Danova jedenáctka po dramatické Bohemce
Datum: Středa, 20 Červen 2007 @ 09:45:31
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Bohemia. V dramatickém závěru kluci odrazili atak Petáka a nejtěsnějším možným rozdílem se radovali s druhého místa ve skupině a a pátého místa absolutně.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Bohemia. V dramatickém závěru kluci odrazili atak Petáka a nejtěsnějším možným rozdílem se radovali s druhého místa ve skupině a a pátého místa absolutně.1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?  
5. místo absolutně je výsledek z říše snů korunovaný velkou dávkou potřebného štěstí a bezvadně fungujícím autem a špičkově fungujícím týmem SPARROW RACING. Na druhou stranu tvrdá realita - výš už to asi nepůjde - kluci jezdící před námi jsou ještě někde úplně jinde a my jsme tímto asi dosáhli svého vrcholu.

2. Opět jste si neodpustili krizovky. Ta sobotní byla prý snad největší v kariéře?   
Na RZ 7 (Smržovka II. 27,90 km) jsme někde za půlkou byli po příletu z kopce rychlí do L5 a auto asi tak v kile šlo rovně na  strom a sloup. Chvíli to vypadalo, že to schytá moje strana, Mira nakonec zvolil variantu zabojovat a pobral to -  ten pořadatel co stál v té zatáčce podle mě zcepeněl a stojí tam do teď. Podle záběrů z kamery ani nehnul... Crash ze Šumavy by proti tomuto asi byl kojenecké říhání a rozhovor bychom už asi nedělali, začínám věřit na magii...

3. Co se člověku honí v hlavě před poslední 40 km dlouhou RZ, když má před soupeřem náskok jen 8,7s?  
Trošku nervozita a odhodlání, že to dáme. Jeli jsme fakt hranu nadoraz, diktát výborně vyšel Po dojezdu jsme doufali, že Pepovi dáme a on nám stejně přes 8 s naložil - musel jet naprosto neskutečně. My jsme asi v životě nic lepšího s Ignisem nezajeli.

 4. Jak bral Pepík Peták prohru o jednu desetinu?    
Pepa s Alenou jsou závodníci každým coulem, takže velmi sportovně, Pepa byl samozřejmě trochu smutný, že si to de facto  prohrál sám 10 s penalizací za předčasný sobotní start na poslední erzetě.5. Jak se ti líbily tratě? Která RZ nejvíc?   
Za nejtěžší osobně považuji Sychrov (RZ3/6, 28,50 km) a vůbec nám nešel Chloudov (RZ9/11, 7,40 km). Samotnou kapitolou je samozřejmě druhý průjezd čtyřicetikilometrového Navarova...

6. Všichni byli mile překvapeni dobrou kvalitou asfaltu při rychlostních zkouškách? Jak se vám povrch zamlouval?   
Povrch byl opravdu kvalitní, ze špičky pokud vím vyjma smolného defektu výborně jedoucího Honzy Votavy nikdo problém neměl. 

7. Kam řadíš mezi svými úspěchy 5. místo absolutně na Bohemce? 
Je to jednoznačně náš největší úspěch v kariéře a na tak těžké soutěži to potěší dvojnásob.
 
 8. Co si myslíš o vystoupení vozu S2000?  
Krásné auto, myslím, že se na Barumce máme na co těšit, jakmile bude v rukou zkušených pilotů.  

9. Před soutěží jste trénovali výměnu defektu. Jaký máte čas?    Vzhledem k tomu, že v poslední době se nám defekty spíše nevyhýbaly (i na tréninku Bohemky jsme jeden také dělali), a poté co jsme na Kohoutu na něm jeli 9 km (což je tak maximum při defektu na předku, které lze ujet aniž bys riskoval zásadnější poškození auta, o financích ani nemluvě), bylo jasné, že musíme hodně potrénovat. Problémy byly samozřejmě u mě, který se živí hlavou, ale nakonec jsme schopni to dělat kolem 1:40, dá se to srazit i k 1:20, pokud by se nepoutalo kolo v kufru, ale to je fakt strop. Jsem opravdu rád, že jsme nemuseli naše know-how použít.

10. Jizerské hory jsou známe svými rozhlednami. Navštívili jste nějakou? Kde jste vlastně byli ubytovaní? 
Byli jsme ubytovaní v Liberci, vzhledem k mým podnikatelským aktivitám znám okolí Liberce poměrně dobře a je to jeden z nejhezčích koutů. Rozhlednu jsme nezvládli žádnou, musel stačit výhled na Ještěd.
 
11. Co váš start na Kopné ?  ?   
Já Kopnou vzhledem k mému zaneprázdnění nepojedu, Mira asi ano. Další společný start je  naplánován na Třebíč, v této chvíli ještě přesně nevíme s jakým autem, takže Vás možné pozitivně překvapíme. .Díky všem za podporu. 

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Petr SagnerTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1727