Týmový komentář k I.ročníku Sprintrally Sosnová
Datum: Středa, 17 Říjen 2001 @ 23:02:53
Téma: MČR - sprintrally

Posledním, tedy i nejdramatičtějším letošním závodem , byl I.ročník Sprintrally Sosnová. Tady se mělo rozhodovat kdo si připíše poslední body do celkového hodnocení

Posledním, tedy i nejdramatičtějším letošním závodem , byl I.ročník Sprintrally Sosnová. Tady se mělo rozhodovat kdo si připíše poslední body do celkového hodnocení . Nervozita jistě panovala v každém týmu a jinak tomu nebylo ani u nás. Naše posádka Jaromír Tarabus - Igor Norek měla bojovat o první místo ve třídě N2 s velkým soupeřem této sezóny Jiřím Volfem. Před tímto závodem dělilo naši posádku od druhého Volfa pouhých pět bodů v průběžné celkové klasifikaci. Momentálně šlo o více než dost.

Trať první rychlostní zkoušky obalovala mlha. Byla tak hustá, že by se dala krájet. My jsme stáli v dlouhé levé zatáčce, která byla zajímavá tím, že její povrch pokrýval velmi jemný štěrk a tím byla celkem zrádná. Posádkám to hodně komplikovalo život a bylo to znát i na jejich opatrné jízdě. Ovšem některým borcům (např. Podrábskému) to nikterak nevadilo - snažili se jet ¨na uši¨, ale pak se jim to pěkně vymstilo. Z dálky jsme konečně slyšeli zvuk naší hondy, která tentokráte dostala startovní číslo 21. Z Jaromírovy jízdy šel cítit respekt ze štěrku a mlhy, ale i tak nejel vůbec pomalu. Jeho konkurent Volf někde nedobrzdil a po první RZ ztrácel 9 sekund. První čas zajel Blahout o 4 sekundy rychlejší než naše posádka. Ten ovšem nemohl zasáhnout do celkové klasifikace.

RZ 2 Zahrádky byla zrušena pro výjezd sanitky mířící k infarktu mimo rally. Naše posádka využila tento volný průjezd k doplnění rozpisu.

Na RZ 3 Vlčí důl jsme si našli místo u mostu, na kterém to pěkně kopalo a asi po sto metrech do mírného kopce byl ostrý pravý vracák na bahně. V tomto vracáku mělo hodně posádek problémy, buď nedobrzdili, nebo je to pěkně nakoplo. První čas zde zajíždí opět Blahout 3:07.1 a potvrzuje tím své kvality. Tarabus zajíždí druhý čas 3:11.0 a tím zvyšuje svůj náskok na Volfa o 3 sekundy.

V RZ 4 Kvítkov o sobě dává vědět Volf. Vyhrává s časem 4:19.8. Naše posádka Tarabus – Norek zajíždí třetí čas 4:20.7 a Blahout je v těsném závěsu s časem 4:21.7.

Rychlostní zkouška 5 Zahrádky je nejdelší ze všech úseků. Zde vítězí opět Volf s časem 10:34.0 na druhém místě přijíždí Blahout s časem 10:35.0 a na třetím místě Tarabus s časem 10:37.4

Na RZ 6 Vlčí důl jsme zůstali na stejném místě jako v předchozím průjezdu., protože to tu vypadalo hodně zajímavě. Druhý průjezd byl ještě zajímavější než první, protože tu jeli všichni o poznání rychleji. Měli to již najeté a tak se každý více vyhýbal chybám z prvního průjezdu. Bohužel ne všichni měli to štěstí, například naše posádka. Mira ve vracáku potáhl ručku a levé zadní kolo dostalo ránu o kámen a ohlo se . RZ opět vyhrává Blahout s časem 3:01.1 druhý dojíždí Jančík 3:08.2 a třetí čas zajíždí naše posádka. Volf končí v těsném závěsu o pouhých 0.3 sekundy.

Následuje servis, kde se naši mechanici ze všech sil snaží opravit poškozené levé zadní kolo. Bohužel se jím to povedlo jen z části a tak naše posádka do posledních dvou rychlostních testů vyjíždí s poškozeným levým zadním kolem. Po 6 RZ je nejspokojenější Blahout, Na druhém místě Tarabus +12.4 s a na třetím místě Volf +18.8 s.

Na RZ 7 vyjíždíme s poškozeným vozem a doufáme že Volfovy se nepodaří náš náskok 6.4s stáhnout. První čas zde zajíždí Volf 4:21.3 na druhém místě přijíždí Roubíček 4:21.7. Naše posádka zajíždí čtvrtý čas 4:23.1. Volf zde snižuje rozdíl o 1.8s

RZ 8 Sosnová, paralelní rychlostní zkouška. Naše posádka nastupuje ve dvojici s enkovým subaru Trněného. Ten ovšem dělá jezdeckou chybu a naše posádka v této nevyrovnané dvojici vítězí s časem 1:59.9. V dalším rozjezdu startuje Volf, ten rozjezd vyhrává s časem 1:57.6, je nejrychlejší, ale ani to mu nestačí na celkové druhé místo.
Kluci to dokázali! Obsadili druhé místo a to jim zajistilo celkové vítězství v Rádio impuls sprintrally championship. Všechno se patřičně oslavilo a na druhý den jsme si naše rallysprintové mistry republiky ve třídě N/2 dovezli domů do Zlína. Je to náš druhý velký úspěch. Je v něm plno potu, úsilí a nervozity a o to je to vítězství hezčí.

V závěru sezóny bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám v průběhu celé sezóny pomáhali jak finančně, tak svojí prací a také všem našim fanouškům, kteří naši posádku sledovali na rychlostních zkouškách.