Vladyka s Norkem vítězní na Šumavě
Datum: Pondělí, 26 Duben 2010 @ 14:41:08
Téma: MČR - rally

Rally2.comPrvní letošní start v automobilových soutěžích proměnila posádka Daniel Vladyka – Igor Norek ve vítězství ve třídě N2. Jak se toto prvenství rodilo, jsme si povídali s pilotem vozu Honda Civic.Rally2.comPrvní letošní start v automobilových soutěžích proměnila posádka Daniel Vladyka – Igor Norek ve vítězství ve třídě N2. Jak se toto prvenství rodilo, jsme si povídali s pilotem vozu Honda Civic.

Jak probíhal závod? Mohlo by se zdát, že to bylo vcelku jednoduché vítězství, když do cíle dojely pouze dvě posádky ve třídě N2?
Závod začínal na Čínovském okruhu, kde bylo opravdu hodně diváků. Tady jsme se po zimě trošku rozjeli a už se těšili na klasické rychlostní zkoušky v okolí Klatov. První rundu jsme projeli v bezpečném, řekl bych spíše opatrnějším tempu. Zkoušky pro nás byly úplně nové a nechtěli jsme si za nehorázných 23 tis. startovného přivodit nějaký problém hned na začátku. Po 4. RZ jsme byli třetí v těsnějším závěsu za hezky jedoucími Kramlovými a Řeřichovými, místními bratrskými posádkami .
V noční sekci jsme se snažili trošku zrychlit, ale moc nám jízda nešla, nejeli jsme tak jak bychom si přáli. Mezitím obě bratrské posádky před námi odstoupily, takže jsme šli po páteční etapě spát s náskokem více než jedné minuty na ostatní soupeře. Druhá etapa probíhala s cílem udržet náskok nad soupeři za námi, což se nám podařilo a v cíli jsme se mohli radovat z vítězství.

V předchozí odpovědi jsi zmínil poněkud neobvyklou výši startovného, co se přihodilo?
Přihodilo se to, že jsme se opozdili s platbou startovného a tím pádem vznikl pořadateli, dle nových řádů, nárok na pokutu ve výši 25 procent startovného. Čili už k tak vysoké částce vkladu to udělalo dohromady docela slušný obnos. Nicméně jsme to museli respektovat. Tato pokuta potkala docela hodně posádek. Myslím si, že i když je to v řádech, tak to nebyl od vedení dobrý tah to, takhle striktním způsobem, po startujících posádkách požadovat. V příštích letech by se jim to mohlo vrátit ještě větším nezájmem o tuto velice hezkou soutěž.Jak se ti líbila trať a obtížnost letošní Šumavy?
Trať pro nás byla velmi náročná, protože se rychlostní zkoušky z minulého ročníku neopakovaly, stejné byly jen některé úseky. Z těchto důvodů bylo nutné se na 100 procent spolehnout na rozpis. Pro mě nejhezčí, byť trochu nebezpečné, byly první sobotní RZ Podzuklín - Kváskovice a doslova štěrkem pokrytá RZ Mačice – Hoslovice. Tuto, skoro bych řekl šotolinovou RZ, jsme si ale moc neužili. První průjezd na uctění památky neštěstí v Polsku jsme absolvovali ve volném průjezdu a druhý průjezd jsem si na startu nezapojil interkom. Asi 2 km trvalo, než jsem našel konektor a zapojil ho do zásuvky. Tímto jsme ztratili trochu koncentrace a pár vteřin, ale na výsledný čas to vliv nemělo.

Tvé soupeře ve třídě potkala stejná závada.
Ano, je zajímavé, že všichni soupeři ze třídy N2 co nedojeli, odstoupili na poruchu poloosy. Asi to bude mimo jiné tím, že povrch tratí byl hodně hrbatý a nerovný. Na takovém typu tratí tyto komponenty hodně trpí.

Co plánujete jako další závod?
Zatím ještě nevím, jestli pojedeme domácí Rallysprint Kopná, ale potom bychom se nejspíš měli objevit na Rally Český Krumlov.

Ptal se: Pavel ZvonekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2041