Škubánek Motorsport se představuje!
Datum: Úterý, 14 Listopad 2006 @ 17:37:49
Téma: Zajímavosti

Tento víkend absolvuje svůj první podnik nově vzniklý pražský závodní tým Škubánek Motosport, za který startuje posádka Aleš Holakovský a Martin Vinopal. U této příležitosti jsme se zeptali obou členů této mladé perspektivní dvojice s vysokým potenciálem do budoucna na jejich pocity a dojmy před prvním společným startem. Tím bude 5.kolo Brisk Erzetka Cupu na neznámé trati Solopysky-Ročov.
Pozn.: závod se uskutečnil o tomto víkendu.Tento víkend absolvuje svůj první podnik nově vzniklý pražský závodní tým Škubánek Motosport, za který startuje posádka Aleš Holakovský a Martin Vinopal. U této příležitosti jsme se zeptali obou členů této mladé perspektivní dvojice s vysokým potenciálem do budoucna na jejich pocity a dojmy před prvním společným startem. Tím bude 5.kolo Brisk Erzetka Cupu na neznámé trati Solopysky-Ročov. Pozn.: závod se uskutečnil o tomto víkendu.

Co očekáváte od vašeho prvního společného startu.
Aleš: Očekávám že si poprvé vyzkoušíme napsat rozpis, a posléze jej možná i číst a poslouchat. Dosud jsme to nikdy netrénovali, ani v civilním provozu.
Martin: Ja očekávám vítězství ve třídě a to, že přežiji.

Jaké by se vám líbili podmínky na trati pro váš první start za Škubánek Motorsport?
Aleš: Jsem odevzdaný osudu, ale když bych si mohl vybrat, tak spíše sucho, protože na mokru se víc bojím.
Martin: Nejraději bych mel mlhu a viditelnost do 50m. Neboť potom by se ukázalo, kdo má lepší rozpis...

Jaké jsou vaše předchozí závodní zkušenosti?
Aleš: V tomto roce jsem odjel tři závody startoval za velice kvalitní tým Aholako Socialteam Motorsport, kde výrazně zvýšil můj jezdecký potenciál, který se doufám v angažmá u Škubánek Motorsportu plně projeví. V minulosti jsem třikrát startoval sám za sebe jakožto mladý nadějný talent. Letos jsem téměř v každém závodě startoval na jiném povrchu – suchém asfaltu, v dešti, na sněhu i na betonu na letišti. Cítím, že zkušenostmi téměř překypuji.
Martin: Mé zkušenosti jsou taktéž hojné, na příklad jsem navigoval jsem při PC hře Q Network RAC Rally, asi v roce 1996. Jako jezdec jsem mnoho let působil pro tým Martispeed.

Jak probíhala vaše předstartovní příprava na nastávající náročný závod?
Aleš: Zaměřil jsme se na důkladnou přípravu závodního stroje. Vyměnil jsem olej, nasadil zimní pneumatiky, vyklepal koberečky, vyhodil odpadky, přidělal zástěrku kterou jsem předtím utrhl o obrubník, takticky přefoukl zimní pneumatiky a umyl zamaštěná okna. Takže příprava byla opravdu poctivá.
Martin: V druhé nebo třetí třídě jsem se naučil číst, mluvit bohužel neumím pořádně dodnes.

Jaká historie vlastně vedla ke vzniku Škubánek Motosportu?
Aleš: Móc dlouhá…..

Jak dlouho se znáte se svým nynějším týmovým kolegou?
Martin: Chodili jsme spolu na houby.

Co ještě zajímavého byste nám na sebe prozradili?
Aleš: Rád bych poděkoval Rallysportu Příluky za maximální mediální podporu našeho týmu, které se často nedostává ani ještě profesionálnějším týmům než je Škubánek Motorsport.
Martin: A já si myslím, že to pro začátek stačí, ne? Nemůžeme odhalit karty tak brzo, mnohem šťavnatější bude tiskovka po závodě!

Přejeme tedy Škubánek Motosportu hodně zdaru při jeho premiérovém vystoupení!
Aleš + Martin: Děkujeme si!Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1622