek, budeme se hlavně připravovat na Monte Carlo, které startuje už za čtrnáct dnů. Největším soupeřem bude Peták, kterého bychom rádi porazili, ale velmi rychlý bude i Martin Prokop. Musíme zkrátka začít úplně naplno," slibuje otrokovický jezdec.

Roman Odložilík se zatím zotavuje z těžkého úrazu, který mu znemožnil start v první části nové sezóny. Při pohledu zpět na tu loňskou ale může být spokojen. Na kontě má titul v historicích, vydařený přechod na "superšestnáctku" i chvályhodný projekt na podporu Pavla Valouška. "Loňská sezona byla skutečně náročná. Většinu dne nestíhám, na závody jezdíme většinou později než ostatní a méně trénujeme. Ale nedá se nic dělat, zabezpečení týmu je to nejdůležitější," přiznává Roman. Ten za rok vystřídal až neskutečný počet automobilů, jejichž chování bylo navíc diametrálně odlišné (Škoda Octavia, Porsche Carrera, Suzuki Ignis S1600, Toyota Corolla WRC). "Špatné výsledky s octávií byly zapříčiněny autem. Bylo skutečně nespolehlivé a málo konkurenceschopné. Suzuka je naproti tomu velmi spolehlivá a rychlá," vzpomíná pilot a pokračuje v porovnávání vozů: "Vůz WRC je skutečně něco úžasného. Je opravdu radost takové auto řídit. Pokud bych měl porovnat WRC, s-šesnáctku a historické porsche, mnohé asi překvapím, ale nejjednodušeji se řídí právě WRCéčko. Dvoukolka, v mém případě Suzuki Ignis je hodně podvozkově neklidná, musí se "řídit" i na rovině. Porsche je oproti oběma vozům diametrálně odlišné. Je zkrátka o generaci starší a zejména podvozek na našich hrbatých silnicích nestíhá. Řídit tohle auto znamená vyhrávat, ale někdy i přijít o nervy." A jak jezdcovo zranění změnilo plány do této sezóny? "Plán na letošní sezonu byl jasný – vyhrát mistra ve skupině A. Bohužel moje zranění asi plány trochu změní. Úvodní podniky MMČR Jänner a Šumavu pojede místo mně Pavel se Suzukou. Pokud vše půjde dobře, mohl bych se objevit ve Vsetíně, ale jisté to ještě není. Jisté je ale to, že zůstáváme u kategorie S1600. Momentálně řešíme vůz, chceme to nejlepší, co tato kategorie nabízí, takže se nechte překvapit," uvedl Roman a závěrem ještě dodal: "chtěl bych za celý náš tým všem rallyovým fanouškům popřát do nového roku hodně krásných zážitků u tratí rychlostních zkoušek a všem jezdcům a týmům hodně štestí, sportovních úspěchů a minimum nehod."

tisková informace
-Vicky- Media Productions

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Valoušek se v Rakousku sklouzne před světovým turné" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (18)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.608152 vteřiny k natažení.