Danova jedenáctka po životním úspěchu na Bohemce
Datum: Středa, 09 Červenec 2008 @ 16:49:09
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse probírá události na Bohemia rally 2008. K výbornému výkonu na trati se tentokráte přidalo i štěstí či smůla soupeřů, takže se kluci mohli v Mladé Boleslavi radovat ze životního úspěchu v podobě třetího místa absolutně. Jak vše probíhalo se můžete dočíst v rozhovoru.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse probírá události na Bohemia rally 2008. K výbornému výkonu na trati se tentokráte přidalo i štěstí či smůla soupeřů, takže se kluci mohli v Mladé Boleslavi radovat ze životního úspěchu. Jak vše probíhalo se můžete dočíst v rozhovoru.

1. Můžeš stručně z vašeho pohledu soutěž zhodnotit?
Špatný začátek na shakedownu, vibrující brzdy v první rundě, pak pohoda a 4. místo po první etapě, špatný ranní Sychrov s přetočením a zdechnutím motoru, těžký první Navarov částečně na mokru a fantastické finále a s velkým štěstím první pódium v životě.

2. Takže nečekané potíže jste měli už před startem. Můžeš nám popsat incident na shakedownu? 
Při třetím průjezdu, kdy jsme v dešti jeli na plno, Mira dal hodně vnitřkem L5P5 a na bordelu to sklouzlo. Šli jsme vcelku ve velké rychlosti do škarpy a břehu, naštěstí tam nic nebylo a ta mokrá vysoká tráva nás pustila nazpátek na silnici - stáli při nás všichni svatí, jinak bychom možná sbírali šroubky. 

 3. Která rychlostní zkouška ti připadala nejnáročnější?  
Nejvíc asi první Navarov, kdy se na slickách přijelo na posledních 5-7 mokrých kilometrů, a to nebylo nic moc. 4. Mira nám prozradil, že se před startem poslední RZ hůř soustředil. To třetí místo měl prostě pořád před očima. Co se honí spolujezdci v hlavě, když čeká na startu poslední vložky s náskokem 0,6 s před čtvrtou posádkou v pořadí?  
V refuelingu jsem konečně stáhl z netu výsledky a první myšlenka byla, že pan režisér to drama moc hezky vymyslel... Žádná zvláštní nervozita nebyla, Mirovi jsem věřil, že chybu neuděláme a pak se uvidí v cíli erzety jak Jarek zaletí...  V cíli jsme tomu moc nevěřili. Při přejezdu do servisu v situaci, kdy ti nedobíjí auto, nemůžeš stáhnout výsledky ani SMS, bylo těch 10 minut bez informací docela krušných.   

5. Loni jste tady na poslední RZ sváděli podobně dramatický a úspěšný souboj s Pepou Petákem? Zajeli jste tady životní výsledek a letos ho ještě vylepšili. Přitom v minulosti Bohemka nepatřila zrovna k Mirovým nejoblíbenějším soutěžím. Můžeme tedy příští rok čekat další zlepšení? :-)    
Možná se to zlomilo po startech se mnou, ale za poslední tři roky nedáme na Bohemku dopustit. Byl bych moc rád, kdybychom pro příští rok do logické posloupnosti  5-3-? doplnili správně :-) :-) :-).

6. Bohemka je naše nejtechničtější rally. Kolik jsi letos popsal sešitů rozpisu?  
Od té doby co spolupracujeme s Filipem Schovánkem, využívám k plné spokojenosti jeho sešitu pro spolujezdce, takže v pohodě jeden.
 
7. Kresta s Pechem předvedli fanouškům opravdu skvělý souboj. I od vás ze čtvrtého vozu v pořadí prý bylo podle gum v zatáčkách v sobotu vidět, jak ostře se jede. Ale pojďme se podívat trochu do budoucnosti, jak si myslíš, že dopadne konfrontace Romana se špičkou IRC na Barumce?   
Romanovi bych přál, aby dopadla co nejlépe, doufám, že se mu podařilo hlavně zajistit konkurenceschopný vůz - v tom případě je boj o pódium pro něj určitě otevřený. 8. Bohemky se mimo hlavní soutěž zúčastnila celá řada krásných historických vozů. Chtěl by jsi se s některou z těchto legend svézt?
Bohemka je v tomto díky vedení soutěže asi nejlepší ze všech. Byla radost ty skvostné kousky pozorovat, pro mě je srdeční záležitostí Lancia Stratos.
 
9. Neuvažovali jste o přihlášení do projektu BF-Goodrich dream team? Kdo podle tebe nakonec bude vybrán? 
Do projektu se formálně přihlásíme, tipy kdo bude vybrán mám, osobně bych to ale přál Honzovi Šlehoferovi, protože přesně pro něj by tento typ projektů měl být určen 

10. Můžeš nám už potvrdit váš start na Kopné s S2000?  
Od včerejšího dne jsme přihlášeni, lepší test před Barum Rally bychom těžko pohledali a hlavně Kopná je jen jedna... 

11. Děkujeme za fantastický výkon na Bohemii a věříme, že doma se jistě budete chtít ukázat v nejlepším světle. S jakými ambicemi do Barumky půjdete?  
Minulý rok jsme museli jet kudlu už od začátku a nedopadlo to. Pokud chceme na Barumce pomýšlet na dobrý výsledek, tak nám nezbude nic jiného ani letos, pokud auto vydrží a budu hodně neskromný, tak boj o závěr Top tenu by byl z říše snů... Díky moc všem za podporu!


Ptal se: Pavel Zvonek
Foto:Petr SagnerTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1851