Vladyka s Norkem si vyzkoušeli „Tajpára“
Datum: Středa, 10 Listopad 2010 @ 09:55:38
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comDefinitivně poslední letošní start v automobilových soutěžích posádky Daniel Vladyka – Igor Norek překvapivě proběhl ve voze Honda type R. Na téměř domácí soutěží v okolí Vsetína dokázala vybojovat cenné třetí místo ve třídě N3. Dana Vladyky jsme se zeptali na samotný průběh oblíbeného sprintu a okolnosti startu s tímto vozem.Definitivně poslední letošní start v automobilových soutěžích posádky Daniel Vladyka – Igor Norek překvapivě proběhl ve voze Honda type R. Na téměř domácí soutěží v okolí Vsetína dokázala vybojovat cenné třetí místo ve třídě N3. Dana Vladyky jsme se zeptali na samotný průběh oblíbeného sprintu a okolnosti startu s tímto vozem.V posledním rozhovoru jsi říkal, že Barumka byla posledním závodem sezony. Skutečnost ale byla jiná, když jsme vás společně s Igorem Norkem zahlédli ve startovní listině na Alza rally Vsetín. Jak se zrodil tento start?
Tento start vznikl, kde jinde než v hospodě, kde jsme seděli společně s Pavlem Prášilem, jehož tým pronajímá tyto Hondy. Pavel mi předložil kamarádskou nabídku na svezení se s jeho vozem. Byla to lákavá možnost, jelikož se jedná o moc hezký, nově postavený vůz. Na druhou stranu to také byla velká míra zodpovědnosti, protože jsme nesměli tomuto krasavci nikterak ublížit.Jako obvykle bych se tě rád zeptal na samotný průběh závodu?
Z výše uvedeného důvodu jsme nasadili jízdu na jistotu a řekli jsme si, že podle časů na prvních RZ-tách se uvidí jak na tom budeme a dle toho se zvolí další tempo. Také jsme byli zvědavi, jak si povedou naši přímí konkurenti ve třídě na závodě, kde se proti sobě utkají letošní vítěz MMČR v N3 Egon Smékal s vítězem třídy N3 v rallysprintech Petrem Pelechem, oba startující na identických vozech HONDA Civic type R. Z této konkurence jsme měli velký respekt, proto nás mile překvapily celkem slušné časy, kdy jsme s těmito jezdci na jednotlivých RZ drželi krok v řádech vteřin a dokonce na některých RZ se nám podařilo být i o malinko rychlejší. Tohoto faktu si ceníme, jelikož jsme s tímto, pro nás neznámým vozem, startovali poprvé a neznali hranici, jak s ním můžeme jet. Další zrychlování by bylo s přibývajícími odjetými kilometry možné, ale už na úkor rizika poškození vozu a to jsme si nemohli dovolit. Tudíž i výsledné 3. místo v N3 považujeme z těchto důvodů za úspěch.Jak se Ti soutěž líbila celkově?
Závod se nám velmi líbil, přispěly k tomu pěkné vsetínské RZ a také slunečné počasí. Svezení to bylo moc hezké, byl jsem nadšen sílou motoru, který má 230 koňských sil a velmi krátkou převodovkou se silnou špérou, které činí z tohoto auta správný závodní vůz. Chtěl bych tímto poděkovat celému PRW racing teamu za kvalitní přípravu auta a příjemnou atmosféru v průběhu závodu, dále Mirovi Tarabusovi za pomoc při hledání optimálního nastavení tlumičů Proflex.

Daniel Vladyka
Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: František Dušek, Petr SagnerTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2059