Sparrow racing team po Krkonoších
Datum: Čtvrtek, 13 Srpen 2009 @ 18:46:46
Téma: MČR - sprintrally

Zatímco se již mnoho týmů v České republice pilně připravuje na vrchol domácí sezóny, zlínský team Sparrow racing se zúčastnil pátého pokračování MČR ve sprintrally, rally Krkonoše. Na poměrně neznámé prostředí se tým připravil velmi dobře, když těžil ze zkušeností z loňského ročníku. Ve startovní listině a později i na startování rampě nastoupily za SRT stejné posádky jako v Třebíči.Zatímco se již mnoho týmů v České republice pilně připravuje na vrchol domácí sezóny, zlínský team Sparrow racing se zúčastnil pátého pokračování MČR ve sprintrally, rally Krkonoše. Na poměrně neznámé prostředí se tým připravil velmi dobře, když těžil ze zkušeností z loňského ročníku. Ve startovní listině a později i na startování rampě nastoupily za SRT stejné posádky jako v Třebíči.
Petr Trnovec pojal Krkonošskou rally zejména jako test před Barumkou. Dojel zde vyzkoušet nové nastavení map diferenciálů. Pravidelně zajížděl časy na hranici absolutní patnáctky a desátého místa ve třídě N4. Po bezproblémovém průběhu závodu dojel na cílovou rampu na šestnáctém místě absolutně.
Za volant Suzuki Ignis S1600 usedl opět Václav Dunovský, tentokrát s Davidem Šmeidlerem na sedadle spolujezdce. Jednalo se o jeho první závod, který s tímto speciálem absolvoval na suché trati. Na druhém měřeném testu sice udělal jezdeckou chybu, ale na následujích testech držel plně krok s ostřílenými matadory Minaříkem, Dohnalem a Štolfou.
Celkové 23. místo a páté místo ve skupině A je velkým příslibem do budoucna. Véna komentoval soutěž těmito slovy: „ Na druhém měřeném testu jsem udělal drobnou jezdeckou chybu. Vůz dostal hodiny a bohužel v té rychlosti jsem nedokázal zařadit zpátečku. Museli nám pomoc diváci. Jsem rád, že na následujících zkouškách jsem již plně držel krok se špičkou třídy A6. Diváci nás opět s Ignisem uvidí ve Vyškově“.
O premiérové vítězství ve třídě N2 v letošním roce se dojel „poprat“ Jarda Pešl. I na této rally bojoval o vítězství až do konce a opět mu nebylo souzeno. Dva testy před koncem ztratil ochranou lyžinu motoru a musel proto lehce zvolnit. Před poslední RZ měl na Koblihu náskok necelou vteřinu, ale i o tento drobný náskok na poslední RZ přišel a musel se tak spokojit s druhým místem o 1,4 vteřiny. Na stupních vítězů jej doplnil jeho týmový kolega Václav Lichovník. Ten po třetím místě z Třebíče dokázal toto umístění obhájit i v Trutnově. Jeho velká bitva se Swiftem Aleše Kaválka o třetí místo vyzněla tentokrát s přehledem pro posádku Lichovník – Šivic. Na pátém místě ve třídě N2 dokázal soutěž premiérově dokončit Tomáš Kašpárek.
Nyní se již tým Sparrow racing pilně připravuje na vrchol sezóny domácí BARUM CZECH rally. Na start tohoto domácího podniku se chystá hned šestice posádek, startující s vozy připravované tímto týmem. Fanoušci na startu uvidí Milana Kneifela (44). Petra Trnovce (73), Egoná Smékala (), Jana Jakubce, Dana Vladyku () a Jana Březíka().Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2009