Týmový komentář po Rally Č. Krumlov + video!
Datum: Neděle, 02 Červen 2002 @ 22:46:37
Téma: Týmové Informace

Rally2.comDalší podnikem pro naši posádku, která tentokráte startovala v poněkud pozměněné sestavě byla Seat Rally Český Krumlov s centrem ve stejnojmenném městě. O tom jak se nám zde vedlo se můžete dočíst v následujícím komentáři. Součástí komentáře je premiérově také video, na kterém je zobrazen průjezd naší posádky jedním z úseků RZ Tisovka.Český Krumlov má obrovskou historickou tradici a také soutěž, která se zde jezdí, se jistě zakořenila v srdcích všech fandů a soutěžních posádek neboť letos se jel její již třicátý ročník.
Také zde nechyběla naše posádka, byť tentokráte v poněkud pozměněné sestavě, když časově zaneprázdněného Igora Norka nahradil na místě spolujezdce Miroslav Staněk. Po Valašské rally, kterou nehodnotil z hlediska výkonu Jaromír Tarabus jako moc vydařenou se očekávalo, jak se dokáže vyrovnat s nástrahami neznámé tratě, novým spolujezdcem a vyrovnanými soupeři třídy N2.

Je třeba říci, že se mu to od počátku dařilo více než dobře. Hned na první RZ, kterou byla tajemná Tisovka zvítězil, přestože se nevyhnul problému: "V jedné pravotočivé zatáčce jsme se přetočili. Rychle jsme do ní najeli a nepočítali s velkým množstvím písku na cestě. Při rozjíždění jsme se dostali do prachové clony a pár metrů jsme museli jet naslepo. Couváním jsme ztratili tak 5 až 10 s." I dále v průběhu prvního dne udržovala naše dvojice náskok před svými pronásledovateli a spát šla na prvním místě třídy N2.

Do druhého dne se nastupovalo s cílem udržet náskok budovaný v pátečních RZ. Pak však přišla RZ Malonty a zatímco jsme spěchali na osudný skok na rožmitálské RZ volal vedoucí týmu Štěpán Forman: "Poloosa v cíli Malont, konec." Byli jsme hodně smutní, zvlášť když se odstupovalo z prvního místa, ale taková je rally. Dejme, ale opět slovo našemu jezdci jak došlo k odstoupení ze soutěže: "Před cílem Malont se nám přidřel vnitřní kloub na poloose a vytáhl se z převodovky. Odevzdali jsme kartu a soutěž pro nás skončila."


RZ 13 už naše posádka sledovala společně s námi v roli diváků. Na poslední RZ jsme ještě zafandili posádce Kneifel – Blažek, které nejelo auto a nemohla tak odolat tlaku mocně finišujícího Barvíka. Přestože si kluci při skvělém vyhlašování vítězů v Jelení zahradě odváželi věnce za třetí místo, bylo v jejich tvářích vidět zklamání.
Opět jsme položili několik otázek a to nejen našemu pilotovi.

Triner mluvil o Tisovce jako o RAC, můžeš ji trochu zhodnotit.
Jaromír Tarabus (jezdec): "Na RAC jsem zatím nejel, pouze na počítači, takže nemůžu vůbec srovnávat."

Jak hodnotíš Rally Český Krumlov
Miroslav Staněk (spolujezdec): "Po tak dlouhé době jsem cítil nervozitu, jelikož jsem jel s někým kdo má na to ruky a nohy, a kdo měl velice dobře rozjetou sezónu, šlo o hodně. Krumlov je krásná soutěž s technickými RZ a mrzí mě, že jsme ji museli předčasně ukončit, protože jsme ji měli hezky rozjetou."


Jak ses dozvěděl o odstoupení naší posádky?
Štěpán Forman (vedoucí týmu): "Vše jsem se dozvěděl od Igora Norka, který byl přímým svědkem. Po několika telefonech, kdy se s mechaniky řešila možnost opětovného nasazení poloosy se zjistilo, že dál pokračovat nejde."


Po dlouhé době jsi byl mezi diváky, jaké to bylo?
Igor Norek (minulý spolujezdec): "Deset minut jsem ušlapával kopřivy abych mohl zafandit a pak jsem uviděl to, co jsem si myslel, že se stane, ale doufal jsem, že se nestane.

RZ1 Tisovka, 1,6MB

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=647