Danova jedenáctka po havárii na Šumavě
Datum: Pondělí, 12 Únor 2007 @ 15:26:03
Téma: MČR - rally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Šumava. Po úspěšném vystoupení na rakouské Jänner rallye nedopadl návrat na české soutěžní tratě nejlépe. Již v úvodu soutěže posádka Rallysportu Příluky havarovala a kromě poškozeného vozu utrpěli kluci i zranění. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni náš tradiční rozhovor zkrátit.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Rally Šumava. Po úspěšném vystoupení na rakouské Jänner rallye nedopadl návrat na české soutěžní tratě nejlépe. Již v úvodu soutěže posádka Rallysportu Příluky havarovala a kromě poškozeného vozu utrpěli kluci i zranění. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni náš tradiční rozhovor zkrátit.

1. Na Šumavě jste odjeli jen dvě celé RZ, než jste z důvodů havárie odstoupili. Co se událo na 3. RZ?
Ahoj,dnes jen jednou rukou...Už když jsem viděl harmonogram Šumavy poprvé, tak jsem jásal kolik se toho jede v noci – Mira v noci umí moc, tak to vypadalo, že si zkusíme v pátek na soupeře najet a v sobotu to udržet. Po dvou odjetých erzetách tato strategie bezvadně fungovala – že je na Korábu mlha, jsme věděli od našich špionů ( Mira Jandík / Mira Staněk). Že ale bude taková, to byl šok. Nešlo jet s rampou, zkoušeli jsme různé varianty, ale všechno bylo špatně. Po odbočení na téčku doleva, již do sjezdu z Korábu, přišla po chvíli 130P1 60BP7 podle onboardu jsme tam měli zařazenou čtyřku. Mira čekal tu pravou jedna a ona přišla rovnou ta sedmička ... Rovně ven, zakopnutí o nějakou výpusť (v lese??) a poválení se po břehu s kotoulem. Diváci nás dostali ven. Tam už jsem tušil průser s rukou a měl panickou hrůzu, že nás nebo diváky tam někdo smete. Radši jsme s autem po chvíli dokulhali do cíle a počkali na sanitku tam. V cíli se Mira už začal motat a bylo jasné, že pojedeme do nemocnice oba …2. Jak vypadá Mirův a tvůj zdravotní stav?
Mira má naražená žebra, já tříštivou zlomeninu levé ruky (ruční brzdu jsem důstojně hřbetem ruky zohnul až pod volant). Více méně jsme oba 6 týdnů out.

3. Jaké jsou škody na voze po havárii?
Na to co se dělo, jsou škody vcelku přátelské. Auto by do dvou týdnů mělo být v klidu a v plné kondici.

4. Toto nebyla tvá první havárka. Můžeš zavzpomínat na tu předchozí?
Když pominu drobnosti, tak na Kopné 2005 3 km před rampou jsme udělali na Rakové salto s druhého místa v enkách s Mirou Jančíkem. Chtěli jsme jet dál, ale bez kol to nešlo.

5. Ohrozí havárie ze Šumavy váš další program?
Určitě ne, jsme oba pouze zdravě naštvaní, bereme to jako školné a moc se těšíme na Krumlov. Chtěl bych moc poděkovat všem divákům za pomoc poskytnutou při naši havárii a všem fanouškům a kolegům jezdců za spoustu mailů a pozdravů.

Text: Pavel Zvonek
Foto: Jaroslav Kacerovský (týmové stránky www.sparrowracing.com)Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1655