Würth – Partr rally 2007 - již zná tratě svého 4. ročníku
Datum: Středa, 01 Srpen 2007 @ 11:12:03
Téma: MČR - sprintrally

Letošní přípravné práce jsou rozděleny do několika etap. Ta první, skončila posledního května, do kdy si organizátoři dali za úkol vytýčit a schválit tratě. Tento úkol byl splněn a k dnešnímu dni započala příprava na zpracování dokumentace a realizace druhé části příprav – zázemí soutěže. Ke konzultacím k trati si letos pořadatelé pozvali několik odborníků, aby připomínkovali tratě z pohledů bývalých špičkových jezdců. S pracovníky místních samospráv a státních orgánů byly po loňských zkušenostech změněny trasy přejezdů, ale především byly tyto přejezdy zkráceny.

Soutěž jedoucí se 19. - 20.10.2007 by měla mít celkovou délku 390 km a délka rychlostních testů by měla mít 126 km. Organizátoři se snaží připravit jezdcům zajímavou, náročnou soutěž, která bude oproštěna od zbytečných přejezdů a formalit. Jediným delším přesunem zůstává přesun mezi Kunčicemi a Růžďkou. Takto postavená soutěž se vrací k tradiční, tratěmi náročné a pro Vsetínsko charakteristické rally, což si organizační skupina dala za cíl již při vzniku soutěže před pěti lety. Ani jeden z minulých rychlostních testů nezůstane v loňské podobě. Tradiční Bystřička bude prodloužena na 14 km. Rychlý úvod jíž tak náročné RZ v Kunčicích vystřídá velmi těžká, technicky náročná pasáž, která v historii soutěže řadí tuto RZ k nejnáročnějším. Vesník je na programu již v pátek a má délku 11km. Dvě nové, páteční vložky, byly připravovány už vloni jen se nějak nevešly do programu tehdejšího sprintu. Jedná se zejména o znovuoživení známé vložky z Hošťálkové do Semetína, která dosud zůstala uzavřena motorsportu na dlouhých sedm let.

Změní se místo přeskupení a nočního UP, které bude realizováno v krytých garážových prostorách, a tak posádky nezaskočí déšť, či sníh, jak se tomu stalo v loňském roce. Nové bude taky místo technických a administrativních přejímek. Především se z programu vytratí fotbalový stadion a start i cíl se přesune zpět na vsetínské Dolní náměstí.

Vsetínská radnice začlenila rally do programu svých kulturně-sportovních akcí na letošní rok a snaží se ji všemožně podporovat. Zlínský kraj vyjádřil podporu soutěže převzetím záštity hejtmana pana Libora Lukáše.

Vzhledem k tomu, že vsetínská rally pravděpodobně nebude posledním podnikem „středního“ mistráku, mohlo by pódiové umístění rozhodujícím způsobem promluvit do konečného pořadí národního mistrovství jak soudobých, tak historických vozů.