Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně
Datum: Úterý, 07 Listopad 2006 @ 11:16:58
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Wurt Partr Rally Vsetín. Kluci zde poprvé s vozem Suzuki Ignis startovali na sněhu, takže premiéra to byla velice náročnáNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Wurt Partr Rally Vsetín. Kluci zde poprvé s vozem Suzuki Ignis startovali na sněhu, takže premiéra to byla velice náročná

1. Nazdar, můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?    
Ahoj, určitě rozporuplné pocity - výsledkově určitě pod očekáváním, spousta zkušeností ze sněhu dobrých pro příští zimní soutěže, úleva z toho, že je auto celé. Občas je dobré zjistit, že ještě pořád máme co zlepšovat - v tomto případě jednoznačně v oblasti výběru a zajištění vhodných gum. Kdo tam byl ví sám nejlépe co se tam dělo - ti kdo dojeli jsou fakt pašáci - osobně smekám zejména před moji ženou, moc jsem jí nevěřil, že někam s Hondou nesklouzne...2. Jaké jste používali pneumatiky?      
Upřímně - nebyli jsme dobře připraveni na podmínky, které nastaly. Kdyby nám Jirka Volf před startem závodu naprosto nezištně nepřenechal 1 Matadoru Z1 ze své rezervy a druhou (byla už poslední co MATADOR tam měl)  jsme nekoupili, tak jsme asi dopadli jako Honza Kopecký...Takto jsme aspoň na předku mohli jet Matadory Z1 vzadu Michelin D10, na RZ 3,5 jsme D10 jeli i vpředu - jiná možnost nebyla, ideální to samozřejmě nebylo ani náhodou.

3. Co říkáš na letošní zkrácenou verzi tratí?   
Na tratě jsme se moc těšili, za sucha by byly na S1600 jak dělané a mohla to být pro nás v jejich plné verzi třešnička na dortu za úspěšnou sezónou. Jejich zkrácení byl určitě v těch podmínkách jediný kompromis jak soutěž odjet.  4. Údajně jste zažili i jednu větší krizi   
Krize byly větší dvě. Málem jsme sklouzli na Bystřičce ze svahu do lesa a pak na RZ 5 na D10 Michelinech kousek předtím než to v prvním průjezdu rozbil Jirka Volf, jsme šli přímo mým kolem  rovně na solidní patník. Už jsem se nachystal, že půjdeme a pak asi Mira stisknul nějaký tlačítko a patník zajel a vyjel za autem. Jediný důsledek byl, že mě v neděli solidně bolely svaly, jak jsem byl zatnutý a nachystaný...

5. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?   
Před pořadateli vcelku smekám, to co dokázali v tomto počasí, klobouk dolů. Přeji jim, aby ji vyšla žádost o posun v termínu soutěže dopředu. Jediné co mě nepotěšilo bylo, že jsme na itineráře čekali přes hodinu frontu, tam to asi trošku podcenili.. 

6. V poslední RZ vám Tonda Tlusťák docela naložil, zvolnili jste?  
Před poslední RZ jsme vedli před Tondou myslím o sekundu. Po RZ 5 jsme tam jako jedinou naši možnou volbu přezuli na předek již notně sjeté Z1 Matadory a když jsme přijeli před start erzety, tak tam Tonda měl na předku přezuté nové Barumky OR 32, takže při jeho kvalitách bylo už před startem jasné jak to dopadne - byl to z naší strany marný boj. Tonda byl prostě lépe připraven - další školné pro nás.   7. Neměli jste taky myšlenku zabalit soutěž v průběhu závodu?    
U mě myšlenky na zabalení přišly až před poslední RZ, ale ta už byla po  směru do servisu.

8. Nezajeli by jste lepší výsledek s Hondou?    
Když se podíváš na výsledky, tak první Honda je za námi kolem 20 sekund, takže je to dost možné, ale na kdyby se nehraje. Byl to test a určitě splnil účel.

9. Topí váš Ignis – mnozí si stěžují, že to bývá v zimě docela problém?   
Je to skutečně slušný problém, IGNIS netopí vůbec, jediný ohřívák je vyhřívání předního skla. Po prvních dvou RZ zamrzly zevnitř boční skla, takže když se na přejezdech Mira ptal jestli je to zprava  dobrý, tak jsem jako správný hráč rulety říkal, že určitě... Blbý je, že Mirovi v závodních botách mrznou nohy, takže na delší přejezdy budeme muset něco vymyslet.

10. Kde jste byli ubytováni?    
 Po zkušenostech z minulého roku opět na Penzionu v Hluboké - nic lepšího ve Vsetíně a širokém okolí neexistuje, což znalci určitě potvrdí..

11. Místo závěrečné otázky bych rád Danovi za celou redakci a zejména naše čtenáře poděkoval. Celý soutěžní rok jsme zde mohli číst velice zajímavé odpovědi popisující mnohdy dramatické zápolení, ale i zákulisí naší posádky na té či oné soutěže. Jsme rádi, že si na nás Dan vždy našel čas. Chtěli bychom tímto Mirovi s Danem popřát co největší úspěchy mezi velkými kluky v roce 2007 a zároveň se těšíme i na další zajímavé Danovy jedenáctky. Ať se tedy daří a je o čem psát. 
  
Děkujeme! Vsetín byl poslední naší soutěží tohoto roku, ale již dnes se fakticky materiálně připravujeme na Janner 2007. Takže ještě jednou díky všem za podporu a přeji Vám hodně pořádných rallyových zážítků v nové sezóně! Dan Trunkát.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři KunčíkovéTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1615