Seznam na jižní Moravě pátý v cíli
Datum: Úterý, 10 Červen 2008 @ 10:58:53
Téma: MČR - rally

V okolí Hustopečí na jižní Moravě se o tomto víkendu konala Agrotec New Holland Rally. Seznam.cz Rally Team, společně se svými partnery APM Automotive a Enterprise Media, připravil pro tuto soutěž dva vozy Mitsubishi Lancer Evo IX. Nominovaní jezdci Karel Trojan a Sláva Ducháček se na soutěž velice těšili, přestože počasí slibovalo úmorné teploty.Seznam.cz Rally Team tým dojel na jižní Moravě celkově na pátém místě a to jen s jedním vozem.

V okolí Hustopečí na jižní Moravě se o tomto víkendu konala Agrotec New Holland Rally. Seznam.cz Rally Team, společně se svými partnery APM Automotive a Enterprise Media, připravil pro tuto soutěž dva vozy Mitsubishi Lancer Evo IX. Nominovaní jezdci Karel Trojan a Sláva Ducháček se na soutěž velice těšili, přestože počasí slibovalo úmorné teploty.


Sobotní úspěch i potíže

První etapa startovala už v pátek večer a oba jezdci končili v nočních hodinách. Karel Trojan na solidním devátém a Sláva Ducháček na osmnáctém místě.

V sobotu ve druhé etapě zajížděl Karel Trojan stabilní výsledky a celou soutěž zakončuje na velmi pěkném pátém místě absolutně. „Celou soutěž jsme jeli vyrovnaný výkon. Měl jsem velké obavy z defektů, jelikož silnice byly hodně rozbité, navíc šotolinové úseky s velkými kameny. Během závodu jsme poničili osm disků. Kolegové ze Seznam.cz Rally Teamu připravili auto dobře, fungovalo jak mělo, ale bylo mi ho líto, dostalo dost zabrat“, komentuje Karel Trojan.

Sláva Ducháček bohužel v devátém měřeném úseku musel ze soutěže odstoupit. Na vině byl přehřívající se motor jeho vozu. „Tratě rychlostních zkoušek jsou v okolí Hustopečí atypické, některé úseky byly obtížné až nebezpečné. Bohužel jsme do cíle nedojeli. Po každé odjeté rztě jsme museli dolévat do motoru vodu. Motor se začal přehřívat a proto jsme v servise po 9 RZ odstoupili,“ přibližuje situaci Sláva Ducháček.


Hodnocení manažera týmu

„V Hustopečích se sešla velmi silná konkurence“, říká na adresu soutěže manažer týmu Radek Majer. „ Karel Trojan jel velmi hezky, auto mu fungovalo jak mělo, ale na lepší místo jak páté to tentokrát bohužel nebylo. Sláva Ducháček se v noci trápil díky špatným světlům, ale už druhý den za světla ukázal, že letošní odjeté kilometry jsou na výkonu znát. Škoda, že motor u Slávova vozu vykazoval známky poškození, mohlo s toho být velmi hezké umístění.“

Dalším podnikem, kterého se Seznam.cz Rally Team zúčastní, bude Eurostroj Rally Tišnov, která startuje již koncem tohoto týdne. Držme proto palce ochotným mechanikům, kteří musí opravit motor u Ducháčkova vozu. V Tišnově budou Seznam.cz Rally Team reprezentovat tři posádky ve složení Karel Trojan - Petr Řihák, Sláva Ducháček - Petr Dufek a Radek Majer - Michal Pohořelý.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1838