Smolná Šumava Miry a Dana
Datum: Neděle, 11 Únor 2007 @ 13:15:05
Téma: MČR - rally

Ani na druhém podniku Mezinárodního mistrovství České republiky nemohl chybět Sparrow racing s opět stoprocentně připraveným Suzuki Ignis S1600 a Mirou Tarabusem. Celý tým si před závodem dělal zálusk na kvalitní umístění a vítězství ve třídě A. Začátek byl opravdu senzační a vše probíhalo jako v nejkrásnějším snu. Na prvních dvou „erzetách“ zajížděla dvojice Tarabus – Trunkát časy okolo první desítky a celý tým se těšil na testy za tmy, které Mirovi sedí, ale na třetí rychlostní zkoušce přišla osudová chyba.Ani na druhém podniku Mezinárodního mistrovství České republiky nemohl chybět Sparrow racing s opět stoprocentně připraveným Suzuki Ignis S1600 a Mirou Tarabusem. Celý tým si před závodem dělal zálusk na kvalitní umístění a vítězství ve třídě A. Začátek byl opravdu senzační a vše probíhalo jako v nejkrásnějším snu. Na prvních dvou „erzetách“ zajížděla dvojice Tarabus – Trunkát časy okolo první desítky a celý tým se těšil na testy za tmy, které Mirovi sedí, ale na třetí rychlostní zkoušce přišla osudová chyba.

V jedné pravé zatáčce došlo k jezdecké chybě, vůz sjel do příkopu, kde na posádku čekala betonová skruž, která následným nárazem Ignise zastavila. Díky pomoci diváků se posádka i s vozem dostala zpět na trať a měřený úsek dokončila, ale rozsah škod na voze byl tak velký, že nedovoloval pokračovat v soutěži. Nasazení posádky bylo opravdu veliké, vždyť Mira dokončil test i s pochroumaným hrudníkem a Dan dokonce se zlomenou rukou.

Posádka byla po odvezení sanitou a následném ošetření v Domažlické nemocnici propuštěna do domácího ošetřování. Vedení týmu a RELY.cz přejí spolujezdci rychlé uzdravení a brzký návrat zpět na české tratě. Mira a Dan figurují po druhém podniku MMČR na třináctém místě absolutního pořadí a určitě by rádi zvětšili svůj bodový zisk a s téměř stoprocentní jistotou se budou prát o vítězství v „áčkách“. Všechny fanoušky zveme do Českého Krumlova, kde se opět setkáme.

Text: Michael DaněkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1649