Sparrow Racing Team opanoval Bohemii
Datum: Pátek, 22 Červen 2007 @ 09:21:48
Téma: MČR - rally

Zlínská stáj Sparrow Racing Team opanovala klasifikaci třídy N2 na Rally Bohemia, jednom z nejvýznamnějších a nejnáročnějších podniků na našem území. Bilance v cíli je nadmíru úspěšná - první, druhá a čtvrtá příčka!Zlínská stáj Sparrow Racing Team opanovala klasifikaci třídy N2 na Rally Bohemia, jednom z nejvýznamnějších a nejnáročnějších podniků na našem území. Bilance v cíli je nadmíru úspěšná - první, druhá a čtvrtá příčka!

Sparrow Racing Team se tentokráte vydal do Mladé Boleslavi se třemi vozy, když tradičního Jana Šlehofera a Patrika Hlacha doplnil poděbradský Václav Dunovský, který společně s Jiřím Strossem pravidelně startuje v prostředním šampionátu českých soutěží.

V loňském roce patřily souboje Šlehofera a Dunovského k ozdobám rallysprintového šampionátu, v obdobném duchu se nesla i první letošní přímá konfrontace obou dravých mladíků. V úvodu severočeské soutěže se k nim přidal i velezkušený Jiří Trojan, ten však musel v polovině sobotní etapy odstoupit.

Souboj Dunovského se Šlehoferem by se dal charakterizovat úslovím „každý chvilku tahá pilku“. Oba piloti se střídali ve vítězstvích v rychlostních zkouškách, jednou nadělil Dunovský Šlehoferovi 16 vteřin, na další zkoušce to bylo naopak. Před závěrečnou čtyřicetikilometrovou zkouškou Návarov měl Jan Šlehofer náskok necelých sedmi vteřin. Oba mladíci proletěli celý test zběsilým tempem, v cíli byl šťastnější Jan Šlehofer, který svého kamaráda a soupeře zároveň porazil o dvě a půl vteřiny.

„Byla to velice pěkná soutěž, na takhle náročných rychlostních zkouškách jsme ještě nejeli. V sobotu jsem měl problémy s brzdami, používal jsem příliš často k brždění levou nohu, což nebylo na těchto tratích nejvhodnější, takže jsme odrovnali troje brzdové kotouče. Souboj to byl napínavý až do konce, který pro nás ale byl šťastnější,“ řekl po dojezdu vítězný Jan Šlehofer.

Soutěž se celkem vydařila i dvojici Patrik Hlach - František Poláček. Od začátku si bezpečně hlídali čtvrtou příčku ve třídě a bez nejmenších problémů se jim podařilo vybojovat deset bodů do hodnocení celkové klasifikace třídy N2. „Už po třetí zkoušce nám bylo jasné, že na mladíky Šlehofera a Dunovského nebudeme mít. Musím před nimi smeknout, jedou hroznou kládu, jsou to borci,“ řekl v cíli Patrik Hlach.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1728