Danova jedenáctka po havárii na Barumce
Datum: Pátek, 07 Září 2007 @ 11:10:10
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošní Barum rally. Na domácí soutěže se však příliš dlouho neohřála. Už ve třetí rychlostní zkoušce se Ignis na nerovnostech rozskákal a skončil v příkopě. Celý incident se naštěstí obešel bez zranění a velkých škod na vozidle. Dejme ale už slovo Danovi.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošní Barum rally. Na domácí soutěže se však příliš dlouho neohřála. Už ve třetí rychlostní zkoušce se Ignis na nerovnostech rozskákal a skončil v příkopě. Celý incident se naštěstí obešel bez zranění a velkých škod na vozidle. Dejme ale už slovo Danovi.

1. Jak probíhala soutěž do odstoupení na 3. RZ?
Ahoj, soutěž do odstoupení probíhala velice dobře a podle plánu, jeli jsme v sekundě s Grzybem a Pepík Peták nám před RZ3 dával pár sekund, které jsme podle měření diváku v místě havárky již měli staženy a naopak jsme už byli něco před ním... Nicméně končí se až na rampě...

2. Líbila se ti městská RZ?
Líbila se mi moc, měli jsme ji zpestřenu ještě přímým přenosem z našeho intercomu do Rádia Kiss Publikum, takže to byla docela legrace zvláště v prvním dobrzdění na přejezd přes koleje, kde jsme byli dlouzí na brzdy a já jsem hned na nějaký přenos při komentářích zapomněl...3. Jak se vlastně havárie seběhla, co bylo její příčinou?
Po přeskoku přes hlavní následuje rychlá pasáž do kopce, která končí L5 u baráku. Před ní na 6 rychlostní stupeň auto dost odskočilo na nenápadném hrbku a už se to v té rychlosti, když bylo nutné současně brzdit do té levé zatáčky, nepodařilo srovnat, pořád se snažíme zjistit další podrobnosti + jakou roli v tom mohla hrát technika. To co se odehrávalo v autě je nejlépe vidět na záznamu z kabiny na You Tube.

4. Jak vypadá auto po ráně. Jsou škody větší než po ráně na Šumavě?
Plechařina, tlumič, řízení, skla - taková normální rána. Na Šumavu naštěstí nemá.5. Po Bohemce jsi velice chválil místní RZ. Mohl by jsi srovnat naše dvě nejpopulárnější rally, tedy Bohemku a Barumku, co se tratí RZ týče?
Obě jsou nádherné a těžké, na Barumce mě jednoznačně dostává divácká kulisa - to je naprostý český unikát. To co se odehrávalo už na šejku u nás prostě nemá obdoby.

6. Na technické přejímce nás zaujal váš problém s přilbami, o co vlastně šlo?
Navázali jsme spolupráci s manžely Kvasničkovými z kultovní firmy b2 (www.b2.cz), kteří nám udělali fantastický airbrush helem a komisaři požadovali certifikát na barvy, vše se naštěstí podařilo bez problému dořešit.

7. Když se zpětně díváš na výsledky, myslíš si, že se dal držet krok s vítězem třídy Grzybem?
Pokud by fungovala technika, tak jsem přesvědčen, ze určitě ano, jediný kdo nás všechny převyšoval o třídu byl Jean-Joseph, který bohužel lehce doplatil na problémy s brzdami.8. Při Barum rally se náš všech nesmírně dotkla nešťastná nehoda posádky Karlík – Kocman. Jaký je tvůj názor na postoj pořadatelů k dalšímu pokračování soutěže?
Bohužel se tato tragická havárie stala asi km za naší, takže když začala jezdit ABA a jedna sanitka za druhou, bylo nám jasné, že je něco hodně
špatně...Bylo k tomu už napsáno strašně moc, nicméně každá z posádek, která chtěla odstoupením uctít Ludkovu památku, mohla tak učinit sama nejpozději ve večerním servisu...

9. Zbytek sobotní etapy jste sledovali přímo na trati. Kdo se ti nejvíce líbil?
Doufám, ze si to pro roky příští sledování Barumky opět z pohledu díváka odpustím - nejvíc se mi líbilo na skocích před koncem Pinduly a pak na závěrečném after crash večírku u Drgy s našimi fanoušky...Někteří asi na něj budou vzpomínat hodně hodně dlouho...

10. I přes havárii jste se po Barumce stali vicemistry skupiny A.. Znamená to, že už se letos na soutěžích neobjevíte, nebo se můžeme těšit na váš start na Příbrami?
Titul vicemistrů ve skupině A, je snad jedinou pozitivní zprávou z naší domácí soutěže. Pro start na Příbrami jsme se zatím zcela nerozhodli, určitě pro nás má smysl ji jet případně pouze kvůli bodům do absolutního, uvidíme...

11. Rýsují se již dnes nějaká jednání a plány pro příští rok?
Plány máme, zatím pořád platí snaha o účast ve velkém mistráku, jediná jistota je, že to nebude s Ignisem nebo Micákem, jinak je vše otevřené..Třeba se vrátíme do staré dobré Hondy..Díky všem za podporu.

Pindula I
Kliknutím na obrázek spustíte video


Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: tým Rallysport Příluky, bratři KunčíkovéTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1752