Týmový komentář RSP po Bohemia rally 2003
Datum: Neděle, 03 Srpen 2003 @ 23:14:25
Téma: Týmové Informace

Rally2.comPodobně jako v Českém Krumlově, měl náš RallySport Příluky na čtvrtém podniku MMČR, který se jel v okolí Mladé Boleslavy a Liberce zastoupení ve třech posádkách. Těmi byly dvojice Jaromír Tarabus – Igor Norek, Milan Kneifel – Jaroslav Blažek a rakouská dvojice Johann Drapela – Corina Konrád, kteří se na tratích našich velkých soutěží objevili už podruhé po úspěšné Valašské rally.Pořadatelé Bohemia rally připravili opět náročnou trať a my se všichni těšili jak se povede našim posádkám po loňském smolném ročníku. Pamětníci si možná ještě vzpomenou na havárii Milana Kneifela a technické problémy Jaromíra Tarabuse, kterému jeho spolujezdec Igor Norek musel už po úvodní RZ na okruhu v Sosnové nasazovat vypadlou poloosu a do druhého dne kluci startovali s obrovskou ztrátou. Letos soutěž naštěstí probíhala bez větších problémů a našim posádkám se podařilo úspěšně zvládnou i všechny nástrahy tratě.

A takto naši jezdci hodnotili letošní ročník:

Johann Drapela: "Velmi pěkná soutěž, moc se nám líbila trať i s celkovým 5. místem ve třídě jsme spokojeni. Auto po celou dobu fungovalo bez jediného problému, navíc jsme si hezky zazávodili s mým dlouholetým kolegou a přítelem z Rakouska Rudolfem Pfeifferem. Náš vteřinový souboj po celou dobu rally, vyzněl nakonec lépe pro něj. Ze čtvrtého místa nás odsunul až na posledních dvou rychlostních zkouškách, ale i tak jsme spokojeni. Teď nás čeká domácí srpnový závod "Harrach rallysprint", který se jede kompletně na krásné šotolině nedaleko Vídně na pozemcích hraběte Harracha. Opět budeme startovat se Škodou Felicií ve třídě N1.

Jaroslav Blažek: "Bylo to dobré. Vyhráli jsme, takže spokojenost je veliká. Sice jsme měli problémy s brzdama a na posledních dvou RZ se v kabině "klasicky" objevil dým, ale jinak auto fungovalo na 100%. Mechanici se v průběhu závodu snažili zpravovat brzdy, ale když se zahřály, tak znovu hůř brzdily. Myslím si, že jsme tentokrát měli i štěstí. Došlo i na pár krizovek. V jednom retardéru jsme couvali, ale hned napoprvé se nám podařilo dát zpátečku, takže jsme rychle odjeli a moc neztráceli. Pak v jedné pasáži přes horizont v sobotní 3. RZ., kde vázala pravá zatáčka na úzko, tak na vytočenou šestku se kously brzdy a letěli jsme smykem až do další zatáčky. To byla velká krize, i lidi utíkali. Celkově můžu říct, že se jelo hodně rychle. O hodně víc než v předchozích závodech. Organizace i tratě se mi líbily, jen mi nesedí Sosnová. Pro diváky je to výborné, ale my kvůli ní musíme do místa závodu přijet už o den dřív a navíc z Boleslavi to je docela velký přejezd. Momentálně sháníme peníze a těšíme se na další závod, kterým je domácí Barum rally.

Jaromír Tarabus: "Bohemku jsme jeli už minulý rok, takže nás na tratích velice nic nepřekvapilo. Je pravda, že se mi moc nelíbí ty dlouhé vracáky, ale nemůžu říct, že by mi zdejší trať vyloženě nevyhovovala. Soutěž má takový divný začátek díky Sosnové. Padesát kiláků se jede tam a zpět, pak se jde spát a druhý den se teprve závodí. Na Sosnové jsme měli menší problém, když se nám na nájezdu na Šotolinu obalily zadní gumy štěrkem. Už jsem myslel, že se tam natřikrát přetočíme, jako nějací učni, ale naštěstí jsem to ustál. Ze začátku se nám jelo velice pěkně, zajížděli jsme podobné časy jako soupeři. Rozhodující ztrátu jsme získali na nejdelší RZ soutěže. RZ předtím se nám před cílem rozpadl kord kola a kolo začalo házet. Na další RZ jsme ho vyměnili, ale v několika zatáčkách jsem měl pocit, že mohlo dojít k podobnému problému i na druhém kole. Měl jsem strach se do zatáček opírat, aby se náhodou nepodfouklo a my nedělali ještě defekt. Bylo to levé kolo, takže jsme prodávali pravé zatáčky. V servisu se ukázalo, že s kolem žádný problém nebyl. Možná byla přehřátá pneumatika, takže jsem měl zbytečný strach.V druhém průjezdu jsme už jeli rychle, ale Pepa tam jel ještě o hodně rychleji. To byl od něho největší útok. Ale nepřekvapilo nás to.Od Pepi nikdo nemůže čekat, že pojede pomalu. Svého času honil Štolfu ve dvojkolkách. Do neděle před námi odstartoval ještě Trojan, kterému dali náhradní čas, který byl stejný jako ten náš z prvního průjezdu. Trochu mi vadilo, že dostal čas, který nedokázal zajet ve druhém průjezdu. Ani my jsme se nezlepšili. Druhý den jsem to chtěl rozhodnout na rychlostkách, ale na první ranní jsem kousek před koncem zkoušky ve vesnici Skalsko zaspal jednu ze zatáček, která hodně utahovala. Přetočili jsme se a šli dovnitř do příkopy. Autu se nic nestalo, pouze praskl přední nárazník. Naštěstí tam byli diváci, kteří nás vytáhli. Tímto bych jim chtěl ještě poděkovat. Kdoví jestli bysme to sami vytáhli. Pak už jsme jeli svoje tempo. Zajížděli jsme všichni tři zhruba stejné časy. Už nemělo cenu nic vymýšlet. Spíše jsem čekal na jejich chyby. Na Bohemce jsem nebyl moc spokojený s pneumatikami Pirelli. Vzadu jsem měl nejtvrdší pneu, ty fungovaly dobře. V předu byly taky nejtvrdší, ale přehřívaly se. Stejný problém, ale měli i soupeři. Dalším závodem je Barumka. Tu bysme chtěli hlavně dojet. Doufám, že nás nezradí jako loni technika.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=927